Відсутній d3dx9_43.dll. Що це таке і як виправити?

Рекламний блок

otsutstvuet-d3dx9_43-dll-chto-eto-takoe-i-kak-ispravit

Уявімо ситуацію, що ви вирішили встановити гру на комп'ютер. Неважливо, де ви її взяли, завантажили або купили на диску, після установки може виникати помилка виду «Запуск програми неможливий, так як на комп'ютері відсутній d3dx9_43.dll. Спробуйте перевстановити програму». У моєму випадку мова йшла про гру Mafia 2, але, повторюся, не має значення, про яку іграшку йде розмова (у вашому випадку це може бути, наприклад, World of Tanks). Виникає питання - що робити?

Перше, що я б хотів сказати, так це те, що помилка може мати різні закінчення, наприклад, не 43, як у моєму випадку, а d3dx9_31.dll, d3dx9_41.dll, d3dx9_42.dll і так далі. Просто на Windows 7 і 8 найбільш часто виникає саме помилка d3dx9_43.dll.

Отже, мучити не буду - дані файли є бібліотеками Microsoft DirectX, але на вашому комп'ютері, судячи з усього, не встановлені. Як же так, запитаєте ви, адже на моєму комп'ютері вже є DirectX! Можливо, ви маєте рацію, проте деякі компоненти даного програмного забезпечення дійсно можуть бути відсутня з тієї простої причини, що DirectX за замовчуванням встановлено не повністю.

Тепер відповідаю на одвічне питання - що робити? Якщо дане питання ввести в той же Гугл, то напевно скрізь будуть радити завантажити файл окремо і додати його в потрібну директорію. Так от, робити це як мінімум не рекомендується з тієї простої причини, що замість реальної бібліотеки у вас є всі шанси завантажити на свій комп'ютер шкідливий файл, який може нашкодити вашій системі. Так що якщо вже зважилися на такий крок, то нарікайте на себе і потім не скаржтеся на виниклі проблеми.

Що я пропоную? Заходимо на офіційний сайт компанії Microsoft і викачуємо останню версію DirectX (тут, до речі, ви можете дізнатися поточну версію бібліотек). Це єдине вірне рішення. Крім того, іноді остання версія DirectX вже інтегрована в інсталятор гри, тому встановлювати її заново немає ніякого сенсу. Після цього будь-які помилки, які починаються з d3dx9, вас не будуть турбувати.

Рекламний блок