Як зменшити розмір фото без втрати якості


Питання: як зменшити розмір фото без втрати якості, може цікавити багатьох людей з різних причин. Наприклад, Ви хочете завантажити фото в соціальну мережу, але адже чим більше вони важать, тим довше буде відбуватися завантаження. Або у Вас свій сайт в інтернеті, на якому розміщено 20 фото за 10 Мб, коли людина відкриє статтю, він просто не дочекається закінчення її завантаження і закриє її.

Тепер почнемо розбиратися з поставленим питанням. Для початку необхідно зрозуміти, що словосполучення «розмір зображення» можна розглядати у двох розуміннях:

- розмір зображення в пікселях (висота і ширина);
- розмір зображення в кілобайтах (його вага на пристрої).

Існують різні способи, з допомогою яких можна зменшити розмір фото. Однак потрібно розуміти, що зробити це без втрат в якості не можна, але можна підібрати варіант, коли втрати в якості будуть прийнятними.

Використання Paint

При зміні розміру зображення зменшується і його вага в кілобайтах. Для цього не обов'язково використовувати складні програми. Досить скористатися стандартним редактором операційної системи Windows – Paint.

Заходимо в меню «Пуск» шукаємо папку «Стандартні» і відкриваємо Paint. Потім в головному меню програми вибираємо «Відкрити», у віконці шукаємо файл і натискаємо «ОК».

Как уменьшить размер фото без потери качества

На вкладці «Головна» тиснемо на кнопочку «Змінити розмір».

Відкривається вікно, в якому задаємо вибрані розміри, для збереження пропорцій фото ставимо галочку в полі «Зберегти пропорції» і тиснемо «ОК».

Потім зберігаємо файл на комп'ютері. В результаті, я змінила розмір зображення, 3264х2448 на 1024х768, при цьому вага фото з 4,27 Мб став 1,99 Мб.

Використання Photoshop

Зменшити розмір фото без втрати якості можна і за допомогою редактора Photoshop. При цьому необхідно проводити поетапне зміна картинки, тобто змінювати розміри фото на 10% після кожного збереження. Враховуючи, що це довго, зменшимо розмір фото відразу на 50%.

Відкриваємо програму і завантажуємо в неї фото: «File» – «Open».

Тепер необхідно змінити розмір зображення: «Image» – «Image Size» або комбінацією клавіш «Alt Ctrl I».

У наступному вікні в полі «Width» ставимо значення на 50% менше споконвічного. Для збереження пропорцій фото потрібно, щоб стояла галочка в полі «Constrain Proportions», тоді значення в поле «Висота» впишеться автоматично. І, щоб не втратити в якості, внизу з випадаючого списку вибираємо «Bicubic Sharper». Тиснемо «ОК».

Тепер, щоб фото в браузері виглядало чіткіше і різкіше необхідно видаляти шуми після кожного зменшення розміру: «Filter» – «Sharpen» – зі списку вибрати будь-який пункт.

Зберігаємо фото: «File» – «Save as...» – вибираємо, куди зберігати фото – «ОК». В результаті, фотографія важила 4,26 Мб, а стала 843 кб.

Ще зменшити вагу фото, можна зберігши його в Photoshop для Web і пристроїв: «File» – «Save for Web&Device». У наступному вікні можна налаштувати параметри: вибрати формат для збереження фото, вибрати якість за допомогою повзунка (краще змінювати в межах від 40 до 80), в цьому вікні можна змінити розміри фото. Змінюючи всі ці параметри є можливість дивитися на розмір фото з ліва внизу. Тиснемо «ОК». В результаті, фото, збережене таким чином, з 4,26 Мб стало 586 кб.

Потрібно відзначити, що фотографії, збережені за допомогою Photoshop, виглядали яскравіше і чіткіше, ніж оригінал.

Стиснення фото онлайн

Зменшити розмір фото можна і в інтернеті. Для цього існує багато програм, що працюють онлайн. Розглянемо одну з них – Optimizilla. http://optimizilla.com/ru/

Заходимо на сайт і завантажуємо туди фото (до 20 штук) за допомогою кнопки «Завантажити». Програма обробляє фото і автоматично видає результат. Натиснувши на фото внизу можна за допомогою повзунка, зменшити або збільшити його якість. При цьому показуються поруч два зображення, і потрібно відзначити, що якщо сильно якість не міняти, різниця майже не помітна, а от важити фото стало менше. Потім тиснемо на кнопочку «Завантажити», під фото, якщо воно одне, або «Завантажити усі» – якщо кілька.

Ось ми і розібралися з деякими способами, які допоможуть зменшити розмір фото без втрати якості. Спробуйте все і вибрати підходящий саме для Вас.