Як зробити скріншот екрану на комп'ютері?


Screenshot або Print Screen - це знімок екрана в перекладі з англійської мови. Штука це дуже важлива, з якої повинен ознайомитися кожен з вас. Чому це так важливо? Насправді відповідь лежить на поверхні. Припустимо, ваша операційна система видала помилку. Ви йдете на тематичний форум, де задаєте питання гуру про те, що ця помилка означає. Для більш повного розуміння ситуації вас можуть попросити зробити скрін цієї помилки. Тут-то і знадобляться навички, які ви придбаєте сьогодні. Отже, зараз ми розповімо про те, як можна створити скріншот відразу декількома способами.

Почнемо зі стандартних методів Windows. Цей спосіб найбільш простий і затребуваний. Ви можете зробити знімок екрана стандартним методом, доступним кожному користувача абсолютно будь-якої операційної системи Windows, будь це XP, Vista, 7,8 і так далі, при цьому не потрібно використання сторонніх програм.

Зверніть увагу на свою клавіатуру - у правій верхній її частині знаходиться невелика кнопочка Print Screen (або Prt Scn), яку з першого разу помітити важко. Для наочності погляньте на зображення, розташоване трохи нижче:

Тут варто дещо відійти від теми і розповісти, що на більшості ноутбуків система трохи інша. Якщо на звичайній клавіатурі вам необхідно лише один раз натиснути на клавішу Print Screen, то в ноутбуках вона часто поєднується з іншими кнопками, наприклад, з кнопкою Fn. Тільки натискання цих двох клавіш одночасно дозволить вам зробити знімок. Більш докладно дізнатися про це ви можете з інструкції до свого девайсу.

Ну а ми продовжуємо. Отже, ви натиснули на клавішу Print Screen? Чудово, саме це від вас і вимагалося. Переходимо до наступного кроку. Справа в тому, що картинка зберігається в буфері обміну, тому нам необхідно її визволити звідти. В цьому нам допоможе графічний редактор Paint, за замовчуванням вбудований в ОС. Знайти його просто: відкрийте меню «Пуск» - «Усі програми» - «Стандартні» і виберіть однойменне додаток. Через секунду воно буде запущено.

Після того, як відкрилося вікно програми, необхідно зробити одне єдине рух - натиснути на клавіші Ctrl V, тобто вставити вміст вашого буфера обміну. Відразу після цього ви побачите скріншот екрану.

Чому на картинці, представленої вище, ви бачите тільки логотип компанії Microsoft? Все дуже просто - я вирізав певну частину знімка, яку захотів. Що б це зробити, скористайтеся інструментом «Виділення» і виріжте потрібний фрагмент. Це може знадобитися в тих випадках, коли потрібен скріншот не всього робочого столу, а тільки його окремої частини.

Крім того, не забувайте про те, що ви завжди можете створити знімок тільки активного вікна. Що це означає? Припустимо, ви запустили яку-небудь програму. У моєму випадку це текстовий документ. За допомогою натискання клавіш Alt Print Screen ви зробите скріншот тільки цього вікна. Іншими словами, вам не потрібно обрізати нічого зайвого.

Додаємо скрін в редактор (все той же Paint).

У верхній лівій частині редактора знаходиться меню. Наведіть курсор миші на невелику синю кнопку, натисніть на неї і виберіть пункт «Зберегти як». Тут, до речі, вам буде запропоновано відразу декілька форматів для збереження, найбільш оптимальним з яких є PNG (практично без втрати якості зображення). Ось і все, знімок збережений у вас на комп'ютері у обраному місці.

Однак це ще не все! Справа в тому, що в Windows існує ще один метод, що дозволяє «сфотографувати» робочий стіл, теж вельми зручний. Для цього натисніть на кнопку «Пуск» - «Усі програми» - «Стандартні» і виберіть інструмент «Ножиці». Коли буде запущена утиліта, картинка на робочому столі візьме інший відтінок.

Вам необхідно вибрати потрібний фрагмент і виділити його. Ще момент він опиниться в редакторі, де ви можете зробити з файлом якусь дію, наприклад, намалювати щось на ньому.

Потім збережіть картинку, як було у випадку з Paint. Як бачите, нічого складного.

Програми для створення скріншотів

У деяких випадках стандартні методи можуть не допомогти. Ви можете здивуватися, але на деяких ноутбуках відсутня кнопка Print Screen. Але турбуватися з цього приводу не потрібно, оскільки існує ряд програм, що дозволяють робити знімки екранів. До того ж майже всі вони поширюються безкоштовно. Саме про них і піде наша розмова.

Jing

Досить компактна, але при цьому досить потужна утиліта, яка призначена для створення та обміну знімків і роликів, отриманих з дисплея вашого ПК.

