Як відключити гібернацію в Windows 7/8/8.1


Режим глибокого сну – це спеціальний режим, розроблений переважно для ноутбуків, який дозволить знизити час розряду батареї. З усіх режимів, наявних в ОС Windows, в режимі сну пристрій споживає найменшу кількість електроенергії. При цьому стан комп'ютера можна порівняти з відключеним, тільки всі відкриті файли і програми, що зберігаються на жорсткому диску, і при виході з даного режиму Ви зможете продовжити роботу з ними.

Багато плутають режим гібернації зі сплячим режимом. Ці стани, правда, дуже схожі, але в сплячому режимі, відкриті документи і процеси зберігаються в оперативній пам'яті комп'ютера. Виходить комп'ютер з режиму сну швидше, ніж з режиму сну. У плані електроживлення – споживання знижується, що дозволить збільшити час роботи ноутбука від батареї.

Якщо Ви не завжди працюєте за ноутбуком, то перехід в сплячий режим або режим гібернації, дозволить збільшити час роботи від батареї. Але при постійній роботі з ним, Вам це ні до чого. Причому, як говорилося вище, при включеному режимі сну, відкриті програми і дані зберігаються на жорсткому диску ноутбука, відповідно – якщо його вимкнути, можна звільнити пару гігабайт.

Тепер повернемося до основного питання: як можна вимкнути режим глибокого сну.

Натисніть в треї значок батареї і натисніть «Додаткові параметри електроживлення».

Как отключить режим гибернации в Windows 7 и 8

У наступному вікні виберіть пункт «Дія при закритті кришки».

Тут можна налаштувати дію, яке буде виконуватися при натисканні кнопки живлення, кнопки сну або закритті кришки. Вимкніть режим «глибокого сну» – з випадаючого меню виберіть, щоб ноутбук переходив або «Сон», або «крок не потрібно», або «Завершення роботи». Натисніть «Зберегти зміни».

Далі відключаємо гібернацію за допомогою командного рядка. Натисніть комбінацію Win X і виберіть пункт «Командний рядок (адміністратор)».

Напишіть наступну команду powercfg -h off і натисніть «Enter». Якщо Ви захочете ввімкнути режим гібернації, замість off напишіть on. Для закриття командного рядка напишіть exit і натисніть «Enter».

Вимкнути режим гібернації також можна за допомогою реєстру. Натисніть комбінацію Win R, у рядку «Відкрити» напишіть команду regedit і натисніть «ОК».

У редакторі реєстру відкрийте потрібну гілку, підкреслена на малюнку нижче. Тут нас цікавлять два значення: «HiberFileSizePercent» і «HibernateEnabled». Відкрийте один, потім другий і в полі «Значення» поставте «0».

Щоб переконатися, що Ви справді відключили гібернацію на комп'ютері, зайдіть «Панель управління» – «Параметри папок».

Перейдіть на вкладку «Вид». Зніміть галочку з пункту «Приховувати захищені системні файли» і поставте маркер «Показувати приховані файли, папки і диски». У першому випадку з'явиться вікно-попередження, натисніть «Так». Потім натисніть «Застосувати» і «ОК».

Через провідник зайдіть на локальний диск С:. Тут нас цікавить файл з назвою hiberfil.sys саме в ньому зберігаються всі дані про відкриті документи та процесах. Їли Ви відключили гібернацію – цього файлу бути не повинно, і вільне місце на відповідному розділі жорсткого диска, має збільшитися приблизно на 2 Гб.

Таким способом Ви можете вимкнути режим гібернації на ноутбуці з встановленою операційною системою Windows 7 і Windows 8.

Дивимося відео по темі: