Як дізнатися MAC-адресу комп'ютера?


Якщо ви пам'ятаєте, на моєму сайті вже розглядалися способи зміни IP – адреси, але чи ви в курсі, що мережева плата (карта) теж має свій апаратний МАС адресу, причому, унікальний для кожного окремого примірника?

MAC адресу забезпечує чітку ідентифікацію вашої мережевої карти і часто – густо ця обставина використовується провайдерами для ідентифікації вашого комп'ютера в своїх серверах, а також для унеможливлення крадіжок трафіку (жарт). Насправді з допомогою МАС – адрес реалізована основа комп'ютерних мереж, з подальшим перетворенням в адреси більш високого рівня, але не будемо зараз заглиблюватися в святая святих. Сьогодні мова піде про можливості зміни апаратної адреси на довільний, за коштами програмних методів в операційних системах Windows.

Напевно багато стикалися з неприємною ситуацією, коли з-за пройшла сильної грози виходить з ладу мережева плата в комп'ютері (взагалі за таке, провайдера можна бити по кишені, бо не ставлять модулі грозовий захисту – на всяк випадок сказав). Перше ваше дія – це заміна мережевої карти, і воно вірне, але виявляється тимчасово неефективним – на сервері провайдера до вашої з прив'язаний зовсім інший МАС – адресу, ніж у нової мережевої карти, а в підсумку – сидимо без інтернету. Як завжди, у нас є два варіанти, складний і простий. Складний варіант полягає у контакті з провайдером, якому потрібно повідомити МАС – адресу нової мережевої і після внесення змін в базу даних у вас знову буде інтернет. Але в ряді випадків додзвонитися в тех. підтримку буває досить проблематично (значить, йдемо пішки), а часом доводиться складати та письмову заяву на цей рахунок, що є клопітно і втрата часу.

Як дізнатися MAC-адресу комп'ютера?

Ще є спосіб більш швидкого і на наш погляд, більш простого виходу з ситуації – це просто змінити апаратний адресу нової мережевої плати на той, який був у колишньої, яка згоріла. Метод є абсолютно безпечним і не зв'язаних з особливими труднощами. Але все по порядку, давайте спочатку розглянемо способи, за допомогою яких можна дізнатися фізичний (апаратний, MAC-адресу комп'ютера – все це синоніми) адреса мережевої плати:


1. Варіант перший – найпоширеніший. В Центрі управління мережами потрібно клацнути мишею по рядку з назвою використовуваного підключення

Центре управления сетямиі у вікні властивостей натиснути на кнопку Відомості (Detalis).

Сведения (Detalis)У відповідь на цю дію з'явиться таблиця з детальними відомостями про даному мережевому підключенні, а рядок Фізичну адресу (Physical Address) – це і є те, що ми шукаємо – фраза з шести значень, записаних у 16-тиричном коді, що складається з символів 0...9 і A...F.

Физический адрес (Physical Address)Недолік це чи ні – вирішувати вам, але скопіювати адресу в буфер обміну не вийде, доведеться записати вручну.

2. Другий варіант передбачає використання командного рядка (Win R і виконуємо команду cmd).

Win R и исполняем команду cmdУ чорному полі вводимо команду ipconfig /all і тиснемо Enter.

ipconfig /allУ відповідному повідомленні будуть вказані всі мережеві адаптери в системі з їх параметрами – шукаємо серед них цікавить нас. Як і в першому варіанті там буде рядок «Фізична адреса» (Physical Address) – те, що нам потрібно. Перевага цього способу, на мій погляд, в тому, що отриманий mac адресу windows можна скопіювати в буфер обміну. Для цього в чорному полі зробіть праве клацання мишкою і виберіть пункт «Позначити», після чого залишається мишкою, як зазвичай, виділити значення фізичної адреси адаптера і ще раз клацнути по виділеному правою кнопкою – виділення зникне, а сам адреса буде скопійований, залишається його вставити в текстовий редактор (або у відповідне вікно іншої програми).

