Як відключити тачпад на ноутбуці

Рекламний блок

Зараз ноутбуки стали настільки популярні, що багато користувачів купують їх в якості доповнення для свого комп'ютера, або замість стаціонарного девайса. І, звичайно ж, в кожному ноутбуці є тачпад або сенсорна панель – пристрій введення, призначений для управління курсором і віддачі команд електронного пристрою. Простими словами, дотики до тачпаду імітують натискання кнопок миші або клавіш клавіатури.

Я звикла до тачпаду дуже швидко і два роки працювала тільки з його допомогою, взагалі не підключала мишку! Але з часом, його красива поверхня стала стиратися, на ній з'явилися помітні потертості від постійного використання. На матовій поверхні ноутбука така вада виглядає не дуже красиво, тому вирішила купити мишку – зрештою, її можна буде замінити новою, а з тачпадом таке зробити не можна. Крім цього, більшості користувачів використовувати USB-миша зручніше і звичніше. Так і при роботі з текстом тачпад трохи заважає: зачіпаючи його долонею, користувач може виділити непотрібний фрагмент тексту або об'єкт. Саме з-за всіх перерахованих вище причин я вирішила поділитися деякими способами відключення тачпада в ноутбуці.

Спочатку розглянемо найпростіший спосіб

как отключить тачпад на ноутбукеНа деяких моделях ноутбука, біля тачпада, є кнопка, яка допоможе вимкнути його і, при необхідності, знову включити. На ноутбуках НР можна спробувати подвійний тап у лівому верхньому куті тачпада, або утримувати лівий верхній кут тачпада протягом 5 секунд.

Якщо ж такої кнопки відключення у Вашому ноутбуці немає, то можна використовувати функціональну клавішу Fn в комбінації з клавішами верхнього ряду: F1, F2, ..., F12 . Для різних моделей ноутбуків сполучення клавіш будуть відрізнятися. У мене ASUS, тому для відключення тачпада натискаю Fn F9. Загалом, вгорі шукаємо клавішу, на якій зображено перекреслений тачпад, на неї і тиснемо.

Нижче перераховані різні комбінації клавіш, які допоможуть відключити тачпад, в залежності від моделі Вашого ноутбука:

 • Lenovo - Fn F5 або Fn F8;
 • ASUS - Fn F9;
 • ASER - Fn F7;
 • Toshiba - Fn F5;
 • Samsung - Fn F5;
 • Sony Vaio - Fn F1.
 • Другий спосіб

  Якщо сполучення клавіш не спрацювали, значить, у Вас не встановлені необхідні драйвера. У цьому випадку, відключаємо тачпад через Панель управління. Для цього необхідно виконати наступні кроки:

  «Пуск» – «Панель управління» – «Миша» – вкладка «ELAN» – ставимо галочку «Відключення при приєднанні зовнішнього USB-миші» – тиснемо «ОК».

  Тепер ми можемо працювати з тачпадом до тих пір, поки до USB-порту не буде підключена мишка. Тобто, при її підключенні сенсорна панель автоматично відключається. Використовуючи цей спосіб, Ви самі можете вибрати чим хочете працювати: тачпадом або мишкою.

  Ще один спосіб – відключення тачпада через BIOS

  Для цього необхідно перезавантажити ноутбук і зайти в BIOS . Для того, щоб у нього потрапити перезавантажуємо комп'ютер і починаємо посилено тиснути кнопку F2 або Del відразу ж після того, як зажется екран ноутбука. Переміщаємося в BIOS за допомогою стрілочок. Заходимо на вкладку «Advanced», вибираємо «Internal Pointing Device», тиснемо «Enter» і вибираємо «Disabled». Тепер необхідно зберегти – тиснемо F10. Для виходу з BIOS натискаємо клавішу ESC.

  Сподіваюся, Вам підійшов один з методів, описаних в цій статті, і у Вас тепер ніколи не виникне питання – як відключити тачпад на ноутбуці.  Рекламний блок