Тест контролера USB для підключення IDE і SATA пристроїв


Привіт, продовжуємо розбиратися з підключенням жорстких дисків і інших IDE і SATA пристроїв. Сьогодні мені в руки потрапив USB-контролер AGESTAR FUBCP. Як вже стало зрозуміло, що він призначений для підключення пристроїв через usb інтерфейс.

Цей спосіб відмінно підійде тим, кому доводиться часто працювати з жорсткими дисками і копіювання інформації.

Пропоную детальніше ознайомитися з цим хитрим девайсом і розібрати, як він працює.

В комплект з адаптером входить:

 • сам usb - sata/ide адаптер;
 • блок живлення на 12В з роз'ємом molex;
 • кабель для блоку живлення;
 • гарантійний талон, інструкція, диск з драйверами.
 • Комплектация контроллера usb sata ide agestar

  Всього на адаптері є 3 інтерфейсу: SATA, IDE 40 pin (для підключення IDE дисків 3.5"), IDE 44pin (для підключення IDE дисків 1.8"/2.5").

  Для більшої наочності пропоную подивитися фото нижче. Для збільшення натисніть на зображення.

  Подключение жесткого диска через USB AGESTAR адаптер

  Нижче фото адаптера з зворотного боку, де видно кнопку включення і роз'єм живлення.


  Фото usb ide sata адаптера с обратной стороны

  Інструкція з комплекту повністю російською мовою, тому розібратися з нею досить просто. Весь процес підключення жорстких дисків можна розбити на 2 розділи:

  Підключення ЖД 2.5"

  Для таких дисків потрібно підключити usb-адаптер до відповідного роз'єму і під'єднати usb чорний дріт до комп'ютера. У більшості випадків цього буде достатньо.

  У рідкісних випадках, коли жорсткого диска потрібно харчування більше 0.5 mA потрібно буде приєднати ще і червоний провід додаткового живлення.

  Підключення ЖД 3.5"

  З 3.5 дюймовими HDD справи йдуть трохи складніше. Різниця в тому, що їм не достатньо живлення по usb. Саме для цього в комплекті з адаптером і йде окремий блок живлення з роз'ємом molex. Отже, якщо є необхідність підключити SATA диск, то ми повинні підключити його SATA роз'єм контролера, під'єднати usb провід і обов'язково втикнути кабель живлення в адаптер.

  Для 3.5" IDE HDD потрібно проробити теж саме, але провід живлення потрібно підключати безпосередньо на жорсткий диск. Саме з таким диском я проводив тести.

  У загальному випадку схема підключення IDE жорсткого диска до комп'ютера через USB буде виглядати наступним чином:

  Подключение жесткого диска к компьютеру

  HDD визначається в системі без встановлення яких-небудь драйверів. Судячи з інструкції, яку я її прочитав від кірки до кірки, установка драйверів потрібна, тільки якщо у вас Windows 98. )) Через кілька секунд і пари звичних вікон Windows я міг користуватися жорстким диском як звичайною флешкою.

  Резервне копіювання

  Я не можу не сказати про систему резервного копіювання, яка також передбачена цим адаптером. Найбільш спостережливі читачі, можливо, помітили маленьку чорну кнопочку «backup» на корпусі пристрою (див. фото з підписами вище). Так от, натискання на цю кнопку дозволяє запустити утиліту копіювання файлів з комп'ютера на підключений жорсткий диск. Звичайно, перед цим програму потрібно встановити з диска, який йде в комплекті.

  Для установки потрібно запустити файл «Setup.exe» з папки «PCCLONEEX_LITE_2_01_31_JMICRON/PcCloneEx«. Далі цілком стандартний процес установки, на якому я не буду зупинятися.

  Після того, як програма встановлена, потрібно натиснути на кнопку «backup». З'являється вікно з пропозицією вибрати файли для резервного копіювання.

  Clone EX резервное копирование

  Після того, як зазначили галочкою файли або папки, повторно натискаємо на кнопку адаптера і підтверджуємо свою дію у спливаючому вікні. По завершенні копіювання програма видасть відповідне повідомлення. Надалі, коли програма згорнута, подвійне натискання на «backup» запускає резервне копіювання вибраних раніше файлів у фоновому режимі.

  Чесно кажучи, перевага такої системи копіювання вельми сумнівно, але все одно приємно, що розробники передбачили і його.

  Так, до речі, вартість цього usb-адаптера близько 600 - 700 рублів. Багато це чи мало-судити тільки Вам, дорогі читачі, але корисність і зручність цього пристрою я навіть не ставлю під сумнів.

  На цьому у мене все, оцінюйте, діліться з друзями, пишіть в коментарях. ??