Повторювані значення в Excel


Якщо Ви працюєте з великими таблицями в Excel і регулярно додаєте в них, наприклад, дані про учнів школи або співробітників компанії, то в таких таблицях можуть з'явитися повторювані значення, іншими словами – дублікати.

У даній статті ми розглянемо, як знайти, виділити, видалити і порахувати кількість повторюваних значень в Екселі.

Знайти і виділити дублікати в таблиці можна, використовуючи умовне форматування в Екселі. Виділіть весь діапазон даних потрібної таблиці. На вкладці «Головна» натисніть на кнопочку «Умовне форматування», виберіть з меню «Правила виділення клітинок» – «Повторювані значення».

Повторяющиеся значения в Excel

У наступному вікні виберіть з випадаючого списку «повторювані», колір клітинки та тексту, який потрібно зафарбувати знайдені дублікати. Потім натисніть «ОК» і програма виконає пошук дублікатів.

Excel виділив повторювані значення в таблиці. Як бачите, порівнюються рядки таблиці, а комірки в стовпці. Тому виділена клітинка «Саша Ст.». Таких учнів може бути кілька, але з різними прізвищами. Тепер можете відсортувати в Ексель за кольором клітинки і тексту, і видалити знайдені повторювані значення.

Щоб видалити дублікати в Excel можна скористатися наступними способами. Виділяємо заповнену таблицю, переходимо на вкладку «Дані» та натискаємо кнопку «Видалити дублікати».

У наступному вікні ставимо галочку в пункті «Мої дані містять заголовки», якщо Ви виділили таблиці з заголовками. Далі відзначте галочками стовпці таблиці, в яких потрібно знайти повторювані значення, і натисніть «ОК».

З'явиться діалогове вікно з інформацією, скільки було знайдено і вилучено повторюваних значень.

Другий спосіб для видалення дублікатів – це використання фільтра. Виділяємо потрібні стовпці таблиці разом з шапкою. Переходимо на вкладку Дані у групі Сортування й фільтр» натискаємо на кнопочку «Додатково».

У наступному вікні в полі «Вихідний діапазон» вже вказані клітинки. Відзначаємо маркером пункт «скопіювати результат в інше місце» і в полі «Помістити результат у діапазон» вказуємо адресу однієї клітинки, яка буде лівій верхній нової таблиці. Ставимо галочку в полі «Тільки унікальні записи» і натискаємо «ОК».

Буде створена нова таблиця, в якій не буде рядків з повторюваними значеннями. Якщо у Вас велика вихідна таблиця, створити на її основі таблицю з унікальними записами, можна на іншому робочому аркуші Excel. Щоб детальніше дізнатися про це, прочитайте статтю: фільтр в Екселі.

Якщо Вам потрібно знайти і порахувати кількість повторюваних значень в Excel, створимо для цього зведену таблицю Excel. Додаємо в вихідну таблицю стовпець «Код» і заповнюємо його «1»: ставимо 1, 1 в перших двох осередок, виділяємо їх і протягуємо вниз. Коли будуть знайдені дублікати для рядків, кожен раз значення у колонці «Код» буде збільшуватися на одиницю.

Виділяємо всю таблицю разом із заголовками, переходимо на вкладку «Вставка» і натискаємо кнопочку «Зведена таблиця».

Щоб більш детально дізнатися, як працювати зі зведеними таблицями в Ексель, прочитайте статтю перейшовши за посиланням.

У наступному вікні вже вказані клітинки діапазону, маркером відзначаємо «новий лист» і натискаємо «ОК».

З правої сторони перетягуємо перші три заголовка таблиці в область «Назви рядків», а поле «Код» перетягуємо в область «Значення».

В результаті отримаємо зведену таблицю без дублікатів, а в поле «Код» будуть стояти числа, відповідні повторюваним значенням у вихідній таблиці – скільки разів в ній повторювалася ця рядок.

Для зручності, виділимо всі значення в стовпці «Сума по полю Код», і відсортуємо їх у порядку убування.

Думаю тепер, Ви зможете знайти, виділити, видалити і навіть порахувати кількість дублікатів в Excel для всіх рядків таблиці або тільки для виділених стовпців.