Як записати на флешку великий файл


Якщо Вас зацікавила дана тема, то і Ви напевно зіткнулися з такою проблемою: купили флешку, скажімо з об'ємом пам'яті 16 Гб, і хочете записати на неї фільм, приблизно 4.7 Гб, а замість цього система видає таке повідомлення: «Недостатньо місця на диску».

Давайте розбиратися, чому це відбувається і що потрібно зробити для вдалої запису файлу. Адже місця на флешці предостатньо!

На сьогоднішній день виробники випускають флешки з досить великим обсягом пам'яті. І з незрозумілої причини встановлюють на них файлову систему FAT32, а вона не підтримує файли розміром більше 4 Гб. Тому якщо Ви хочете записати на флешку файл, обсяг якого більше 4 Гб, необхідно, щоб на флешці була встановлена система NTFS – вона може працювати з файлами розміром до 16 Тб.

Нижче ми розглянемо різні способи, як відформатувати флешку у формат NTFS. Але перш зверніть увагу на наступне.

1. Уважно вибирайте пристрій для форматування, щоб не відформатувати не той жорсткий диск.

2. Скопіювати всі дані з флешки на жорсткий диск комп'ютера, щоб виключити втрату даних.

Форматування флешки

Для цього відкриваємо «Мій комп'ютер», вибираємо флешку і тиснемо на неї правою кнопкою миші. З контекстного меню вибираємо пункт «Форматувати...».

Как записать на флешку большой файл

У наступному вікні з випадаючого списку вибираємо файлову систему NTFS. Натискаємо кнопку «Почати».

Якщо у Вас встановлена операційна система Windows 7, то значення NTFS в списку буде. Якщо стоїть Windows XP, то воно може бути не доступно. Але його можна включити, виконавши наступні дії.

«Пуск» – «Настройка» – «Панель управління» – «Система» – вкладка «Обладнання» – «Диспетчер пристроїв». Двічі клацаємо за пунктом «Дискові пристрої», зі списку вибираємо флешку і натискаємо на неї два рази.

У наступному вікні переходимо на вкладку «Політика» і маркером відзначаємо пункт «Оптимізувати для виконання». Тиснемо «ОК» і закрийте всі вікна. Вийміть з комп'ютера флешку і вставте її знову.

Тепер у Вас в випадаючому списку з'явитися значення NTFS. Після форматування флешки, для операційної системи Windows XP, на вкладці «Політика» знову поставте маркер на пункт «Оптимізувати для швидкого видалення».

Конвертування флешки

Для цього використовується спеціальна програма перетворення файлової системи «convert.exe». Хоча конвертування флешки без втрати даних на ній, буде краще, якщо Ви скопіюєте всі файли на жорсткий диск комп'ютера.

Для виконання конвертування, на флешці має бути вільне місце, інакше з'явиться повідомлення про помилку. Видаліть деякі файли з флешки, щоб звільнити потрібний обсяг пам'яті.

Тепер натискаємо кнопку «Пуск», в рядку пошуку вводимо команду cmd і тиснемо «Enter».

У вікні обробника команд вводимо: convert g: /fs:ntfs /nosecurity /x і натискаємо «Enter».

Тут: g: – буква флешки; NTFS – файлова система, в якій буде відформатована флешка.

Так як у мене флешка була у форматі NTFS, з'явилося наступне повідомлення.

Потім першим способом я отформатировала її в FAT32 і після повторного виконання команди, флешка була успішно конвертована в NTFS за допомогою командного рядка.

Закриваємо вікно обробника команд.

Програма для форматування

Відформатувати флешку у формат NTFS, також можна використовуючи безкоштовну програму HP USB Disk Storage Format Tool.

Докладно про те, як це зробити описано в статті: програма для форматування флешок HP USB Disk Storage Format Tool. Завантажити її можна перейшовши по посиланню, зазначеної в кінці статті.

Думаю тепер у Вас вийде записати на флешку файл об'ємом більше 4 Гб. Просто виберіть один з способів і форматувати флешку в форматі NTFS.