Як зберегти сторінку з інтернету на комп'ютер?

Рекламний блок

kak-sohranit-stranitsu-s-interneta-na-kompyuter

Уявіть ситуацію: ви зайшли на який-небудь сайт, знайшли на ньому цікаву інформацію і тепер думаєте, як би її зберегти. Найпростіший варіант - це скористатися закладками в браузері, що підтримує будь-який з сучасних інтернет-оглядачів. Проблема тільки в тому, що зайти на сайт або певну сторінку з допомогою закладок ви зможете тільки в тому випадку, якщо ваш комп'ютер підключений до інтернету.

Інший можливий варіант - це збереження тексту зі сторінки у вордівському документ, Excel або будь-який інший текстовий редактор. Але в цьому випадку у вас не вийде зберегти картинки, та й виглядати такий документ буде, м'яко кажучи, не дуже.

Для того, що б зберегти сторінку з інтернету на комп'ютері і завжди мати доступ до неї в незалежності від того, чи підключений комп'ютер до інтернету чи ні, в кожному браузері є спеціальна функція, яка вміє зберігати веб-документи, включаючи цілі сторінки.

Зберігаємо сторінку на ПК

Отже, як згадувалося вище, ви можете зберегти сторінку в будь-якому з сучасних браузерів: Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera або Internet Explorer (я привів у приклад найбільш популярні інтернет-оглядачі).

Зараз я покажу вам у картинках, як правильно скористатися цією функцією. Приклад я покажу на основі браузера Google Chrome, в інших браузерах процес буде аналогічним. Отже, поїхали.

Першим ділом потрібно відкрити ту сторінку, яку ви хотіли б зберегти. Я відкрив Яндекс.Новини. Тут я бачу список новин.

Що б зберегти сторінку, я пересувається курсор у вільну область сторінки і натискаю на праву кнопку миші, після чого з'явиться меню. У цьому меню необхідно вибрати пункт «Зберегти як...».

Наступний дуже важливий момент: з'явиться вікно, в якому ви зможете не тільки задати ім'я файлу (або залишити його таким, яке воно є), але і вибрати місце для завантаження нашої сторінки.

Зверніть свою увагу на тип файлу, так як це дуже важливо. Справа в тому, що за замовчуванням браузер зберігає веб-сторінку повністю, включаючи картинки, текст та інші файли, з яких у тому числі може складатися сторінка. Вирішіть для себе, що саме вам потрібно зберегти - якщо всю сторінку цілком, то нічого не міняйте, а просто натисніть кнопку «Зберегти». У тому випадку, якщо вам потрібен тільки текст, виберіть «Веб-сторінка, тільки текст».

До речі, картинки та інші файли будуть збережені в окремій папці. Якщо видалити ці файли, то відкриється сторінка з текстом. Думаю, з цим у вас проблем не буде.

У Google Chrome є одна додаткова функція, яка відсутня в інших браузерах (на момент написання статті). З її допомогою ви зможете зберегти сторінку у вигляді PDF-файлу. Для цього необхідно викликати меню «Друк» (натисніть сполучення клавіш CTRL P), потім у графі «Принтер» натисніть «Змінити».

У вікні вибираємо «Зберегти як PDF».

Останній крок - зберігаємо PDF-документ на комп'ютері, натиснувши на кнопку в меню.

Ще раз повторюся, що процедура в інших браузерах буде абсолютно ідентичною, за винятком хіба що пункту, завдяки якому в Google Chrome можна зберігати сторінки в PDF-форматі. Крім того, майже всі браузери підтримують збереження за допомогою натискання на певні клавіші. В даному випадку це CTRL S.

*****

Сподіваюся, ця невелика стаття допомогла вам розібратися з проблемою. Якщо у вас виникли якісь питання по темі, прошу задавати їх за допомогою коментарів, форма для написання яких знаходиться трохи нижче.

Рекламний блок