Як зробити знімок (фотографію, скріншот) частини екрану в Windows 7


Часто бувають випадки, що для підготовки якихось звітів, уроків, курсових робіт нам потрібно вставляти фотографії вікон програм, в яких ми працюємо. Іноді необхідно фотографувати весь екран, іноді тільки активне вікно програми, в якій працюєш.

Однак бувають випадки, коли нам потрібна фотографія лише невеликій частині екрана. Зробити такий знімок можна, звичайно за допомогою спеціального софту, однак якщо не хочеться встановлювати ніякі програми, давайте розберемося, як це зробити стандартними засобами, які нам пропонує Windows 7.

І як не дивно зробити це можна двома способами.

Спосіб №1. Робимо знімок частини екрану з допомогою клавіш Alt PrtSc, а також графічного редактора Paint.

Цей спосіб мені подобається більше, чесно кажучи, тому що він у будь-якому випадку працює на 100%

І так, припустимо, мені потрібно зробити фотографію частині вікна KMPlayer. Все вікно мені не потрібно, а потрібна картинка самого логотипу:

Я роблю вікно активним, клацнувши по ньому лівою кнопкою миші один раз. Далі я затискаю клавішу Alt і після PrtSc. Таким чином, я заношу знімок даного вікна в буфер обміну.

Далі я запускаю графічний редактор Paint і вставляю туди наше вікно за допомогою сполучень клавіш Ctrl V.

У вкладці «Головна» я натискаю пункт «Обрізати» виділяю потрібний мені ділянка фотографії:

Далі я клікаю правою кнопкою миші по тому шматочку фото, який виділив і вибираю пункт «Обрізати» з випавшого меню.

Как сделать фотографию части экрана

В результаті у мене вийшла картинка логотипу, чого я і добивався. Залишилося тільки зберегти її, натиснувши по самій лівій вкладці у вигляді стрілочки і вибравши пункт «Зберегти як».

Тільки, коли будете зберігати картинку краще вибрати формат jpg і бажано не забути те місце, куди ви її зберегли.

Подивіться відеоурок, в якому я показую, як робити різні знімки екрану даними способом:Спосіб 2. Використання такої міні-програми, як «Ножиці». Знаходиться по такому шляху: «Пуск – Всі програми – Стандартні – Ножиці».

Програма ніби й хороша, але не в усіх випадках дозволяє зробити знімок того, чого хочеш. Однак, якщо потрібно щось сфотографувати на швидку руку, то підійде в самий раз.

Запускаємо програму. У вкладці «Створити» можна вибрати області екрану для фотографування. Тут можна робити фотографії як цілого екрана так і окремого вікна, а також можна фотографувати довільну прямокутну область, або взагалі область довільної форми. Я вибираю «Прямокутник»

І прямо відразу фотографую свій логотип. Для того щоб зберегти знімок потрібно натиснути на дискетки. От і все.

Дивимося відео, в якому я показую, як працювати з програмою «Ножиці»: