Як очистити комп'ютер від вірусів на Windows?


kak-ochistit-kompyuter-ot-virusov

Ви можете не вірити, але факт залишається фактом: величезна кількість інтернет-користувачів як і раніше обходиться без антивіруса. Звичайно, при певних навичках він дійсно може не знадобитися, однак його наявність на комп'ютері бажано для боротьби з троянами і вірусами. Якщо у вас відсутній антивірус, я покажу, як перевірити свій комп'ютер на наявність шкідливих файлів і програм без оного.

На сьогоднішній момент існує просто величезна кількість різноманітних утиліт, які дозволяють сканувати комп'ютер і визначати загрозу. Звичайно, я б міг розповісти про багатьох з них, але я прекрасно розумію, що моїм читачам хотілося б скористатися однією простою і зручною утилітою. Тому сьогодні я хотів би розповісти про Dr.Web CureIt! Що це таке? Я вирішив взяти визначення з Вікіпедії.

Dr.Web CureIt! - утиліта для перевірки і лікування заражених робочих станцій на платформі Windows від шкідливого ПО. З версії 8.0 використовується універсальна підсистема нейтралізації загроз Anti-rootkit API (ArkAPI), що дозволяє лікувати систему від шкідливого ЗА будь-якої складності. Оснащений інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, завдяки якому користувач може в кілька кліків перевірити і в разі зараження, вилікувати свій ПК. Для досвідчених користувачів є вибіркова перевірка. Оснащений власним менеджером карантину, що дозволяє відновлювати резервні копії вилікуваних\видалених файлів навіть при повторному запуску утиліти. Використовується той же файловий движок, що і в антивірусі.

Число запусків даної програми не обмежується. Для оновлення антивірусної бази необхідно завантажити з сайту актуальну версію програми (немає можливості автоматичного оновлення).

З осені 2009 року змінено умови ліцензування сканера — тепер безкоштовно використовувати його можуть тільки домашні користувачі, використання для організацій і в комерційних цілях стало платним. Крім того, користувач безкоштовної утиліти зобов'язується брати участь у програмі підвищення якості програмного забезпечення, для чого інформація, зібрана під час перевірки комп'ютера, автоматично відправляється в компанію «Доктор Веб».

Як користуватися Dr.Web CureIt?

Отже, насамперед необхідно завантажити утиліту. Запам'ятайте, що знайти програму ви можете на офіційному сайті компанії, викачувати її звідки-небудь ще я настійно не рекомендую, що б не завантажити ще пачку вірусів на свій комп'ютер. В даний час утиліта доступна за адресою freedrweb.com/cureit.

Потрапивши на сайт, ми одразу бачимо опис програми.

Скроллим вниз до кінця сторінки і бачимо дві кнопки: «Скачайте безкоштовно» і «Купіть ліцензію». Оскільки ви будете використовувати програму для домашнього комп'ютера, натисніть на першу кнопку.

Тепер ви потрапили на сторінку, де можете підписатися на оновлення компанії Dr. Web. Або підписуємося, або ігноруємо підписку, просто натиснувши на кнопку «Далі».

Знову відкрилася сторінка з інформацією. Тут ви можете побачити, яка інформація передається компанії при використанні утиліти. Якщо вас все влаштовує, натисніть на кнопку «Скачати Dr. Web CureIT! з функцією надсилання статистики». До речі, відправка статистики відсутня в платній версії цього ПО.

На цій сторінці підтверджуєте умови ліцензійної угоди, поставивши відповідну галочку.

Одразу після цього розпочнеться завантаження файлу з унікальним ідентифікаційним номером. Збережіть його на жорсткому диску.

Після того, як файл буде завантажено, запустіть його стандартним способом (натисніть по ньому два рази лівою кнопкою мишки), або відкрийте від імені адміністратора, що краще. Перед вами з'явиться вікно, де ви побачите ім'я власника, дату закінчення ліцензії і останнє оновлення антивірусних баз. Поставте галочку поруч із текстом: «Я згоден взяти участь у програмі підвищення якості програмного забезпечення. Статистика, зібрана під час перевірки комп'ютера, буде автоматично вирушати компанії «Доктор веб». Після цього кнопка «Продовжити» стане активною і ви зможете на неї натиснути.

Наступним кроком стане перевірка комп'ютера на предмет шкідливих файлів. Тут або потрібно просто натиснути на кнопку «Почати перевірку», або на «Вибрати об'єкти для перевірки».

У першому випадку буде запущена миттєва перевірка всього комп'ютера і системи, у другому ж ви зможете обрати потрібний вам жорсткий диск, наприклад.

Тепер запускаємо перевірку і чекаємо, поки утиліта просканує необхідні об'єкти.

Після деякого очікування отримуємо такого виду звіт:

У разі виявлення шкідливих файлів вони будуть видалені, або поміщені на карантин (або ж вам буде наданий вибір, що краще з ними зробити).

Встановіть антивірус

Після того, як ви просканируете систему на наявність шкідливих файлів, я рекомендую вам встановити антивірус. Ви можете не вірити, але в деяких випадках антивірус можна використовувати безкоштовно і цілком легально. Для прикладу візьмемо антивірус Avast. Чи знаєте ви про те, що існує безкоштовна версія, яка дозволяє користуватися ПЗ протягом року, лише зареєструвавшись на офіційному сайті? Крім того, там же можна безкоштовно отримати платну версію антивірусу, якщо ви розкажіть про нього друзям і вони встановлять дане ПЗ на свій комп'ютер!

Втім, є маса інших відомих антивірусів, наприклад: AVG Antivirus Free, Comodo Antivirus, Avira AntiVir Personal і т. д. Що з них вибрати, вирішувати тільки вам, бо як думок на цей рахунок безліч.

Malwarebytes' Anti-Malware

Ще однією утилітою, якої я також рекомендуються користуватися час від часу, є Malwarebytes' Anti-Malware. Це антивірусне програмне забезпечення, повністю блокує самі нові шкідливі загрози і програми. Повністю знищить трояни, рекламного ПО, руткіти, віруси та інші шкідливі програми, що несуть загрозу безпеці вашої операційної системи. Malwarebytes' Anti-Malware відстежує всі процеси в системі і своєчасно заблокує невідомі спроби модифікацій системних файлів і додатків. У програмі використовуються самі передові технології евристичного аналізу і регулярні оновлення вірусних сигнатур точно не допустять зараження операційної системи.

На мій погляд, це відмінна утиліта, у якої є лише один недолік - програма платна, а тому вам доведеться за неї заплатити. Але, повірте, вона коштує своїх грошей.

Підсумки

Якщо говорити в цілому, то середньостатистичному користувачу повинно вистачити зв'язки антивіруса і стандартного брандмауера, вбудованого в операційну систему. Раз на тиждень я рекомендую користуватися Dr.Web CureIt!, періодично оновлюючи вірусну базу утиліти. Ну а використання Malwarebytes' Anti-Malware не обов'язково, хоча й бажано.