Крім цих двох способів можете подивитися упаковку від мережевої карти (якщо вона у вас збереглася) – іноді виробники вказують на ній МАС – адресу обладнання.

Змінюємо апаратний адресу мережевої плати

Це можна зробити двома способами – вручну у налаштуваннях мережевої карти і за допомогою спеціальних програм.

Змінюємо вручну фізична адреса мережевої карти.

Спочатку зайдемо в Центр управління мережами, клацаємо по назві нашого підключення і натискаємо на Властивості

аппаратный адрес сетевой платы свойства(аналогічний варіант – зайти в Зміна параметрів адаптера).

Изменение параметровПісля чого необхідно вибрати мережеву карту, адреса якої будемо міняти, клацнути по ній правою кнопкою миші і потім вибрати Властивості.

СвойстваУ вікні натискаємо «Налаштувати»

Дополнительноі заходимо на вкладку «Додатково».

НастроитьМета нашого пошуку – рядок «Фізична адреса» (може бути мережевий адресу), виділивши яку праворуч побачимо полі «Значення» і порожній чекбокс, в нього потрібно поставити позначку у полі «Значення» вводимо потрібний МАС – адресу. Ось, власне і все! З таким же успіхом апаратний адресу можна повернути до початкового значення (тільки спочатку запишіть його).

Використання спеціальних програмних засобів.

Цей варіант просто незамінний у разі, якщо немає доступу до параметрів вашої мережевої карти або вони не відображаються в системі. Я б порекомендував вам для цієї мети використовувати просту у роботі утиліту Macshift, ось за цим посиланням ви можете її завантажити. Утиліта запускається через командний рядок, не вимагає інсталяції. Для зміни МАС – адреси запустимо її з наступними аргументами: macshift -i «Ethernet» aabbcc001122, де: «Ethernet» – це назва вашого мережевого підключення, своє я назвав Ethernet у вашому випадку може бути інше, а цифри – новий МАС – адресу.

MacshiftДля тих, кому не до душі робота з командним рядком, можу запропонувати використання програми зі звичайним інтерфейсом – Ryll МАС Editor, відразу обмовлюся, що її потрібно інсталювати в систему, а для скачування вона доступна ось тут. Робота з програмою дуже проста і зводиться до того, що в єдиному вікні програми потрібно вибрати свій мережевий адаптер, трохи нижче в полі ввести її новий апаратний адресу та натиснути на кнопку Update МАС.

Ryll МАС EditorПісля цього рекомендується перезавантажити систему, для вступу в силу зроблених змін. Для повернення вихідного значення в програмі передбачена кнопка Reset Default МАС.

Трапляється таке, що неможливо змінити апаратна адреса в Wi-Fi адаптер (особливо це стосується «сімки» і «вісімки»). Спробуйте в такому випадку присвоїти новий МАС – адреса, у якому другий за рахунком символ буде на вибір: A, E, 2, 6 (цілком влаштує ось так: 0a:dd:dd:bb:bb).

Не забуваємо також про роутерах!

Іноді виникає необхідність зміни МАС – адреси роутера. На сьогодні більшість роутерів підтримує функцію МАС Clone, що дозволяє привласнити роутеру апаратний адресу, що належить мережевої плати, до якої він підключений. Для того, щоб здійснити це, потрібно зайти в налаштування вашого роутера через веб-інтерфейс (за допомогою браузера) і знайти там функцію, схожу за назвою з клонуванням МАС – адреси. Як правило, весь процес відбувається автоматично. Якщо так не сталося, то просто знайдіть поле введення нового фізичної адреси і зробіть так, як я вже описував.

Підіб'ємо підсумки.

Сьогодні ми з вами розглянули методи зміни фізичної адреси мережевої карти або роутера. Це виявилося зовсім нескладно зробити за допомогою налаштувань драйвера мережевої карти, так і з використанням спеціального софту.