Як налаштувати роутер DIR-300покрокова інструкція


Необхідність в налаштування бездротового роутера може виникнути при необхідності підключення до Інтернет більше одного мережного пристрою – комп'ютера або планшета, ноутбука або смартфона, IP-камери, тощо

Зміст:


 • Крок 1. Підключення роутера до ПК
 • Крок 2. Алгоритм розгортання бездротової мережі
 • Крок 3. Алгоритм налаштування інтернет-підключення
 • Крок 4. Створення резервних копій налаштувань

 • Сьогодні ми розглянемо, як налаштувати бездротової домашній роутер D-Link DIR-300. Приклад налаштування буде проводиться для роутера з прошивкою 2.04., як завжди, з допомогою веб-інтерфейсу.

  как настроить роутер dir-300  Важливо: Зверніть увагу, що налаштування однакових моделей роутера з різними прошивками може відрізнятися.

  Крок 1. Підключення роутера до ПК


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  1. Підключіть один кінець кабелю, до одного з LAN-портів роутера, а другий у відповідний роз'єм в ноутбук або комп'ютер. WAN-порт підключіть до Інтернет-кабель провайдера.

  как настроить роутер dir-300

  2. Увімкніть живлення на роутері.

  3. Переконайтеся, що у властивостях мережевого підключення ПК обраний DHCP-режим, який відповідає за одержання IP-адреси в режимі автомат. Режим DHCP-сервера за замовчуванням включений у всіх роутерах, тому цей пункт актуальний для роутера, на якому не виконувалися будь-які налаштування.

  Якщо роутер вже налаштовувався і режим автоматичної роздачі IP-адрес вимкнений, а ви не знаєте, який IP-адресу призначений роутера, необхідно скинути його налаштування. Скидання налаштувань здійснюється натисканням на кнопку Reset і утриманням її протягом 10 секунд.

  При виконанні скидання налаштувань роутера, він повинен бути підключений до електромережі.

  4. Після виконання трьох попередніх пунктів, комп'ютер отримає IP-адресу і тепер можна зайти в інтерфейс роутера.

  IP-адреса для домашніх пристроїв D-Link – 192.168.0.1 (за замовчуванням), вбиваємо його в рядку введення адреси в будь-якому браузері. Якщо з роутером вироблялися налаштування і зайти на нього не виходить, необхідно знати його IP-адресу, або, якщо такої можливості немає, виконати скидання всіх налаштувань.

  За замовчуванням логін «admin» без лапок, пароль аналогічний. Натиснувши кнопку «Log In», ми перейдемо до налаштувань роутера.как настроить роутер dir-3005. На даний момент пароль для доступу до роутера відсутня. Тому перше, з чого зазвичай починають налаштування роутера, — це установка пароля або заміни стандартного.

  Розділ «MAINTENANCE», вкладка «Device Administration». Введення пароля здійснюється в полі «New Password», а потім повторно прописуємо пароль в полі «Confirm Password». Зберігаємо зміни натиснувши на «Save Settings».

  повернутися до меню ^

  Крок 2. Алгоритм розгортання бездротової мережі


  1. Для налаштування в ручному режимі бездротової мережі натискаємо кнопку «Manual Wireless Connection Setup», яка знаходиться в розділі «SETUP», меню «Wireless Setup».

  как настроить роутер dir-300

  2. Перейдемо в розділ «WI-FI PROTECTED SETUP». Тут необхідно зняти галочку з поля Enable, вимикаючи режим «Wi-Fi Protected Setup», тому що цей режим не завжди підтримується бездротовими адаптерами.

  как настроить роутер dir-300

  3. В розділі «WIRELESS NETWORK SETTINGS» в полі «Wireless Network Name» вказуємо ім'я, яке буде присвоєно бездротової мережі. Ім'я мережі за замовчуванням — dlink.

  4. В інших статтях ми вибирали автоматичний пошук каналів, ставив галочку в полі «Enable Auto Chanel Selection», а сьогодні ми прибираємо галочку у полі «Wireless Chanel» вибираємо канал в ручному режимі. Ставимо для прикладу 4-й канал.

  5. В розділі «WIRELESS SECURITY MODE» в полі «Security Mode» вибираємо найбільш безпечний параметр «Enable WPA/WPA2 Wireless Security (enhanced)».

  6. У розділі WPA/WPA2 поле вибору протоколу шифрування «Cipher Type» встановлюємо «TKIP», в полі вибору протоколу аутентифікації «PSK/EAP», а у полі «Network Key» записуємо секретний пароль для підключення до бездротової мережі.

  Підказка внизу поля говорить про те, що мінімальна довжина пароля повинна бути 8 символів. Як правило, пароль довжиною 16-20 символів, що містять букви і цифри досить для захисту настроюється бездротової мережі від стороннього втручання.

  Зберігаємо налаштування, натиснувши кнопку «Save Settings».

  повернутися до меню ^

  Крок 3. Алгоритм налаштування інтернет-підключення

  В даному розділі ми розглянемо налаштування PPPoE з'єднання з динамічною IP-адресою. Для цього:

  1. Заходимо в розділ «SETUP», натискаємо кнопку «Manual Internet Connection Setup».

  как настроить роутер dir-300

  2. У меню «INTERNET CONNECTION TYPE» зі списку необхідно вибрати «Russia PPPoE (Dual Access)».

  как настроить роутер dir-300

  3. У меню «RUSSIA PPPOE (DUAL ACCESS)» ставимо галочку в полі «Dynamic PPPoE». Заповнюємо поля «User Name», «Password», «Confirm Password» згідно логіна і пароля, прописаної в договорі з Інтернет-провайдером.

  Виконуємо заміну MAC-адреси роутера на MAC-адресу комп'ютера, натискаючи кнопку «Clone MAC Adress». Не забуваємо включити режим постійного з'єднання – поставити галочку в полі «Always».

  4. Зберігаємо внесені зміни, натиснувши кнопку «Save Settings».

  Для перевірки наявності Інтернет-з'єднання слід перейти в розділ «STATUS», «Device Info». Звертаємо увагу в полі «INTERNET» має бути напис «DHCP client Connected», яка свідчить про встановлення з'єднання, а всі поля нижче повинні бути заповненими.

  как настроить роутер dir-300

  повернутися до меню ^

  Крок 4. Створення резервних копій налаштувань

  Після виконання всіх налаштувань і перевірки Інтернет-з'єднання рекомендуємо зробити резервну копію налаштувань роутера. Для цього необхідно:

  1. Зайти в розділ «MAINTENANCE», меню «Save and Restore».

  2. Для збереження налаштувань, натискаємо кнопку «Save», попередньо вказавши місце зберігання файлу.

  как настроить роутер dir-300
  Для відновлення збережених параметрів натискаємо «Огляд», вибираємо файл з налаштуваннями і тиснемо кнопку завантаження налаштувань «Upload Settings».