Програми для зберігання паролівТОП-3 надійних сховища

Враховуючи нинішню специфіку інтернету, навіть самі невибагливі користувачі змушені використовувати ті чи інші програми для зберігання паролів.

Навіть при дуже обмеженому числі відвідуваних сайтів практично на кожну людину, активно використовує можливості Всесвітньої мережі, доводиться кілька десятків облікових записів на різних ресурсах.

Запам'ятати таку велику кількість паролів практично неможливо, а якщо використовувати одну і ту ж секретну комбінацію при кожній реєстрації, то у випадку злому, наприклад, пошти будуть втрачені всі акаунти.

Зміст:


 • №1. KeePass – OpenSource c людським обличчям
 • №2. LastPass – сучасний дизайн і юзабіліті
 • №3. Dashlane – багатофункціональний комерційне рішення

 • Багатьом людям така втрата може нанести серйозної шкоди у вигляді витоку особистої листуванні або втрати доступу до електронного гаманця.

  Программы для хранения паролей

  Тому надійна програма, яка зберігає всі паролі в одному місці і при цьому захищає їх за допомогою алгоритму шифрування, інструмент першої необхідності на комп'ютері.

  Однак у цій області існує десятки продуктів, які мають різну репутацію і технічні особливості, і обрати серед них вельми непросто.

  Особливо це завдання ускладнюється для недосвідчених користувачів, які погано уявляють собі, що таке методи шифрування, довірена з'єднання, перебір по словнику і т. д.

  Саме на них і орієнтований даний огляд, але в ньому також зможуть знайти багато корисної інформації і ті, хто вважає себе підкованим у питаннях інтернет-технологій.

  №1. KeePass – OpenSource c людським обличчям


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  Ця програма не дарма стоїть у нашому рейтингу на першому місці, як найкраща. Її головна перевага – вільна ліцензія, яка дозволяє користуватися всіма функціями софта безкоштовно.  Цікаво! Спочатку KeePass розроблявся для Windows, але завдяки відкритим кодом створені порти на всі популярні операційні системи, у тому числі і для Андроїд.

  Незважаючи на свій спартанський інтерфейс, цей софт володіє широкими можливостями, які досить зручно організовані, що нетипово для OpenSource.

  KeePass – OpenSource c человеческим лицом

  Почати користуватися KeePass нескладно, достатньо виконати кілька простих дій:

 • Після установки дистрибутива, для подальшого зручності можна організувати роботу з софтом російською мовою.
  Для цього необхідно завантажити файл локалізації у відповідному розділі офіційного сайту і помістити його в каталог з файлами програми. Після чого вибрати функцію View-Change Language і вибрати необхідний пункт.

 • №1. Русская локализация KeePass

  №1. Російська локалізація KeePass  Рада! На даний момент підтримується дві гілки програми версії 1.XX і 2.XX, причому друга має зворотну сумісність з першою. Рекомендуємо вибрати саме версію 2, так як вона володіє покращеною системою шифрування і розширеними можливостями експорту даних.
 • Далі необхідно створити нову базу паролів. Для цього використовуємо команду Файл-Новий на панелі інструментів. Тут вводимо придуманий майстер-пароль і запам'ятовуємо його, так як він буде потрібно при кожному новому запуску KeePass.
  Також у цьому вікні можна вибрати такі додаткові заходи захисту, як Ключовий Файл або Обліковий запис Windows.

 • №2. Создание хранилища паролей

  №2. Створення сховища паролів


 • Робочий інтерфейс KeePass досить інтуїтивний. Створити новий запис можна за допомогою значка ключ з зеленою стрілкою на панелі інструментів або використовуючи Правка-Створити запис. Меню нового запису виглядає так:

 • №3. Процесс создания новой записи в базе паролей

  №3. Процес створення нового запису в базі паролів  Рада! KeePass підтримує функцію автонабори, яку можна активувати за допомогою хоткея Ctrl Alt A. При натисканні цієї комбінації поля входу в аккаунт будуть заповнені автоматично. Коректно налаштувати цю функцію можна в меню кожного запису, перейшовши на вкладку Автонабір.
 • Вибравши функцію Сервіс-Налаштування можна підігнати софт під себе. Всі опції досить ретельно і зрозуміло описані, тому якщо не враховувати складні технічні моменти, пов'язані з процедурою шифрування, то розібратися з цим зможе кожен.

 • №4. Настройки KeePass

  №4. Налаштування KeePass


  Багато фахівці з мережної безпеки вважають, що найкраща програма — це програма з відкритим вихідним кодом, і автор цього огляду повністю поділяє цю думку.

  Але заради об'єктивності слід розглянути й інші варіанти такого специфічного ПЗ, благо деякі варіанти також можуть стати непоганим рішенням.

  повернутися до меню ^

  №2. LastPass – сучасний дизайн і юзабіліті


  Розробники LastPass досить оригінально підійшли до вирішення питання портування на різні системи: основний продукт поширюється у вигляді браузерного доповнення, яке може бути завантажено з магазину додатків або з офіційного сайту.

  Є безкоштовна версія, але вона має суттєві обмеження, зокрема, не підтримує синхронізацію на кількох пристроях. Для початку роботи необхідно створити обліковий запис LastPass, яка і буде основою захисту вашої бази паролів.

