Бездротовий інтернет в селі


Сьогодні поговоримо про досить актуальної теми, а саме про інтернет в селі і як його організувати в своєму будиночку, в приватному секторі. Думаю, багатьом знайоме, що ситуація в різних невеликих населених пунктах з доступом в мережу досить напружена і дуже часто зовсім сумна. Кругом одні труднощі: тут і швидкість не велика і тарифи високі і саме підключення обходиться в копієчку. Я постараюся, в цій статті, розкрити основні особливості підключення до інтернету і як вирішити багато з цих проблем. А так само, розповім як можна організувати точку доступу Wi-Fi в своєму будинку. Адже Wi-Fi і будиночок у селі просто створені один для одного! Що може бути краще, ніж проводити час в інтернеті, сидячи на свіжому повітрі і гріючись під теплими променями сонця? Ну да ладно, будемо насолоджуватися потім, а поки розглянемо що ми можемо зробити.

Підключення ADSL, по звичайній телефонній лінії

Це досить простий спосіб, підключити бездротовий інтернет в селі. Головне, що нам потрібно — це проведена телефонна лінія у ваш будинок. Ну або хоча б, що б у вашому населеному пункті були ці лінії, адже при необхідності провайдер може провести вам телефон, навіть якщо він вам потрібен буде лише для інтернету. Якщо ви живете в Україні, то послуги ADSL надає, як правило, Укртелеком. Зверніться до найближчого офісу, щоб дізнатися більше подробиць.

Після підключення до вашого дому такого типу інтернету, провайдер надасть модем, в якому вже може бути функція передачі даних по Wi-Fi. Але не завжди таке буває, тому, якщо у вас модем без цієї можливості, то просто необхідно окремо придбати Wi-Fi роутер і підключити його до вашого модема. І все, що ви можете спокійно насолоджуватися доступом в мережу, перебуваючи в будь-якому місці будинку і навіть у дворі. besprovodnoj-internet-v-derevne-1На жаль, не для всіх може підійти такий варіант. В деяких селах провайдери просто не підключають ADSL. Це, як правило, пов'язано з поганим станом ліній, в даному населеному пункті. З цього, якщо вам не вдалося організувати підключення, як описано у цьому пункті, то переходимо до наступних можливостей це зробити.

Використовуємо USB модем (інтернет 3G, 4G)

Якщо не вийшло скористатися ADSL, або з якихось причин ви просто не хочете його використовувати і у вашому селі нема іншого проводового інтернету, то можна оцінити можливості бездротового інтернету. Такий інтернет передається за технологіями 3G і 4G. Зараз дуже багато людей віддають перевагу саме такому інтернету, зважаючи на його простоті підключення і мобільності. Провайдерів, які надають його, безліч, і є з чого вибрати.
Зазвичай, підключення не вимагає особливих зусиль: купуєте USB модем, оформляєте договір, далі просто підключаєте до свого ПК і, виконавши кілька простих налаштувань, можете спокійно серфіть простори мережі.


Але є одна особливість, ви підключите модем тільки до одного комп'ютера і інтернет є тільки на ньому. Звичайно, якщо у вас ноутбук, то можна виконати налаштування на роздачу Wi-Fi прям з нього. Як це зробити, можна подивитися в попередніх статтях на цьому сайті.

Хоча є і більш зручний спосіб, без навантаження цієї завданням ноутбука. Вам необхідно придбати Wi-Fi роутер, в якому є можливість працювати з USB-модемами і роздавати з нього інтернет. І цей варіант найкращий.

besprovodnoj-internet-v-derevne-2Буває, що мережа у вашому населеному пункті дуже погано ловиться, вирішити цю проблему може допомогти підключення додаткової антени. І не забувайте, при купівлі роутера необхідно переконатися, що він сумісний з вашим модемом, це дуже важливий момент. Можна почитати на цю тему різні відгуки та рекомендації в інтернеті.

Як ще можна підключитися до інтернету в селі?

Є ще досить старенький, але все ж робочий варіант — скористатися технологією GPRS/EDGE. Не сперечаюся, це досить повільний інтернет, але все ж, його не варто скидати з рахунків. З цього, у разі необхідності можна підключити телефон до ПК і він буде виступати в ролі бездротового модему.

Причому є одна така цікава фішка. Якщо ви власник сучасного смартфона, то у вас є можливість роздавати інтернет по Wi-Fi прям з нього. Для цього необхідно встановити на нього спеціально додаток, а іноді така можливість є вже серед стандартних функцій. Це досить простий спосіб підключити інші пристрої до інтернету. Але про те, як можна це організувати, я розповім вже в одній з наступних статей.

Підіб'ємо підсумки

Ну що ж, як бачите, кращий і самий надійний спосіб, за допомогою ADSL, підключивши до модему роутер, або використовувати модем вже з вбудованим роутером. Якщо з якихось причин ви не можете це зробити, або не хочете, то можна використовувати USB модеми бездротового інтернету. Причому підключивши такий модем до Wi-Fi роутеру. Всі інші варіанти, я не став розглядати, зважаючи на їх недоступності або дорожнечі (наприклад супутниковий інтернет).
Не варто забувати, що мережа інтернет активно розвивається і росте. З кожним роком доступ до неї стає все якісніше і простіше навіть для найвіддаленіших населених пунктів, так що залишайтеся в курсі подій — попереду ще багато всього цікавого.

Як завжди, якщо у вас виникли запитання, задавайте їх у коментарі. Я з радістю вам відповім.