Як в Windows 8 відкрити доступ до файлів по мережі?

Іноді виникає необхідність відкрити деякі файли і папки для інших ПК в локальній мережі. Як це зробити, для операційної системи Windows 8 і 8.1? Саме про це сьогодні і піде мова. Весь процес складається з трьох основних кроків.

Налаштовуємо Центр управління мережами

Що б потрапити в цей центр, необхідно виконати клік правою кнопкою миші по іконці мережі на панелі сповіщень. Потім виберіть «Центр управління мережами...».

kak-otkryt-obschiy-dostup-k-faylam-po-seti-v-windows-8-min

Часто ця іконка згортається, як неактивний елемент. Просто відкрийте спливаюче віконце.


kak-otkryt-obschiy-dostup-k-faylam-po-seti-v-windows-8-2-minІснує ще один спосіб, за допомогою якого можна Центр управління мережами — через вікно «Виконати». Для цього виконайте одночасне натискання " гарячих клавіш Win R і вставити у відповідне поле такий текст:

control.exe /name Microsoft.NetworkandSharingCenter

kak-otkryt-obschiy-dostup-k-faylam-po-seti-v-windows-8-3-minПісля цих дій ми побачимо таке віконце Центру управління.

Как в Windows 8 открыть доступ к файлам по сети?Тут відображаються всі активні мережі, які з них доступні і взагалі, чи є підключення до інтернету. Тут знаходиться майстер для створення і налаштування нових мережевих підключень або мережі, а також майстер усунення неполадок. У лівій частині вікна натискаємо на Змінити додаткові параметри спільного доступу. В наступному вікні буде параметри для декількох профілів: приватного, гостьового (спільного) і для всіх мереж.

kak-otkryt-obschiy-dostup-k-faylam-po-seti-v-windows-8-5-minУ порівнянні з більш старими системами, такими як Windows XP), де не було таких профілів, налаштування проходить трошки складніше. Але все ж це робиться лише один єдиний раз і особливих складнощів тут немає. При цьому, мережеві профілі значно підвищують захищеність системи.

Зараз ми будемо розгортати кожен з профілів та настроювати їх параметри, як показано на скріншоті нижче.

kak-otkryt-obschiy-dostup-k-faylam-po-seti-v-windows-8-6-min

kak-otkryt-obschiy-dostup-k-faylam-po-seti-v-windows-8-7-min

kak-otkryt-obschiy-dostup-k-faylam-po-seti-v-windows-8-7-min

kak-otkryt-obschiy-dostup-k-faylam-po-seti-v-windows-8-8-minОбов'язково натисніть на кнопку «Зберегти зміни» після того, як виконаєте всі налаштування.

Налаштовуємо папку для загального доступу

Тепер знайдіть папку, до якої потрібно відкрити доступ для інших комп'ютерів локальної мережі. В даному випадку це папка «in». Робимо по ній клік правою кнопкою миші і в контекстному меню натискаємо на «Властивості».

kak-otkryt-obschiy-dostup-k-faylam-po-seti-v-windows-8-9-minВідкрийте другий розділ «Доступ» і виберіть Розширені налаштування.

kak-otkryt-obschiy-dostup-k-faylam-po-seti-v-windows-8-10-minТепер встановлюємо прапорець навпроти пункту відкриття загального доступу і натискаємо на кнопку «Дозволу».

kak-otkryt-obschiy-dostup-k-faylam-po-seti-v-windows-8-11-minТут же є можливість вказати ім'я папки, що інші користувачі будуть мати можливість бачити, при цьому не змінюючи його на нашому комп'ютері. Можна встановити обмеження на кількість одночасних переглядів. Якщо локальна мережа досить обширна і в ній багато комп'ютерів, то краще встановлювати невелике значення кількості одночасних підключень. Далі, в новому вікні натискаємо «Додати».

kak-otkryt-obschiy-dostup-k-faylam-po-seti-v-windows-8-12-minПотім «Додатково».

kak-otkryt-obschiy-dostup-k-faylam-po-seti-v-windows-8-13-minТепер натискаємо на «Пошук» і в списку з результатами пошуку знаходимо «МЕРЕЖА». Вибираємо цей елемент і тиснемо «ОК».

kak-otkryt-obschiy-dostup-k-faylam-po-seti-v-windows-8-14-minЩе раз підтверджуємо вибраний варіант.

kak-otkryt-obschiy-dostup-k-faylam-po-seti-v-windows-8-16-minТак само, ви можете вказати, для вибраного користувача, необхідні дозволи. Що б він міг тільки читати вміст папки, або у нього була можливість виконувати зміни.

Настроювання параметрів безпеки для папки

Знову відкриваємо властивості папки і переходимо в розділ «Безпека». Натискаємо кнопочку «Змінити...» і повторюємо все те, що було виконано в попередньому пункті.

kak-otkryt-obschiy-dostup-k-faylam-po-seti-v-windows-8-17-minЩо б було наочніше, весь процес показано на скріншоті нижче.

kak-otkryt-obschiy-dostup-k-faylam-po-seti-v-windows-8-18-min

kak-otkryt-obschiy-dostup-k-faylam-po-seti-v-windows-8-19-min

kak-otkryt-obschiy-dostup-k-faylam-po-seti-v-windows-8-14-minkak-otkryt-obschiy-dostup-k-faylam-po-seti-v-windows-8-21-minНе забуваємо налаштувати права доступу, для мережевих користувачів. Ми можемо дозволити або заборонити запис, створення і видалення файлів і даних в цій папці. Зайшовши з будь-якого іншого комп'ютера в розділ «Мережа» переконуємося, що наша папка доступна іншим користувачам.

kak-otkryt-obschiy-dostup-k-faylam-po-seti-v-windows-8-22-minЯкщо щось не запрацювало відкриття загального доступу до файлів Windows 8

Після відкриття загального доступу, папка буде доступна комп'ютерів з будь-якою операційною системою, тому проблем сумісності тут зазвичай не виникає. Якщо з якої-небудь причини папка як і раніше не видно іншим ПК, то варто шукати проблему серед встановлених антивірусних програм. Дуже часто налаштування брандмауера в антивірусах просто блокують доступ до комп'ютера. Таке трапляється практично з усіма популярними антивірусами, так що додатково потрібно покопатися в їх налаштуваннях.

Якщо доступ до папки точно відкрито, але з якихось причин він не видний у мережі, то можна спробувати підключитися до нього наступним способом.

Дізнайтеся IP свого комп'ютера, якщо він вам не відомий, можете підглянути, відкривши вікно «Виконати» і ввівши команду cmd натиснути «Enter».

kak-otkryt-obschiy-dostup-k-faylam-po-seti-v-windows-8-23-minУ командному рядку вводимо ipconfig, натискаємо «Enter». Напроти пункту IPv4-адресу і буде вказано адресу вашого комп'ютера.

открыть общий доступ к файлуТепер, в провіднику іншого мережевого ПК, вводимо адресу попереду набравши два слеша, наприклад, так: \\192.168.1.4

kak-otkryt-obschiy-dostup-k-faylam-po-seti-v-windows-8-25-minНатиснувши «Enter» ми потрапимо на потрібний комп'ютер.

В цілому, спосіб налаштування досить схожий на Windows 7, тому для тих, хто вже стикався з загальним доступом в минулих версіях системи, буде взагалі все просто. Ну а якщо ж у Вас виникли питання, то сміливо можете їх задавати в коментарях.