Як зробити gif анімацію в Фотошопі


Якщо Ви захотіли зробити гіф анімацію тексту в Фотошопі, наприклад, для листівки, або створити будь-яку іншу цікаву анімацію, у цій статті я постараюся докладно розповісти, як зробити анімацію в Фотошопі і зберегти її на комп'ютері.

Спочатку створимо анімацію з картинок, а потім розглянемо, як зробити gif анімацію тексту.

Створюємо в Фотошопі новий файл: «File» – «New». Малюємо на ньому дві фігури: на шарі «Shape 2» – мішень, на шарі «Shape 3» – стрілу.

Как сделать gif анимацию в Фотошопе

Тепер переходимо на вкладку «Windows» (Вікно) і вибираємо з випадаючого меню «Animation» (Анімація).

Відкриється наступне вікно, в якому ми і будемо створювати анімацію.

Якщо Ваше вікно виглядає так, як на малюнку нижче, у правому нижньому куті натисніть на кнопочку «Convert to frame animation».

Принцип створення анімації полягає в наступному. Є основне зображення, ми його дублюємо. Потім на дублікаті маємо об'єкти в ті позиції, в яких вони повинні перебувати в кінці. Виділяємо продубльований кадр і натискаємо на кнопку «Tweens animation frames», таким чином ми зробимо додаткові кадри між першим і повторним – це і створить ефект анімації.

Тепер про все по порядку. Виділяємо перший кадр і натискаємо «Duplicates selected frames».

Основний шар продублюється і буде створений кадр 2. Виділяємо його і на зображенні поміщаємо об'єкти в кінцеві позиції. На палітрі шарів виділяємо шар, на якому намальована стрілка, і, використовуючи інструмент Move Tool» (Переміщення) – самий верхній панелі інструментів – переміщуємо її в центр мішені.

Далі створимо проміжні кадри між першим і останнім. Виділяємо кадр 2 і натискаємо кнопку «Tweens animation frames».

У наступному діалоговому вікні потрібно вибрати кількість проміжних кадрів «Frames to Add». Все залежить від Вашого зображення, але чим їх більше, тим плавніше перехід.

У вікні створення анімації між кадром 1 та кадром 2, додалося 5 додаткових кадрів. Їхні номери з 2 по 6. У підсумку наш останній шар, на якому об'єкти розташовані в кінцевих позиціях, став 7.

Натиснувши на кнопку «Play» подивіться результат. У мене вибрана велика затримка у часі для кожного кадру: 1,4 сек, тому стрілка на анімації переміщується дуже повільно. Зменшимо час до 0,1 сек – значення можна вибрати з випадаючого списку під кожним кадром.

У лівому нижньому куті вікна можна вибрати, скільки разів буде повторюватися анімація. Виберемо зі списку «Forever», щоб кожен раз після закінчення вона починалася заново.

На цьому створення анімації можна вважати завершеним – стрілка долетіла до мішені. Але давайте продовжимо, і зробимо так, щоб стрілка летіла далі, а мішень відлетіла в сторону.

Для цього потрібно продублювати шар з мішенню. Потім у вікні анімації створимо нову групу кадрів, починатися вони будуть з 8 номеру. Відключимо для цих кадрів шар з першою мішенню на палітрі шарів, і будемо працювати з продубльованою мішенню і стрілкою.

Створюємо дублікат шару «Shape 2» на палітрі шарів. Клікніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть з меню «Duplicate Layer».

Тепер, у вікні анімації, продублюємо останній сьомий кадр. Натисніть на кнопку «Duplicates selected frames».

Таким же чином дублюємо новий восьмий кадр.

Першим кадром для другої частини анімації буде 8 кадр, а останнім – 9, його номер зміниться після того, як ми вставимо проміжні кадри. Виділяємо 8 кадр і на палітрі шарів відключаємо видимість шару, на якому була намальована перша мішень – приберіть око навпаки шару.

Виділяємо 9 кадр, він буде останній у групі, і розміщуємо на зображенні об'єкти в їх кінцеві позиції. Для цього використовуємо інструмент Move Tool» (Переміщення). Щоб перемістити стрілку, потрібно щоб був виділений шар, на якому вона намальована –«Shape 3», для переміщення мішені виберіть шар «Shape 2 copy».

Створимо проміжні кадри між 8 і 9. Виділіть 9 кадр і натисніть кнопку «Tweens animation frames».

Вибираємо кількість кадрів. У прикладі їх 5.

У вікні анімації додалися нові кадри, їх номери з 9 по 13.

Переходимо до першого кадру і переглядаємо нашу анімацію.

Для того щоб зберегти gif анімацію в Фотошопі, клацніть по вкладці «File» – «Save for Web & Devices». У наступному вікні виберіть параметри, як на малюнку нижче. Розмір анімації у Вас може бути інший «Image Size». Натисніть «Save».

Анімація, зроблена в прикладі, виглядає наступним чином.

Тепер переходимо до створення гіф анімації тексту в Фотошопі.

У прикладі будемо створювати анімацію для наступного тексту, покрокове створення цього тексту я описала в попередній статті. Якщо Вам цікаво, як зробити красиву напис в Фотошопі, перейдіть по посиланню і прочитайте статтю на дану тему.

Отже, відкриваємо зображення з текстом, а потім вікно анімації, як було описано вище.

Якщо у Вас є зображення, на якому написаний текст, для якого Ви будете створювати анімацію, в палітрі шарів виділіть шар, який відповідає цим текстом.

Далі робимо дублікат 1 кадру, виділяємо його – це кадр 2, і, з допомогою інструменту Move Tool» (Переміщення), рухаємо текст в кінцеву позицію.

Створимо проміжні кадри. Виділяємо другий кадр і натискаємо кнопку «Tweens animation frames».

Вибираємо кількість цих кадрів.

Зробимо так, щоб текст не переміщався по одній траєкторії. Для цього дублюємо останній, створений на попередньому кроці, кадр 10, а потім і кадр 11. Нова група кадрів буде починатися з 11, а 12 (на даний момент) кадр буде останнім. Виділяємо його і переміщаємо напис в кінцеву позицію.

Створимо між 11 і 12 проміжні кадри. Виділяємо 12 кадр і натискаємо на кнопку «Tweens animation frames». Я додала 8 додаткових кадрів.

Внизу для кожного кадру встановіть потрібний час затримки, в прикладі 0,2 сек. У лівому нижньому куті вікна виберіть, скільки раз повториться анімація.

Збережіть створену анімацію, як було описано вище. Ось така анімація тексту вийшла.

Думаю, тепер Ви зможете самостійно створити гіф анімацію в Фотошопі.