Як видалити Супутник Mail.ru?


Якщо ви за останній час кілька разів встановлювали різні програми або доповнення, то напевно могли стикатися з тулбарами. Тулбар в перекладі на російську означає «панель інструментів» і тут ніякої помилки немає. Проблема полягає у тому, що всі ці «інструменти» часом не тільки не допомагають нам працювати або просто серфити інтернет, але і заважають.

Найчастіше таке потрапляє на комп'ютер не випадково - просто користувач не завжди помічає його установку. Припустимо, ви завантажуєте яку-небудь програму з інтернету, запускаєте її і починаєте встановлювати. При цьому якщо постійно тиснути на кнопку «Далі», то можна не помітити, що разом з програмою буде встановлений і тулбар (для скасування установки зазвичай потрібно зняти галочку в одному або кількох місцях). При цьому антивірус не спрацює, оскільки це зовсім не шкідливе ПО. Але не все так просто, як здається на перший погляд.

Якщо брати за основу Яндекс.Бар, то це досить непогане доповнення до браузера, що дозволяє моментально ознайомитися з прогнозом погоди, пробками і т. п. Але при цьому утиліта запускає кілька додаткових служб, які можуть надати вплив на працездатність вашого комп'ютера, а крім того, стежить за вами. Не в прямому сенсі, звичайно, проте дозволяє програмі відстежувати ваші дії і на основі поведінки пропонує вам найбільш цільову рекламу. В іншому це цілком непогане додавання, яке ніколи не вкраде ваші дані, як думають деякі. Тільки не забувайте про те, що за замовчуванням у браузері пошуком буде Yandex.ru, а не Google.ru, яким ви могли користуватися до цього.

Багато користувачів часто стверджують, що жодного дозволу на встановлення додаткового ПО не давали, але насправді це не так - вони просто не помічають, як самі дали згоду. Вони кричать, що підуть до суду, але далі розмов справа не заходить, тому що в цьому немає ніякого сенсу. До того ж бари найчастіше можна легко видалити з комп'ютера.

Втім, це не стосується тих випадків, коли мова йде про Супутник Mail.ru. Це панель інструментів від компанії «Майл.ру», створений кілька років тому. Останнім часом є одним з найбільш популярних додатків для браузерів, в тому числі й тому, що велика частина аудиторії просто не помічає і не розуміє, як і коли було встановлено це ПЗ на комп'ютер. В принципі, бар займається цілком звичайними речами: дозволяє прискорити пошук, додає доступ до погоди, новин, пробками і т. п., додає розширені налаштування, замінює на стартову сторінку http://mail.ru/... загалом, нічого надприродного.

Тим не менш, багато людей просто не можуть з ним нормально жити. Чому? Та хоча б тому, що при будь-якому пошуку відкривається майлрушный сайт. Але це лише квіточки - разом з баром встановлюється служба Guard.Mail.Ru, яка блокує всі зміни в браузері. Іншими словами, просто так через налаштування нічого не зміниш. Не вірите? А ви спробуйте видалити програму через панель управління. Після цього перезавантажте комп'ютер і... І нічого в браузері не змінилося! Але не переживайте, є робочі способи вирішення даної проблеми.

Видаляємо Супутник Mail.ru з Mozilla Firefox і Google Chrome

Спробуємо видалити тулбар одночасно в цих двох інтернет-браузерах. Особливої різниці немає, хіба що в Mozilla доведеться вдатися до трохи більших змін.

  • Отже. Перше, що необхідно зробити, це відключити комп'ютер від інтернету. Втім, це не обов'язково.
  • Тепер йдемо в «Панель управління» і через розділ «Програми та компоненти» видаляємо все, що пов'язано з Mail.ru. Якщо система попросить вас перезавантажити комп'ютер, погодьтеся з ці дією.
  • Тепер відкриваємо браузер і йдемо в розділ «Додатки», «Плагіни» і «Розширення» - видаляємо все, що пов'язано з Mail.ru.
  • Тепер конкретно для Mozilla Firefox. Відкриваємо браузер і прямо в адресному рядку пишемо «about:config» без лапок і натискаємо клавішу Enter. Перед вами відкрилися налаштування браузера. У верхній частині екрану знаходиться рядок пошуку, в неї вбиваємо слово «mail.ru» (без лапок), після чого обнуляем всі рядки з цим ключем. Тільки будьте обережні, що б не обнулити не мають до цього стосунку інші параметри.
  • У Google Chrome ці дії робити не потрібно. Вам лише необхідно поміняти пошук за замовчуванням. Відкрийте свою улюблену пошукову систему, поставте курсор на рядок пошуку і натисніть ліву кнопку миші, вибравши пункт «Додати як пошукову систему...». У Mozilla ви можете зробити це через вікно пошуку в верхній правій частині екрану на головній сторінці.
  • Якщо служба Guard.Mail.Ru раніше нікуди не поділася, то спробуйте видалити її вручну з папки, яка зазвичай знаходиться за адресою C:\Program Files. Просто так у вас зробити цього не вийде, тому необхідно використовувати Unlocker - програмку, яка дозволяє розблокувати файли. Завантажити її можна в інтернеті, вона поширюється безкоштовно.