Чим відкрити XML-файл?

chem-otkryit-xml-fayl

XML розшифровується як eXtensible Markup Language, що в перекладі на російську означає буквально наступне: розширювана мова розмітки. Це досить простий мову, який можна використовувати для створення та обробки документів, націлених на використання у всесвітній павутині. XML чимось схожий на інший популярний мова - HTML, але відрізняється тим, що дозволяє задавати свої теги і використовувати їх згодом.

Документ, побудований в XML, представляє з себе дерево елементів, деякі з яких можуть містити певне значення або володіти якимись атрибутами. Для того, що б з ним працювати, достатньо знати початкові навички програмування. Сподіваюся, тепер ви розумієте, чому даний формат настільки популярний в інтернеті? До речі, найчастіше він використовується в шаблонах сайтів, для роботи з картою веб-ресурсу, для обміну інформацією з сервером і т. д.

Далі я розповім вам, чим можна відкрити XML.

Блокнот

Взагалі-то файл можна відкрити абсолютно будь-яким текстовим редактором, але з деякими застереженнями. Першим редактором, який приходить на розум, є самий звичайний блокнот (стандартний додаток Windows). Пробуємо відкрити документ і... Бачимо якісь кракозября. Насправді, якщо придивитися, то можна з'ясувати, що кодування тексту абсолютно вірна, просто всі записи були поєднані в одну, тому розібратися в них вкрай проблематично.

Microsoft Word

Наступним в нашому списку буде Word Microsoft. Я відкрив у ньому файл і весь список даних був моментально перетворений в таблицю. Правда, наскільки мені відомо, старі версії програми не підтримують можливість перетворення XML, тобто показують його рівно в тому ж самому вигляді, що й звичайний блокнот.

Microsoft Excel

Excel здався більш цікавим, оскільки «розкладає» файл в дуже зручну таблицю, працювати з якою - одне задоволення. Єдиний мінус, який я помітив - довге завантаження програми разом з файлом. Мабуть, це також залежить від розміру останнього.

Notepad

Найзручніша програма на мій погляд - це Notepad . Даний текстовий редактор є одним з найбільш швидких у світі на поточний момент і здатний відкривати навіть великі документи в лічені секунди. Він моментально перетворює вміст XML в таблиці, працювати з якою стає дуже зручно і просто. Notepad написаний на мові C і володіє відкритим вихідним кодом. Функціональність його справді величезна, а якщо її раптом стане не вистачати, тоді на допомогу прийдуть додаткові модулі і плагіни. До речі, програма поширюється безкоштовно.

Онлайн-сервіс

В інтернеті мені вдалося знайти сервіс для роботи з даним форматом, причому на ньому можна не тільки переглядати документ, але навіть редагувати його. Сервіс розташований за адресою: xmlgrid.net.

*****

На сьогоднішній день існує просто величезна кількість редакторів XML на будь-який смак. Більшість з них безкоштовні, проте деякі розробники просять певну плату за свої праці. Я вважаю, що якщо ви є недосвідченим користувачем, то вам цілком вистачить простенького редактора типу згадуваного вище Notepad . Однак якщо функціональності програми не вистачає, варто звернути увагу на платні додатки.