Що таке Directx?


Зазвичай на питання «Що таке Directx?» можна почути відповідь – «Це така штука, без якої гри або гальмують, або взагалі не запускаються, а також не можливо займатися відеомонтажем і іншими речами, пов'язаними з відео».

Це визначення, хоч звучить нерозумно, але воно вірне. Якщо хочете більш «розумне» визначення, то Directx – це набір API функцій, який використовується для вирішення завдань ігрового і видеопрограмирования. Широко застосовується Directx для написання ігор та інших мультимедійних додатків.

Якщо Ви геймер, то знаєте, що майже на кожному диску з грою прикладається ще й додаток у вигляді версії Directx, без якої дана гра не запуститься. Версію прикладають останню, але поки вона доходить до покупця, то з останньої перетворюється в застарілу (Directx оновлюється практично кожні 3 місяці).

Для того, щоб подивитися, яка версія Directx встановлена на вашому комп'ютері, необхідно натиснути «Пуск – Виконати». Далі у вікні, необхідно написати dxdiag.

Далі відкривається вікно, в якому ви можете в самій першій вкладці «Система» внизу подивитися свою версію Directx. До речі, як видно з скріншоту, тут можна побачити і інші параметри вашого комп'ютера.

Что такое Directx

Якщо вам необхідно встановити або оновити Directx. Для цього я раджу користуватися перевіреними джерелами і не завантажувати подібного роду програми з неперевірених сайтів, напханих рекламою і вірусами. Я рекомендую скачати Directx з самого Microsoft. Ссилочку я вам надаю: Центр завантаження Microsoft. Там можна знайти і встановити останню версію Directx, а також оновити версію за допомогою «Виконується бібліотеки Directx».

Яка версія Directx під операційну систему більше підходить? Тут однозначної відповіді я дати не можу. В Майкрософті наполягали, що остання версія Directx для Windows XP - це 9. 10 версія призначена для роботи з Windows Vista. Але «народні умільці» вже як завжди переробили і тепер ніби на ХР можна поставити 10 версію Directx. Я чесно кажучи це робити не пробував, в мене на ХР стоїть версія 9.0 с.