Інструмент для ремонту комп'ютера


Привіт! Мені на пошту надходить досить багато питань про ремонт комп'ютера. Що ж, дуже похвально, що мої читачі намагаються полагодити комп'ютер своїми руками, але, як я зрозумів, багато хто навіть не уявляють, з чого потрібно починати. Думаю, що правильно починати з підбору інструментів.

Я вважаю, що велика частка успіху в ремонті комп'ютера залежить від наявності правильного інструменту. Сьогодні я поділюся з Вами списком предметів, які допомагаю мені виявити і усунути несправність.

У даній статті мова піде про ремонт системного блоку без розбору, поломок, викликаних програмним забезпеченням. Тобто, ми будемо розглядати інструменти для приведення до тями тільки «заліза».

1. Викрутка

отверткаВирушаючи ремонтувати комп'ютер, потрібно бути готовим до того, що доведеться розкривати системний блок = )))) відповідно, у хорошого майстра повинна бути хороша магнітна викрутка з набором біт. Призначення хрестової насадки очевидно, а от плоскі біти допоможуть вам підчепити заклинили кришку, розігнути смятое вушко для замку на корпусі та інші принади «бережний» експлуатації.

Якщо не знайшлося викрутки з бітами, потрібно як мінімум прихопити звичайну хрестову. Звичайно, можна відкрутити гвинти та канцелярськими ножицями, але виглядає це нерозумно і як мінімум не професійно. До того ж, хотів би я подивитися, скільки часу піде на відвернення, маленьких болтів COM або LPT портів за допомогою ножиць.

2. Спікер

спикер для диагностики компьютера по звукам biosСпікер представляє з себе маленький динамік, издаюший писк при включенні комп'ютера. Крім того, через спікер BIOS подає звукові сигнали про несправності системи. Наприклад, якщо вийняти всі модулі оперативної пам'яті і включити комп'ютер, ви почуєте тривалий писк, це буде сигнал про існуючу проблему. Існують цілі таблиці звукових сигналів різних версій BIOS, за яким професіонали можуть визначити несправність.

У більшості випадків спікер вже встановлений в корпусі системного блоку і, швидше за все, підключений до материнської плати, але не можна виключати ймовірність його несправності або того, що вам попадеться старий корпус, спікер від якого вже давно втрачений попереднім майстром )

Вообщем, сподіваємося на краще, але говимся до гіршого.

3. Канцелярська скріпка

Канцелярская скрепкаВи навіть не уявляєте, скільки корисного можна зробити за допомогою простої канцелярської скркепки.
По-перше, скріпкою можна замкнути контакти блоку живлення для виміру вольтажу. Рекомендую прочитати мою статтю як протестувати блок живлення.

По-друге, скріпкою можна відкрити заклинив оптичний привід. Для цього треба натиснути на важіль всередині приводу через отвір на передній заглушці.

По-третє, скріпкою легко скинути налаштування модему або роутера на стандартні, натиснувши на спеціальну втоплену кнопку скидання налаштувань.

Швидше за все, таку елементарну річ ви знайдете в будь-якому будинку чи офісі, але враховуючи її мала вага і розмір, можна відразу взяти з собою.

4. Батарейка материнської плати

Батарейка для материнской платыНавіть якщо ми відключаємо живлення комп'ютера, всі налаштування BIOS зберігаються в системі. За збереження налаштувань відповідає ця маленька батарейка. Звичайно, з часом вона може просто сісти, що може призводити до небажаних результатів. Саме елементарне, що можна зробити під час ремонту - замінити батарейку, яка сіла, материнської плати. На такий випадок краще відразу мати її під рукою.

5. Мастило, термопаста, пензлик

Смазка термопастаІноді власники ПК скаржаться на сильний шум при роботі комп'ютера. Він може бути викликаний тим, що «рідна» мастило кулера вже давно висохла. Пара крапель масла здатна змусити кулер нормально попрацювати ще рік, інший, але в деяких, особливо запущених випадках, доцільніше купити новий.

Іноді, кулер настільки забитий пилом, що просто не може нормально обертатися, як наслідок комп'ютер перегрівається. Для чищення комп'ютера від пилу зручно використовувати просту пензлик для фарбування стін. Після чищення, не забудьте капнути крапельку масла у кулер, це продовжить термін його служби.

Досить часто причиною перегріву служить висохла термопаста, яка просто не здатна проводити тепло. У такому разі видаляємо стару термопасту і наносимо свіжу.

6. Перехідники і дрібні кабелі

переходникПерш за все, я говорю про перехідник живлення molex-sata. Як не дивно, але саме такий перехідник використовується найбільш часто. Існує досить багато причин, по яких він може стати в нагоді. Наприклад, при заміні старого жорсткого диска з роз'ємом IDE на новий SATA. Якщо блок живлення комп'ютера теж старий, цілком імовірно, що на ньому взагалі не виявиться роз'ємів живлення SATA.

Також, можна прихопити з собою пару data-кабелі SATA.

7. Силіконовий клей

Силиконовый клейВи навіть не уявляєте, на що здатні ніжні руки користувачів. Для них немає нічого простіше, ніж втопити або відірвати кріплення кнопки включення/перезавантаження комп'ютера. Також буває, що просто тріскається пластик кріплення кулера або ще якась пластикова засувка. Тут вам і стане в нагоді цей шматочок силіконового клею.

8. Нейлонові стяжки, кусачки

Стяжки и кусачкиНа моїй практиці були випадки, коли провід блоку живлення не давали крутитися кулеру і, відповідно, служили причиною перегріву. Якщо ви поміняли блок живлення або будь-яку іншу деталь, потрудіться зробити так, щоб ваш ремонт не став причиною нової несправності :-). Для цього можна акуратно стягнути всі зайві дроти стяжками і бути впевненим в своїй роботі.

Якщо під час ремонту або апгрейда вам необхідно перекусити стяжки, залишені іншим майстром, вам знадобляться невеликі кусачки/бокорізи.

Повірте моєму досвіду, використовувати канцелярські ножиці вкрай не зручно, і є великий ризик зачепити інші дроти.

9. Мультиметр

Мультиметр для диагностики компьютераЦей інструмент, здатний в рази полегшити діагностику несправностей. По-перше, мова йде про тестування вольтажу блоку живлення. По-друге, цим інструментом легко перевірити цілісність будь-якого кабелю, контакту доріжки на друкованій платі і т. д. Крім того, при правильному використанні дозволяє виявити несправності конкретних радіодеталей на материнській платі або блоці живлення.

10. Завантажувальний диск Hiren's boot CD

hirens boot cd для ремонта и диагностики компьютераЯ вже писав про можливості цього завантажувального диска.

У межах цієї статті нас цікавлять можливості діагностики модулів оперативної пам'яті і тест поверхні жорсткого диска.

Впевнений, що у вас не виникне труднощів у ремонті, якщо ви візьмете з собою весь цей набір інструментів.

Ну, і наостанок фотографія мого набору.

Як завжди, можна доповнити статтю в коментарях.

инструменты для ремонта ПК