Після завантаження та установки програми на робочому столі з'явиться таке сонечко, яке тільки й чекає, коли ви дасте йому команду. Функціонал Jing дивує: крім стандартних функцій, утиліта дозволяє переглядати записане відео, а також додавати до нього коментарі.

Втім, є й мінуси. По-перше, для програми поки відсутня російська мова, хоча меню зрозуміло на інтуїтивному рівні. Крім того, хоч Jing і поширюється безкоштовно, автори дуже нав'язливо пропонують придбати так звану Pro-версію, в якій значно більше функцій. Апгрейд коштує близько 15 доларів і дозволить вам записувати відео у високому дозволі H. 264, а також порадує відсутністю водяних знаків і можливістю завантаження роликів відразу на кілька сайтів, включаючи Facebok або Youtube.

Знімок робиться буквально в один клік. Після цього ви можете завантажити своє зображення на сайт screencast.com - знову ж таки, за допомогою декількох кліків мишкою.

В цілому, враження від Jing залишилося досить сприятливим, хоча деякі моменти не дуже порадували.

Floomby

А це, мабуть, одна з найбільш популярних програм в своєму роді. Причина її популярності криється в тому, що Floomby дозволяє практично миттєво розміщувати скріншоти вашого екрану в інтернеті, при чому за це автори програми не візьмуть з вас ні цента!

Після установки утиліти вам буде запропоновано зареєструватися. Варто це робити чи ні, вирішувати тільки вам, однак зареєстровані користувачі мають трохи більше можливостей. Так, файли, залиті на сервер, можуть зберігатися практично вічно при дотриманні деяких простих умов. Для незареєстрованих файли зберігаються близько тижня, після чого можуть бути видалені.

Як тільки ви запустите Floomby, в області повідомлення в нижній частині екрану з'явиться невеличкий блакитний значок з літерою F. вам Варто натиснути на нього, як з'явиться вікно програми. У ньому все дуже просто: натиснувши на одну кнопку, ви копіюєте весь екран; кликнувши по інший, вибираєте потрібний фрагмент і т. д. Для цього також є гарячі клавіші, з ними ви можете ознайомитись в інструкції до програми.

Після того, як ви зробите скріншот, за допомогою натискання на кнопку ви можете моментально завантажити зображення на хостинг і тут же отримаєте посилання на нього, яку можете відправляти друзям.

Утиліта дійсно гарна, якщо вам необхідно завантажувати зображення в інтернет. З іншого боку, таким функціоналом володіє більша частина аналогічних програм.

Magic Screenshot

Досить цікава програма, що володіє низкою цікавих особливостей, які комусь з вас можуть стати в нагоді. Як і в попередніх випадках, ви можете закачати скріншот на сервіс за допомогою Magic Screenshot та отримаєте посилання на файл.

Особливості програми:

 • Можливість створення знімка як всього екрану, так і окремої його частини.
 • Додавання тексту або інших графічних елементів на отримане зображення.
 • Можливість давати не тільки назву, але і опис скріншота.
 • Моментальна завантаження знімка на сервер або збереження в папці на комп'ютері, вибраної користувачем.
 • Можливість видалення зображення з сервера за бажанням.
 • Безкоштовна підтримка.
 • Як ви могли здогадатися, завантажити Magic Screenshot можна абсолютно безкоштовно. А підтримка допоможе швидко вирішити виниклі проблеми.

  PrtScr Assistant

  Ще одна утиліта, створена для захоплення зображення на екрані користувача. Скріншот створюється за допомогою натискання на гарячу клавішу або ж за допомогою таймера, що може виявитися досить зручною опцією.

  Програма наділена масою функцій:

 • Копіювання тільки вибраного вікна, фрагмента або всього екрану.
 • Можливість автоматичного збереження зображень відразу в одному з декількох форматів: BMP, JPG, JPEG, TIFF. Папка призначається користувачем.
 • Захоплення зображення за допомогою таймера, запрограмованого користувачем.
 • Призначені гарячі клавіші. Існує можливість задавати свої гарячі клавіші.
 • Дії можуть супроводжуватися звуковою індикацією.
 • Втім, не все так добре, як може здатися на перший погляд. Справа в тому, що PrtScr Assistant безкоштовно працює лише протягом 30 хвилин, після чого припиняє свою роботу. Для того, що користуватися нею повноцінно, необхідно заплатити за ліцензію 5 доларів. Крім того, інтерфейс утиліти англійською мовою, хоча створена вона була нашим співвітчизником.

  Чим саме користуватися, ви повинні вирішити самостійно, я розповів вам про засоби для створення скріншотів. На мій погляд, однією з найбільш оптимальних і зручних програм варто вважати Floomby, хоча якщо вам не потрібні додаткові функції, то ви цілком можете обійтися стандартними засобами Windows.