Як зробити завантажувальний диск

Рекламний блок

Необхідність встановити або перевстановити операційну систему на комп'ютері може виникнути в будь-який момент. У цьому випадку, Вас дуже виручить наявність під рукою завантажувальної флешки або жорсткого диска. На сайті вже є стаття, як створити завантажувальну флешку. Але потрібно враховувати, що можливо буде потрібно переформатувати її, для запису інших даних, або Ви просто втратите її.

Якщо у Вашому комп'ютері або ноутбуці присутній DWD-RW привід, то відмінним варіантом буде, щоб вдома, на всяк випадок, був ще й завантажувальний диск з потрібною Вам операційною системою. У цій статті ми розглянемо, як створити завантажувальний диск Windows, використовуючи різні програми.

Для запису завантажувального диска Вам потрібен комп'ютер з робочою операційною системою, сам диск, обсяг якого повинен бути більше, ніж наявний у Вас образ операційної системи. Також, знадобиться програма для запису завантажувального диска і образ операційної системи, яку ви хочете записати на диск. Програму для запису можна завантажити з Інтернету, краще з офіційних сайтів. Образ системи можна завантажити через торрент, найімовірніше, це буде файл з розширенням .iso.

Отже, давайте зробимо завантажувальний диск Windows за допомогою програми Astroburn Lite. Прочитати про програму Astroburn Lite і її установку на комп'ютер Ви можете, перейшовши за посиланням. Вставте диск в дисковод і запустите Astroburn Lite, клацнувши по відповідному ярлику на робочому столі.

У головному вікні програми перейдіть на вкладку «Образ» і навпроти поля «Образ» натисніть на лупу «Огляд».

Как сделать загрузочный диск

Через Провідник знайдіть папку на комп'ютері, в якій у Вас зберігатися образ операційної системи, клацніть по ньому мишкою і натисніть «Відкрити».

У полі «Швидкість» виберіть швидкість запису. Тут краще вибрати саме мінімальне значення зі списку.

Порожнього диска у мене немає, тому вікно програми виглядає наступним чином. У Вас воно буде мати дещо інший вигляд. Поставте галочку в полі «Перевірити». У цьому випадку, відразу після запису, програма перевіряє диск на наявність помилок.

Натисніть «Почати запис» і дочекайтеся завершення процесу.

Це ми записали завантажувальний диск Windows з ISO-образу, використовуючи програму Astroburn Lite.

Тепер давайте зробимо завантажувальний диск за допомогою програми UltraISO. Викачуємо і встановлюємо її на комп'ютер.

Після запуску UltraISO, з'явиться таке віконце. Натисніть на кнопочку «Пробний період.

Перейдіть на вкладку «Файл» і виберіть з меню «Відкрити».

Знайдіть на комп'ютері ISO-образ операційної системи, яку ви хочете записати на диск і натисніть «Відкрити».

В меню зверху натисніть «Записати образ CD».

Перевірте, щоб правильно було обрано пристрій і спосіб для запису, виберіть мінімальну швидкість запису. У полі «Метод запису» нічого міняти не потрібно. Натисніть Кнопку «Записати».

Почекайте трохи, і завантажувальний диск буде готовий.

На цьому буду закінчувати. Думаю, тепер Вам зрозуміло, як зробити завантажувальний диск з ISO-образу з операційною системою Windows використовуючи одну з описаних у статті програм.Рекламний блок