Як запустити відновлення системи Windows 7?

Описана раніше контрольна точка відновлення – це свого роду «фотографічний знімок» операційної системи в певний момент часу, в якому «відображені» налаштування основних її параметрів. Напевно ви вже встигли помітити, скільки часу йде на те, щоб налаштувати зовнішній вигляд, мовну панель, часові пояси, мережеві налаштування і інші параметри нещодавно інстальованою ос Windows Seven (як загалом і будь-який інший версії Windows). І всі старання можуть бути затьмарені раптовим крахом системи після установки «лівого» драйвера або специфічного програмного забезпечення. Як же не хочеться починати все заново! ... В Windows 7 спочатку передбачена можливість відкоту до попереднього стану системи, все, що вам потрібно – регулярно створювати точки відновлення, не шкодуючи для них дискового простору. У будь-якому разі це краще і швидше, ніж встановлювати заново систему з нуля. І так розглянемо з вами як запустити відновлення системи Windows 7?

Запуск відкоту до попереднього стану з робочої системи Windows Seven

Не так давно ми з вами докладно розглянули процес створення контрольної точки відновлення Windows 7, тепер розглянемо, як нам скористатися можливістю відкотити систему (припустимо, що ми вирішили встановити найсвіжішу версію драйвера на нашу аудіо-карту і після цього система стала непрацездатною). Ви пам'ятаєте меню, в якому ми створили контрольну крапку, воно називалося «Захист системи».

Как запустить восстановление системы в Windows 7?Так от, в цьому ж вікні переходимо до пункту «Відновлення», тим самим викликаючи діалогове вікно відновлення і натискаємо «Далі». Перед нами відкривається перелік контрольних точок, доступних для відновлення, коли потрібно відкотитися до більш раннього стану, зробимо активної опцію «Показати інші точки».


Как запустить восстановление системы в Windows 7?Робимо вибір потрібної точки в залежності від її назви (я обумовлював цей момент щодо «не заплутатися в точках») і послідовно натискуємо кнопки «Далі», а пізніше – «Готово».

Как запустить восстановление системы в Windows 7?Цілком природно, що процес відкату системи до попередніх станів (із створених точок) зачіпає файли, програми з їх настройками. Для того щоб мати уявлення про те, налаштування та елементи яких саме програм будуть замінені в процесі відновлення, слід натиснути на «Пошук яких програм». Потім у вікні відновлення з'явиться повідомлення про те, що процес не можна буде перервати до його завершення, з чим ми повинні погодитись.

Как запустить восстановление системы в Windows 7?Після цього відбувається перезавантаження комп'ютера, в ході якої, власне відбудеться відновлення з обраної нами контрольної точки.

Как запустить восстановление системы в Windows 7?Будьте готові до того, що після відновлення системи з контрольної точки в числі інших змін повернуться і колишні паролі входу в облікові записи Windows (той, який був на момент створення контрольної точки). Також може стати непрацездатним і програмне забезпечення, яке було інстальовано після того, як була створена точка, незважаючи на фізичну наявність файлів цих програм на диску.

Запуск відкоту до попереднього стану Windows Seven у разі неможливості завантаження в звичайному режимі

Зміни, які можуть статися з операційною системою в процесі неписьменних дій користувачі або інших чинників, що можуть зробити неможливою завантаження комп'ютера в звичайному режимі. Операційна система Windows пропонує «аварійний» варіант завантаження, т. зв. «Безпечний режим», при якому в оперативну пам'ять комп'ютера завантажується тільки базовий набір драйверів, задіюються необхідні для роботи служби.

Как запустить восстановление системы в Windows 7?Такий режим не призначена для повсякденної роботи, а служить для налагодження операційної системи. Щоб завантажитися таким чином, після того як включений ПК, необхідно натиснути F8 і серед різних варіантів вибрати завантаження в безпечному режимі. Коли операційна система завантажиться, запускайте процес відновлення системи по вже знайомому вам алгоритмом.

Бувають випадки, коли завантаження в безпечному режимі також не вдається. Windows 7 на відміну від Windows ХР, пропонує серед інших варіантів можливої завантаження (після натискання F8) дуже дієвий засіб – «Усунення неполадок комп'ютера». Вибравши цей варіант, у наступному заходьте в меню «Відновлення системи», де зможете відновитися із створеної контрольної точки, слідуючи підказкам відповідного майстра.

Как запустить восстановление системы в Windows 7?
Примітка: Не завжди результати проведеного відкоту до попереднього стану відповідають очікуванням. Якщо ж отриманий в процесі відновлення результат нас не влаштовує, маємо можливість повернутися до стану до відкату системи (перед процесом відновлення система автоматично створює контрольну точку на цей випадок).