  Головною перевагою цього продукту є його зовнішня привабливість і досить продуманий інтерфейс, який підкуповує багатьох користувачів.

  LastPass – современный дизайн и юзабилити

  Після установки доповнення та реєстрації облікового запису необхідно ввести логін та пароль у відповідне поле.


  №5. Вход в учётную запись LastPass

  №5. Вхід в обліковий запис LastPass


  Керувати своїми паролями можна як через веб-інтерфейс, так і через меню доповнення. У даній статті буде розглядатися другий варіант, як найбільш популярний.

  Працювати з паролями через цей менеджер дуже зручно: при введенні даних у відповідні поля авторизації користувачеві буде запропоновано зробити запис у базі даних.

  Також до полів логіна і пароля будуть прикріплені спеціальні кнопки, що надають доступ до деяких функцій.


  №6. Запись пароля в базу LastPass

  №6. Запис пароля в базу LastPass  Рада! Незважаючи на те, що версія російською мовою як би присутній, якість перекладу залишає бажати кращого. Деякі пункти меню перекладені неточно, а частина взагалі підписані тільки англійською. Тому якщо ви хочете в повній мірі розібратися з функціоналом програми, хоча б поверхневе знання англійської мови буде вельми до речі.

  Інші функції плагіна LastPass включають в себе можливість створення захищених нотаток, шаблонів для нових записів і генерації паролів з заданими параметрами.

  Ці функції можуть комусь здатися досить корисними, але, на думку автора статті, додано лише для створення ефекту великої різноманітності інструментів.


  №7. Меню браузерного дополнения

  №7. Меню браузерного доповнення


  Налаштування програми так само як і в попередньому випадку достатньо зрозумілі. Але більшість з них LastPass пов'язані з поліпшенням юзабіліті інтерфейсу. Саме ці можливості є основною причиною популярності даного додатка.


  №8. Настройка параметров

  №8. Настройка параметрів


  Не можна не згадати, що в 2015 сервера LastPass були зламані, в результаті чого сотні тисяч облікових записів потрапили в руки зловмисників.

  Однак ця подія завдала розробникам лише репутаційні втрати, так як в угоді зазначено, що компанія не несе ніякої відповідальності за надані їм дані.

  Тому, якщо ви вирішили віддати переваги цього менеджера паролів, обов'язково проаналізуйте інші подібні продукти, які можуть виявитися як мінімум нічим не гірше.

  повернутися до меню ^

  №3. Dashlane – багатофункціональний комерційне рішення

  Особливістю цього менеджера паролів є його орієнтація на організацію безпечних інтернет-платежів. Базову версію можна безкоштовно завантажити на офіційному сайті, але так само як і LastPass вона має істотні обмеження.

  Комерційна підписка обійдеться в 40$ на рік, що для багатьох користувачів можуть виявитися занадто високою ціною. Також досить успішно реалізована кросплатформеність, що дозволяє імпортувати дане сховище для Android, Windows, iOS і Mac.

  Унікальним можна назвати підхід до роботи з Dashlane: софт являє собою комплексне рішення, що складається з декстопного клієнта і доповнення для будь-якого з популярних браузерів.

  Але часто обидва ці компоненту копіюють функціонал один одного, і лише версія на комп'ютері має деякі додаткові можливості.

  Dashlane – многофункциональное коммерческое решение

  Робоча область основної програми організована досить стандартно: верхня панель інструментів, бічна панель з самими необхідними функціями і робочий простір, що займає більшу частину вікна.  Рада! Російська локалізація відсутня, тому якщо ви не в ладах з найбільш популярними мовами, такими як англійська, німецька або іспанська, то Dashlane вам не підійде.

  Почати роботу найкраще з експорту паролів з використовуваних раніше менеджерів.

  Програма має широкі можливості, що дозволяють без втрат перемістити запису з безлічі різних клієнтів, у тому числі KeePass і LastPass, для чого необхідно скористатися функцією File-Import Passwords.


  №9. Импорт данных из других программ для хранения паролей

  №9. Імпорт даних з інших програм для зберігання паролів


  Для створення нових записів необхідно скористатися функцій Password в бічній панелі, після чого вони будуть відображатися у Security Dashboard.


  №10. Каталог пользовательских записей Dashlane

  №10. Каталог користувача записів Dashlane


  Налаштування (доступ через Tools-Preferences) дозволяють організувати процедуру синхронізації, змінити майстер-пароль і трохи підкоригувати юзабіліті і функції безпеки – нічого незвичайного.


  №11. Меню настроек Dashlane

  №11. Меню налаштувань Dashlane


  Браузерне додаток служить лише як своєрідний пульт дистанційного керування і дає доступ до базових функцій, таких як генерація паролів, перегляд і використання записів, а також найбільш необхідні налаштування.


  №12. Приложение для браузера

  №12. Додаток для браузера


  У цілому цей продукт дуже схожий на LastPass: за красивою обкладинкою ховається безліч мішури та брак необхідних функцій. Причому все це доповнюється платною підпискою, яку необхідно щорічно продовжувати.

  Існує і інші рішення в цій області, такі як StickyPassword, Roboform, Password, але вони помітно поступаються описаних у даній статті продуктів.