Як побудувати графік функції у Excel

Рекламний блок

Побудова графіків функції в Excel – тема складна і Ексель з нею може впоратися без проблем. Головне правильно задати параметри і вибрати відповідну діаграму. У даному прикладі будемо будувати точкову діаграму в Excel.

Враховуючи, що функція – залежність одного параметра від іншого, задамо значення для осі абсцис з кроком 0,5. Будувати графік будемо на відрізку [-3;3]. Називаємо стовпець «х», пишемо перше значення «-3», друге – «-2,5». Виділяємо їх і тягнемо вниз за чорний хрестик у правому нижньому куті клітинки.

Как построить график функции в Excel

Будемо будувати графік функції виду y=x^3 2x^2 2. В комірці В1 пишемо «у», для зручності можна вписати всю формулу. Виділяємо комірку В2, ставимо «=» у Рядку формул пишемо формулу: замість «х» ставимо посилання на потрібну комірку, щоб піднести число до степеня, натисніть Shift 6». Коли закінчите, натисніть «Enter» і розтягніть формулу вниз.

У нас вийшла таблиця, в одному стовпці якої записані значення аргументу – «х», в іншому – розраховані значення для заданої функції.

Перейдемо до побудови графіка функції в Excel. Виділяємо значення для «х» та «у», переходимо на вкладку «Вставка» і в групі «Діаграми» натискаємо на кнопочку «Точкова». Виберіть одну із запропонованих видів.

Графік функції виглядає наступним чином.

Тепер покажемо, що по осі «х» встановлено крок 0,5. Виділіть її та натисніть по ній правою кнопкою мши. З контекстного меню виберіть пункт «Формат осі».

Відкриється відповідне діалогове вікно. На вкладці «Параметри осі» в полі «ціна основних поділок», поставте маркер у пункті «фіксоване» і введіть значення «0,5».

Щоб додати назву діаграми і назву для осей, відключити легенду, додати сітку, залити її або вибрати контур, поклацайте по вкладках «Конструктор», «Макет», «Формат».

Побудувати графік функції в Ексель можна і з допомогою «Графіка». Про те, як побудувати графік в Ексель, Ви можете прочитати, перейшовши за посиланням.

Давайте додамо ще один графік на дану діаграму. На цей раз функція буде мати вигляд: у1=2*х 5. Називаємо стовпець і розраховуємо формулу для різних значень «х».

Виділяємо діаграму, клікаєм по ній правою кнопкою миші і вибираємо з контекстного меню Вибрати дані».

У полі «Елементи легенди», натискаємо на кнопочку «Додати».

З'явиться вікно «Зміна ряду». Поставте курсор в полі «Ім'я» і виділіть комірку С1. Для полів «Значення Х» і «Значення» виділяємо дані з відповідних стовпців. Натисніть «ОК».

Щоб для першого графіка в Легенді не було написано «Ряд 1, виділіть його і натисніть на кнопку «Змінити».

Ставимо курсор в полі «Ім'я» і виділяємо мишкою потрібну клітинку. Натисніть «ОК».

Ввести дані можна і з клавіатури, але в цьому випадку, якщо Ви зміните дані в комірці В1, підпис на діаграмі не зміниться.

В результаті вийшла наступна діаграма, на якій побудовані два графіка: для «у» і «у1».

Думаю тепер, Ви зможете побудувати графік функції у Excel, і при необхідності додавати на діаграму потрібні графіки.Рекламний блок