Як збільшити файл підкачки і віртуальну пам'ять


Файл підкачки – це файл на вінчестері, який використовується Windows для зберігання певних даних, які вже не поміщаються в оперативній пам'яті комп'ютера.

Віртуальна пам'ять – це оперативна пам'ять плюс файл підкачки.

З цих двох визначень випливає, що ці два поняття взаємопов'язані і для того, щоб змінити розмір віртуальної пам'яті потрібно змінити розмір файлу підкачки

Але перш ніж продовжити, необхідно запам'ятати два простих правила.
Правило перше. Вихідний розмір файлу підкачки рекомендується робити в півтора рази більше обсягу вашої оперативної пам'яті. Тобто, якщо у мене 2 Гб оперативки - я ставлю вихідний розмір файлу підкачки – 3000 мб.
Правило друге. Не потрібно створювати файл підкачки в тому ж розділі жорсткого диска, на якому встановлена операційна система. Цей розділ і так завантажений операційкою і всякими встановленими на неї програмами. Створюйте файл підкачки в тому розділі, який найменше використовується.

А тепер давайте на прикладі розберемо, як це все зробити. Клацаємо на ярлику «Мій комп'ютер» і вибираємо «Властивості». Зробити це можна через «Пуск».

Как увеличить файл подкачки

Тут переходимо у вкладку «Додатково» і в розділі «Швидкодія» натискаємо кнопку «Параметри».

Как увеличить виртуальную память

Тут також переходимо у вкладку «Додатково», в розділ «Віртуальна пам'ять» і натискаємо кнопку «Змінити».

Как изменить виртуальную память

Ось ми і дісталися до потрібного нам віконця. Тут вибираємо найменше завантажений розділ жорсткого диска (В моєму випадку – це диск I), Ставимо перемикач на пункт «Особливий розмір». Задаємо початковий розмір і максимальний розмір. Ви звичайно можете ставити ті параметри, які вважаєте потрібними, але як я вже писав, вихідний розмір повинен бути в півтора рази більше оперативки. Після того, як всі заповнили – тиснемо кнопку «Задати».

Как изменить файл подкачки

Після того, як ми поставили файл підкачки на одному з розділів жорсткого диска, на інших його можна відключити. Для цього по черзі заходимо в усі інші розділи, ставимо перемикач навпроти пункту «Без файлу підкачки» і тиснемо «Задати».

Все, перезавантажуємо комп'ютер, щоб зроблені нами зміни вступили в силу.

Також до вашої уваги хочу запропонувати ще статті з даної тематики:
Як збільшити файл підкачки в Windows 7
Як збільшити файл підкачки в Windows 10
Файл pagefile.sys, що за файл

А про файл підкачки в Windows 7 дивимося відео: