Анімація в PowerPoint

Рекламний блок

Після того, як Ви зробили презентацію в PowerPoint: розставили гіперпосилання текстом, підібрали фон, вставили музику і відео, саме час додати до неї анімацію тексту, графіків та зображень. Завдяки цьому Ваша презентація буде виглядати ефектно і глядачеві буде цікавіше її дивитися. А Ви, в свою чергу, зможете зробити додатковий акцент на потрібних деталях.

У цій статті ми розглянемо різні ефекти анімації, як вставити, налаштувати і видалити анімації в PowerPoint. Тепер про все по порядку.

Ефекти анімації в PowerPoint

Для початку розберемося, які існують ефекти в PowerPoint для створення анімації. Відкриваємо презентацію і переходимо на вкладку «Анімація». Тепер клікніть або на чорну стрілку в групі «Анімація», щоб розкрити весь список, або по кнопці «Додати анімацію». Випадаючі списки в обох випадках повністю ідентичні.

Анимация в PowerPoint

Анімації в програмі діляться на чотири типи: «Вхід», «Виділення», «Вихід» і «Переміщення». У списку представлені їх основні види. Щоб переглянути всі ефекти для кожного типу окремо, потрібно натиснути на відповідну кнопочку внизу меню.

«Додаткові ефекти входу». Тут можна вибрати, яким чином з'явиться текст або зображення на слайді. Можна налаштувати, щоб об'єкт обертався, з'явився у вигляді вибраної фігури або плавно змістився на своє місце.

«Додаткові ефекти виділення». Таку анімацію добре застосовувати, якщо Вам потрібно, щоб глядачі звернули увагу на певний текст або зображення. Створюючи таку анімацію тексту, його можна підкреслити, перефарбувати колір букв, збільшити.

«Додаткові ефекти виходу». Застосувавши даний вид анімації до об'єкту, його можна сховати на час зі слайда або зробити так, щоб він згодом зник зі слайда і взагалі не з'явився.

«Інші шляхи переміщення». Тут можна вибрати різний шлях, по якому повинен переміщатися об'єкт. Наприклад, можна задати траєкторію руху для картинки, на якій намальований автомобіль або будь-яку тварину.

Після того, як ми познайомилися з основними ефектами анімації, переходимо до другої частини статті.

Як зробити анімацію в PowerPoint

Створення анімації в PowerPoint досить захоплююче заняття. Для початку Вам необхідно виділити текст або картинку, на якій буде застосований ефект. Тепер відкрийте випадаюче меню з різними видами анімацій. Якщо Ви натисните на будь-який з видів, ефект буде застосований.

Мені більше подобається вибирати ефект через діалогові вікна по кожному типу анімації окремо. Зробимо анімацію тексту «Comp-profi.com». Оскільки це заголовок, застосуємо до нього один з ефектів групи «Вхід».

Переходимо «Додати анімацію» – «Додаткові ефекти входу». З'явиться вже знайоме вікно. Подивіться, щоб внизу стояла галочка в полі «Перегляд ефекту». Далі клікаєм по кожному виду і дивимося, як текст буде з'являтися на слайді. Коли підберете відповідний ефект, натисніть «ОК».

Таким же чином вибираються анімації зображень. Виділіть його, а потім, використовуючи діалогові вікна з різними типами анімацій, підберіть відповідний вид входу, виділення або виходу.

Якщо Вам потрібно, щоб зображення рухалося на слайді по заданій траєкторії, натисніть «Додати анімацію», потім в «Шляхах переміщення» виберіть «Власний шлях».

Курсор прийме вигляд плюсик. Натисніть ліву кнопку миші і, не відпускаючи її, намалюйте траєкторію руху для зображення або тексту. У тому місці, де повинна бути кінцева точка, клікніть мишкою два рази. Переміщатися об'єкт буде відносно свого центру. Зелена стрілочка означає початкову точку, червона – кінцеву.

Якщо до тексту або зображення застосована анімація, біля них у лівому верхньому куті буде стояти цифра. Вона також показує, в якому порядку будуть з'являтися об'єкти на слайді.

У прикладі, спочатку з'явиться текст «Comp-profi.com» і після нього «Установка і настройка Windows».

Настройка анімації в PowerPoint

Після того, як Ви вибрали ефект анімації для тексту або картинки, його потрібно налаштувати. Для цього можна використовувати кнопочки в групах «Розширена анімація» і «Час показу слайдів».

Натиснувши на кнопочку «Область анімації», праворуч відкриється вікно, в якому також можна виконувати різні налаштування.

Давайте налаштуємо анімацію для заголовка «Comp-profi.com». В області анімації він називається Заголовок 1, виділяємо його мишкою.

Відтворюється анімація може: клацання мишкою на слайді, разом з попередньою анімацією або після завершення попередньої анімації. Тут же налаштовується тривалість анімації і затримка – через якийсь час текст повинен буде з'явитися на слайді.

Встановити тривалість анімації можна, використовуючи розширену тимчасову шкалу. Наведіть на неї курсор, щоб він набув вигляд стрілки, спрямованої вправо і вліво, клікніть мишкою і встановіть відповідний час.

Налаштувати анімацію можна і якшо в області анімації навпроти потрібного об'єкта: тексту або картинки, по маленькій чорній стрілочці. З випадного меню виберіть «Параметри ефектів».

Відкриється діалогове вікно з трьома вкладками: «Ефект», «Час» і «Анімація тексту». Якщо будете налаштовувати анімацію для картинки або для шляхів переміщення, останньої вкладки не буде.

Виберіть потрібні параметри та натисніть кнопку «ОК».

Переглянути анімацію, налаштовану на поточному слайді можна, натиснувши на кнопку «Перегляд» в області анімації.

Якщо потрібно змінити порядок відтворення анімації тексту і картинок, виберіть відповідне поле в області анімації і, з допомогою стрілочок «Порядок», перемістіть його на потрібну позицію.

Тепер, у прикладі спочатку з'явиться підзаголовок «Встановлення...», а потім заголовок слайда.

Встановити ефект можна і до обраного виду анімації. Наприклад, я вибрала для тексту «Поява». Виділяю текст на слайді і натискаю кнопочку «Параметри ефектів». Тут можна вибрати, звідки буде з'являтися об'єкт: праворуч, ліворуч, зверху або знизу.

Як видалити анімації в PowerPoint

І останнє, що ми розглянемо в статті – це видалення анімації на слайді.

Клацніть мишкою по цифрі в лівому верхньому куті тексту або картинки, анімацію для якого хочете видалити – цифра виділиться. Тепер натисніть кнопку «Delete» на клавіатурі.

Є й інший спосіб. В області анімації виділите потрібний рядок і натисніть на стрілочку. У випадаючому меню виберіть «Видалити».

Тепер Ви знаєте, як зробити анімацію в PowerPoint. Які можна застосувати ефекти, як виконати налаштування для вибраного типу анімації і, при необхідності, видалити її зі слайда.Рекламний блок