Список завантаження операційних систем


Давайте уявимо собі, що ви могли встановити на свій комп'ютер дві операційні системи, одна з яких Windows 7. Тобто у вас стояла на одному розділі жорсткого диска Windows XP або Ubuntu, а ви захотіли і поставили на інший розділ жорсткого диска і Windows 7. І тепер після запуску комп'ютера, ви маєте можливість вибрати, з-під якої операційної системи завантажуватися. Виглядає це приблизно наступним чином:

Такий список можна редагувати, тобто змінювати місцями завантаження системи, перейменовувати їх, видаляти їх і т. д.

Можливий ще і такий випадок, що у вас встановлено на комп'ютері дві операційні системи, однак такий список взагалі не з'являється і просто завантажується операційна система за замовчуванням.

У Windows XP все це робиться шляхом редагування файлу boot.ini Можете перейти за посиланням, про цьому файлі і про його редагуванні я все докладно розписав. Але в Windows 7 все зовсім по-іншому і відредагувати цей список краще не за допомогою стандартних засобів вашої ОС, а за допомогою спеціального софту.

Я маю на увазі програму EasyBCD. Завантажити і встановити її не складе особливої праці. Давайте тепер подивимося на її інтерфейс. На першій вкладці View Settings ви можете бачити список операційних систем, який буде відображатися у вас при запуску:

Редактирование списка ОС

Якщо натиснути на вкладку Edit Boot Menu, то ми зможемо редагувати цей самий список.

Кнопки Up і Down міняють місцями операційні системи в списку.

З допомогою кнопки Rename ми можемо перейменувати якусь ОС в списку і написати, наприклад, Windows 7, а «Моя Вінда»

Ну а за допомогою кнопки Delete можемо видалити елемент зі списку.

Щоб зміни вступили в силу, необхідно натиснути на кнопку Save Settings і перезавантажити комп'ютер.

Якщо у вас не відображається якась ОС у списку або списку взагалі не відображається при включенні комп'ютера, то можете додати операційну систему за допомогою вкладки Add New Entry.

Виберіть тип додається ОС, натисніть Add-Entry.

Якщо хочете наживо побачити, як все це робиться, то подивіться відеоролик: