Файл hosts в Windows 7/8/8.1/10змінити, відновити, редагувати


Файл hosts – це системний файл. При спробі відкрити веб-сайт, комп'ютер спочатку звертається до DNS-сервера і запитує IP-адресу сайту, на який Ви хочете перейти. Але hosts має пріоритет перед DNS-сервером, тобто комп'ютер звернутися спочатку до нього. DNS – це віддалений сервер, а файл hosts зберігається на комп'ютері користувача і може бути змінено адміністратором.

На жаль, змінювати вміст файла можуть віруси і шкідливі програми, встановлені на комп'ютер. У цьому файлі також зберігаються IP-адреси серверів активації тих програм, ключі для яких Ви підібрали в Інтернеті. Це потрібно для того, щоб програма і далі нормально працювала і ключ не злетів.

Але давайте розберемося з усім по порядку.

Як змінити файл hosts

Для того щоб змінити файл hosts, а потім зберегти його на комп'ютері, у Вашій облікового запису повинні бути права адміністратора. В іншому випадку, при спробі збереження редагованого файлу, з'явиться вікно з повідомленням, що у Вас недостатньо прав. Тепер потрібно відкрити блокнот, теж з правами адміністратора. У Windows 8 для цього наведіть вказівник на правий верхній кут і на бічній спливаючій панелі виберіть пункт «Пошук».

Файл hosts в Windows 7/8/8.1/10: изменить, восстановить, редактировать

У рядок пошуку напишіть «Блокнот».

Далі в результатах клацніть по іконці «Блокнот» правою кнопкою мишки. Внизу з'явиться меню з додатковими опціями, виберіть «Запуск від імені адміністратора».

В блокноті перейдіть на вкладку «Файл» і виберіть «Відкрити».

Тепер знайдіть файл hosts на комп'ютері по наступному шляху: С:/Windows/System32/Drivers/etc. Праворуч внизу виберіть «Всі файли», виберіть файл мишкою і натисніть «Відкрити».

В операційній системі Windows 7/8.1/10 файл можна знайти по тому ж шляху. Головне відкрийте в блокноті або Notepad з правами адміністратора.

Відновлення вмісту файлу hosts

Після того, як Ви відкрили файл hosts, перегляньте його вміст. За замовчуванням у ньому має бути написано наступне.

Windows 7

Windows 8/8.1/10

Редагування файлу hosts

Внизу файлу можуть бути написані різні IP-адреси і їх назва сайтів. Наприклад, на малюнку нижче заблокований доступ до вконтакте.

При спробі зайти через браузер за цією адресою, Ви побачите таке повідомлення.

Справа в тому, що перед запитом IP-адреси для vk.com (або будь-якого іншого) на сервері DNS, комп'ютер спочатку переглядає файл hosts, і якщо для введеного Вами адреси сайту, у файлі прописаний IP-адреса – він переходить на нього. У прикладі, 127.0.0.1 – це локальний IP-адресу комп'ютера. Тому при спробі підключення комп'ютера до сайту vk.com з'явиться помилка, так як він буде пробувати підключатися до самого себе, а не справжньому IP-адресою сайту.

Якщо файл hosts був змінений вірусами, то внизу також можуть бути прописані різні адреси та сайти. І при спробі зайти, наприклад, в Instagram, Ви потрапите на сайт з рекламними оголошеннями, або взагалі, на увазі нічого не буде відрізнятися, але дані з полів логін та пароль будуть відправлені не на сервер Instagram, а прямо в руки шахраям. Видалити підозрілі поля і збережіть зміни: «Файл» – «Зберегти».

Якщо Ви хочете спеціально заборонити доступ до певних сайтів, введіть IP 127.0.0.1 або 0.0.0.0, а потім назва сайту: www.yandex.ua, ну або будь-яке інше. Потім натисніть «Файл» – «Зберегти».

Відстеження файлів " Захисником Windows

Після того, як я внесла зміни в файл hosts і заблокувала доступ до вконтакте Windows 8, що з'явилося повідомлення.

Це означає, що Захисник Windows стежить за будь-якими змінами, які вносяться у файл hosts. Для користувача це звичайно плюс. Адже в разі зараження вірусами, він відразу повідомить про зміни у файлі, які вони можуть внести. Але що робити, якщо Ви самі хочете заборонити доступ до певних сайтів.

Самий радикальний спосіб – це взагалі виключити файл hosts зі списку захисту. Система перевіряти його не буде, і існує ймовірність його зміни шкідливими програмами, про які Ви навіть не дізнаєтеся. Але зробити це можна. Перейдіть на вкладку «Параметри» – «Виключені файли і розташування». Потім натисніть кнопку «Огляд» і виберіть файл hosts на комп'ютері: С:/Windows/System32/Drivers/etc. Натисніть «Додати», потім «Зберегти зміни».

Існує ще один спосіб. Для цього натисніть на кнопочку «Показати подробиці».

У наступному вікні в полі «Рекомендована дія», можна вибрати, що зробити з загрозою. Якщо Ви вносили зміни в файл самі, виберіть «Дозволити». Якщо вибрати «Видалити», то, в моєму випадку, рядок 127.0.0.1 vk.com буде видалена з файлу. Потім натисніть «Застосувати дії».

Дочекайтеся закінчення процесу. Вікна Windows defender будуть виглядати наступним чином.

На цьому все. У статті ми розібралися, що таке файл hosts, як його можна змінити, відновити вміст, редагувати і як можна відключити файл зі списку Захисника Windows.