Чим відкрити DMG файл?


chem-otkryit-dmg-format

На написання цієї статті мене «підбив», якщо можна так висловитися, питання користувача на одному досить відомому комп'ютерному форумі. Суть в наступному: хлопець скачав на комп'ютер образ якоїсь комп'ютерної гри, який важив близько 10 Гб. Сама проблема полягає в тому, що відкрити цієї образ з допомогою однієї відомої програми для читання образів він просто не зміг. Чому? Насправді все просто - образи у форматі DMG створюються виключно на комп'ютерах компанії Apple, так що призначаються вони для ПК і ноутбуків, що використовують MAC OS.

Що робити, як бути? Насправді існує кілька простих прийомів, які дозволяють відкрити DMG на різних операційних системах. І в цьому ви можете переконатися прямо зараз, прочитавши цю статтю до кінця.

UltraIso (Windows)

Для операційної системи Windows (починаючи від XP і закінчуючи 8) може використовуватися програма UltraIso, основними функціями якої є створення, редагування та конвертування різних форматів CD і DVD-образів. З її допомогою також можна записувати і емулювати диски.

Однією з головних особливостей UltraIso є підтримка величезного кількість форматів образів (понад 30): .ccd, iso, .img, .pxi, .dmg, bwi, .bwt, .b5t і так далі.

Функціональність UltraIso:

 • Створення оптичних образів, жорстких дисків, USB-флешок, дисків.
 • Створення образів з файлів, які знаходяться безпосередньо на жорсткому диску або CD/DVD-диску.
 • Присутня можливість додавання, створення і видалення файлів всередині образу.
 • Підтримка Joliet ISO 9660.
 • Оптимізація структури образу.
 • Підтримка великої кількості мов, включаючи російську.
 • Використання власного формату ISZ, який хоч і має ряд недоліків, проте підтримується сторонніми програмами для створення і редагування образів.
 • Єдине, що не влаштовує деяких користувачів - вартість програми, яка на момент написання статті становить $29.95. Втім, розробники дозволяють випробувати UltraIso в пробному режимі, чого вам напевно повинно вистачити.

  Apple Disk Utility (MAC OS)

  Apple Disk Utility насправді є утилітою, що входить до складу Mac OS, так що вона просто зобов'язана бути присутнім на вашому комп'ютері, оснащеному операційною системою MAC OS.

  Apple Disk Utility є основним інструментом управління пристроями зберігання даних в MAC OS. Вона знаходиться в такій директорії: /Applications/Utilities/Disk Utility.

  Крім роботи з DMG форматом, утиліта наділена наступними функціями:

 • Керує жорсткими дисками, починаючи від форматування, закінчуючи виправленням помилок і розбивки диска на розділи.
 • Надає інформацію про всіх дисках, які в даний момент підключені до комп'ютера.
 • Працює з CD/DVD-дисками, дозволяючи не тільки зчитувати з них інформацію, але і форматувати диски або записувати на них дані.
 • Створює RAID-масиви.
 • HFSExplorer (Windows, MAC OS, Linux)

  Користувачі всіх операційних систем мають можливість користуватися HFSExplorer - це головна «фішка» цієї утиліти. Зокрема, вона «бачить» диски у форматі HFS , які використовуються в тому числі на MAC OS і плеєрах iPod. Програма дозволяє переглядати вміст диска у такому браузері типу провідника.

  Найбільш часто HFSExplorer використовують користувачі Intel Macs, які запускають Windows через Boot Camp, а також користувачі MAC-емуляторів, які хочуть побачити вміст дисків «зі сторони».

  Поширюється HFSExplorer безкоштовно.