Чому не відтворюється відео на комп'ютері, при цьому звук є


Ця проблема зазвичай виникає після перевстановлення операційної системи, або після придбання нового комп'ютера або ноутбука. Ви хочете подивитись фільм або відео, але замість відео програвач показує чорний екран, при цьому звук відтворюється нормально.

Основна причина, чому в програвачі не показується відео, але є звук – це відсутність на комп'ютері потрібних кодеків. Для нормального відтворення відео і аудіо файлів, для кожного формату потрібен свій кодек. Можливо, кодек звуку у Вас встановлений, це може бути mp3, а відповідний кодек для відео – немає.

У статті розглянемо два способи вирішення питання, чому не відтворюється відео на комп'ютері: потрібно або встановити відповідні кодеки, або встановити відеоплеєр, що їх містить.

Отже, як встановити кодеки на комп'ютер? В Інтернеті можна знайти дуже багато різних кодеків, але, найімовірніше, разом з ними Ви встановите багато чого іншого. Тому рекомендую скористатися кодеками K-Lite Codec Pack.

У статті: що таке кодеки, Ви зможете дізнатися про них детальніше. Там же знайдете посилання на офіційний сайт, звідки можна завантажити потрібну версію кодеків K-Lite Codec Pack.

Тепер розглянемо, як правильно встановити кодеки K-Lite Codec Pack на комп'ютер. Спершу, їх потрібно завантажити. На офіційному сайті переходимо на вкладку «Download» і вибираємо потрібну версію. Щоб скачати повний набір кодеків, виберіть «Mega» і натисніть навпроти «Download Mega».

Почему не воспроизводится видео на компьютере, при этом звук есть

Далі, виберіть дзеркало, звідки хочете завантажити. Наприклад, «Mirror 2».

Відкриється нова сторінка в браузері, перейдіть тут на вкладку «Download», звідти і качайте.

Запускаємо інсталяційний файл і вибираємо розширену установку.

Нижче наведу тільки ті малюнки, в яких бажано поставити галочки в потрібних полях. Інакше, Ви можете просто не встановити потрібний кодек, відео відтворюватися не буде.

У наступному вікні нічого не міняємо.

Потім потрібно вказати, які компоненти потрібно встановити. Виберіть з випадаючого списку «Lots of stuff». Саме в цьому варіанті, буде встановлено найбільшу кількість кодеків.

Далі, нічого не змінюючи, натисніть «Next».

Вибираємо, з яким програвачем асоціювати файли.

Відзначте галочками, які саме файли асоціювати. Краще нічого не міняти.

Що значить асоціювати: якщо у Вас буде відео в одному із зазначених нижче форматів, клацнувши по ньому мишкою, воно відкриється в Media Player Classic.

Завершіть процес установки. Спробуйте відкрити фільм або відеоролик, в якому не відтворювалася картинка – зображення повинно з'явитися.

Якщо Вас з якихось причин, не влаштував перший варіант, можна встановити відеоплеєр, в якому відразу будуть всі необхідні кодеки. Найпопулярніші програвачі, для яких не потрібно встановлювати на комп'ютер додаткові кодеки, це: KMPlayer, GOM Player і PotPlayer.

На сайті Ви зможете прочитати докладний опис одного з них: KMPlayer.

Виберіть той, який Вам сподобається найбільше, на комп'ютер, і Ви зможете дивитися відео та фільми із зображенням і звуком.

Якщо Ви хочете, щоб відео відразу відкривалося в потрібному програвачі, клікніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть з меню «Відкрити за допомогою» – «Вибрати програму».

Виберіть програвач і натисніть «ОК». Тепер всі файли цього типу будуть відкриватися за допомогою обраної програми.

Після того, як Ви скористаєтеся одним з рад, описаних в цій статті, Ви спокійно зможете дивитися більшість фільмів та відеороликів. При цьому в них буде відтворюватися звук, так і зображення.