Як зняти захист з карти пам'яті?

kak-snyat-zashhitu-s-kartyi-pamyati

Карта пам'яті представляє із себе невелике запам'ятовуючий пристрій, який використовується для зберігання цифрової інформації. Карти пам'яті широко використовуються в різних електронних пристроях, включаючи фотоапарати, смартфони, телефони, планшети, MP3-плеєри і т. д. Карти пам'яті бувають різних форматів і розмірів, але в незалежності від цього, при роботі з ними можуть виникати одні і ті ж проблеми. Наприклад, коли ви використовуєте флеш-карту в комп'ютері, останній може вам повідомити, що пристрій захищений від запису і записати на нього які-небудь файли буде просто неможливо. Сьогодні ми спробуємо вирішити цю проблему разом.

Формат SDHC

Найчастіше проблема, як не дивно, виникає на картах формату SDHC. Це змінна карта флеш-пам'яті, що задовольняє специфікації SDA 2.00, введеної SD Card Association. SDHC став розвитком формату SD, успадкувавши більшість його характеристик. Максимальний об'єм таких пристрій - 32 ГБ.

Сьогодні формат SDHC використовується рідше, ніж, скажімо, 5 років тому, оскільки з кожним поколінням карти пам'яті намагаються зменшити в розмірах. Зате в ньому є одна цікава фішка, про яку більшість користувачів навіть не здогадується - це апаратна захист запису на пристрій, завдяки якому ви не зможете нічого записати на карту з будь-якого пристрою, будь це комп'ютер або фотоапарат.

З однією з боковин розташований невеликий перемикач (використовується не на всіх моделях, будьте уважні). Якщо перемістити його, то автоматично включається захист. Можливо, що ви випадково зачепили цей важіль, самі того не помічаючи, що і призвело до проблеми. Відповідно, його потрібно перемістити.

USB флеш-карти

USB флеш-карти можуть оснащуватися точно таким же перемикачем, як і у випадку з SDHC, хоча в продажу зустрічаються вони все рідше - вартість таких карток дорожче, до того ж захист від запису потрібна лише одиницям.

Якщо на вашій флешці такий перемикач відсутній, зате комп'ютер повідомляє про захист, то можна спробувати відформатувати пристрій. Для цього можна скористатися стандартним форматом операційної системи Widnows, але рекомендується для цього використовувати спеціальні програми. Підійде, наприклад, утиліта HP USB Disk Storage Format Tool - вкрай невелика програма, яка вміє приводити до тями флеш-карти.

MicroSD

Одні з найпопулярніших накопичувачів сьогодні - це MicroSD, який використовується у всіх останніх пристроях.

MicroSD - це невелика карта пам'яті. На відміну від того ж SDHC, на ній практично не буває перемикача, який необхідний для блокування. А значить, потрібно спробувати зробити наступне:

  • Якщо ви витягли флешку, скажімо, з телефону, і потім, скориставшись перехідником або адаптером, вирішили перенести на неї матеріали з комп'ютера, спробуйте вставити її назад у телефон і зняти захист з допомогою налаштувань, якщо це можливо.
  • Якщо використовуєте адаптер, то не забудьте про важіль, який включає і вимикає захист від запису.
  • Обов'язково почистіть контакти, можливо, проблема саме в них.
  • Спробуйте відформатувати пристрій.
  • Якщо нічого не допомагає, то, можливо, флешка наказала довго жити, що, на жаль, зустрічається суцільно й поруч.