Як повернути стандартні налаштування BIOS?


Написав admin. Опубліковано в рубриці Залізо

BIOSІснує кілька варіантів повернення BIOS материнської плати в його початковий стан.

Перший з них – повернути початкові налаштування без розбору комп'ютера. Як поставити заводські налаштування «малою кров'ю»? Насамперед, необхідно, щоб БІОС можна було завантажити.
Якщо з цим проблем немає, перезагрузим систему. На моніторі виникне логотип фірми материнської плати. Натискаємо клавішу входу bios setup. Найчастіше ця клавіша вказується внизу в момент появи логотипу.
Після входу шукаємо параметри скидання Біоса. Вони повинні мати в складі слово default (за замовчуванням). Це і означає типові (стандартні) налаштування. Тепер підтвердимо зміни, натиснувши клавішу Enter.


Другий спосіб. У цьому пункті ми торкнемося того, як зробити скидання Біоса допомогою батарейки. Обов'язково обесточьте комп'ютер, щоб уникнути пошкоджень і машини, і вас самого. Перевірте відключення ретельно. Потім відкріпіть кришку системного блоку і знайдіть батарейку. Зовні вона має схожість з батарейкою електронних годинників, так що не помилитеся. Якщо вийняти її хвилин на 10, БІОС повернеться до початкового стану.

Ще спосіб, третій, з використанням джампера. Це перемичка біля батареї або у самої межі материнської плати. Впізнати можна за CMOS або RTS у другій частині абревіатур (перші букви абревіатур іноді СLEAR, іноді СL). Переключіть реле з положення 1-2 в положення 3-4, а потім назад. Результат отримано.
Якщо ж ці способи не знадобилися, і досі мучить питання, як повернути заводські настройки Біоса, скористайтеся найпростішим варіантом – вимкніть комп'ютер з мережі на кілька днів. За цей час повністю сяде батарея материнської плати. Результатом буде скинути БІОС.