змінити букву локального диска в Windows 7

Рекламний блок

Зазвичай новий вінчестер форматується і розбивається на певні розділи. На один з розділів ставиться операційна система, можливо операційних систем встановлюється декілька, значить, задіюються ще якісь розділи. Ну а далі йде розбивка на сектори під фільми, музику, ігри і т. д. Кожному з цих розділів під час розбивки присвоюється певна буква, це зазвичай робиться автоматично.

У цій статті я хочу показати, як змінити букву диска, яка була йому привласнена на будь-яку іншу. Однак для початку хотілося б попередити про деякі нюанси. Ні в якому разі не міняйте літери на розділах, де у вас стоять операційні системи, інакше ризикуєте їх більше не запустити. Також при заміні букви у вас можуть перестати працювати ярлики на робочому столі, якщо вони вели на файли, які зберігаються в цьому розділі. Якщо ви десь вказували шлях до якихось файлів і папок, то він природно зміниться, тому що буква розділу буде вже не та.

Відповідно, якщо взяти до уваги все вище написане, то краще міняти літери на розділах, де у вас зберігаються звичайні відео і аудіофайли, картинки, фотографії і т. д. Відповідно, не рекомендується чіпати розділи з встановленим софтом і вкрай не рекомендується змінювати букви на системних розділах з встановленими операційними системами.

Для заміни букви певного розділу жорсткого диска в Windows 7 тиснемо кнопку «Пуск» і натискаємо правою кнопкою миші «Комп'ютер» і вибираємо пункт «Управління».

Відкривається вікно «Керування комп'ютером». У лівому верхньому куті вибираємо пункт «Керування дисками».

Нам висвічуються всі розділи, на які розбитий наш вінчестер і вони підписані буквами, які були їм коли-то привласнені. Натискаємо правою кнопкою миші по необхідному нам розділу і з випавшого меню вибираємо пункт «Змінити букву диска або шлях до диска...»

Как изменить букву диска

У наступному вікні натискаємо кнопку «Змінити».

Далі вибираємо букву, яку хочемо присвоїти даного розділу з випадаючого списку і тиснемо «ОК».

Зміни вже повинні були вступити в силу навіть без перезавантаження комп'ютера.

Дивимося відео по темі:

Рекламний блок