Ноутбук не бачить Wi-Fi мережі і не підключається до Wi-Fi

Рекламний блок

Багато користувачів рано чи пізно стикаються з даною проблемою. Причини, з яких не працює Wi-Fi на ноутбуці, можуть бути різні. Можливо, Ви нещодавно встановили нову операційну систему, купили новий роутер або перепрошили старий та інші.

Загалом, якщо Ви теж опинилися в такій ситуації, і у Вас не виходить підключити ноутбук до мережі вай-фай, то в цій статті ми розглянемо кілька способів, які повинні допомогти Вам підключити ноутбук до Wi-Fi.

Ноутбук не видит Wi-Fi сети и не подключается к Wi-Fi

Почнемо з самого простого – перезавантажте роутер. Для цього потрібно вимкнути з розетки блок живлення, почекати секунд 10 і включити його назад. Потім перезавантажте операційну систему.

Зробіть діагностику мереж. Хоч багато досить скептично поставляться до цієї поради, але іноді він теж може допомогти. Клікніть правою кнопкою миші по значку бездротової мережі в треї і виберіть пункт «Діагностика неполадок». Windows виконайте перевірку, і якщо виявить проблему, запропонує способи її вирішення.

Якщо після цього, ноутбук, як і раніше не бачить Wi-Fi, перевірте, чи увімкнений ноутбук бездротової адаптер Wi-Fi.

Знайдіть на одній з кнопок F1-F12 значок бездротової мережі, у мене це F2. Також на самій кнопці, біля кнопки включення або тачпада повинен бути світловий індикатор, який свідчить про те, що вай-фай включений. Конкретно в моєму випадку, якщо вай-фай відключений – світловий індикатор горить. Щоб його увімкнути, натисніть сполучення клавіш Fn F2.

Також потрібно перевірити, щоб була включена мережева карта. Для цього натискаємо в треї значок бездротової мережі правою кнопкою миші і вибираємо «Центр управління мережами і загальним доступом».

У наступному вікні натискаємо «Зміна параметрів адаптера».

Якщо у Вас «Бездротове мережеве з'єднання» виділено сірим, клікніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть «Включити».

Після цього значок повинен стати кольоровим. Це свідчить про те, що мережевий адаптер включений, і ноутбук може підключитися до мережі Wi-Fi.

Перевірте драйвера мережного адаптера. Натискаємо «Пуск» пишемо в рядку пошуку «Диспетчер пристроїв» і переходимо по знайденій посиланням.

Розгортаємо списку «Мережеві адаптери». Потрібний адаптер буде називатися кшталт: назва моделі та «Wireless Network Adapter» (може бути написано Wi-Fi).

Спочатку потрібно переконатися, що він включений. Тому, клікніть по ньому правою кнопкою миші, і якщо в меню буде пункт «Задіяти», натисніть на нього.

Тепер зверніть увагу, щоб біля адаптера не стояв жовтий знак оклику або червоний хрестик. Якщо у Вас так, як на малюнку нижче, то з встановленими драйверами все нормально. Якщо у Вас стоїть один із згаданих знаків (на малюнку я вказала стрілочкою, як він може виглядати), потрібно встановити чи оновити драйвера.

Якщо у Вас з ноутбуком йшов диск з драйверами для встановлених пристроїв, скористайтеся ним і перевстановіть драйвер. Якщо це не допоможе, і ноутбук, як і раніше, не зможе підключитися до Wi-Fi, зайдіть на офіційний сайт виробника Вашого ноутбука, завантажте драйвер мережного адаптера звідти і встановіть їх.

Про встановлення драйверів, можете прочитати в статті: як встановити драйвер на обладнання.

Також, щоб оновити або встановити необхідні драйвери, можете скористатися безкоштовною програмою Driver Pack Solution.

Перевірте службу автоналаштування WLAN. Ця служба відповідає за адаптери бездротового мережі, і якщо вона не запущена, то адаптери будуть недоступні, відповідно, ноутбук не зможе підключитися до вай-фай.

Заходимо в меню «Пуск» і пишемо в рядку пошуку «Служби». Переходимо по відповідному пункту.

Потім в списку шукаємо «Служба автоналаштування WLAN», клікаєм по ній правою кнопкою миші і, якщо вона відключена, натисніть кнопку «Запустити».

Перевіряємо налаштування роутера. Налаштування роутера можуть збиватися, і не завжди з вини користувача. Можливо, був просто змінено пароль доступу в мережу.

Якщо у Вас значок бездротової мережі приглушене, а біля нього стоїть жовта зірочка, клацніть по ньому мишкою, виберіть мережу і спробуйте підключитися до неї, попередньо дізнавшись, не змінився пароль доступу. Причина може бути і в цьому.

Тепер давайте зайдемо в налаштування роутера. На цю тему вже є докладна стаття на сайті, перейшовши за посиланням, можна з нею ознайомитися.

Якщо, з якихось причин, вони у Вас збилися, потрібно їх встановити. У моєму випадку, потрібно перейти за посиланням «Майстер налаштування бездротової мережі». У Вас можуть бути трохи інші пункти меню, все залежить від моделі роутера, але потрібно зробити те ж саме.

Переконайтеся, що у Вас стоїть галочка в полі «Включити бездротове з'єднання».

Далі можна змінити ім'я мережі і пароль доступу, вибрати бездротовий режим (b, g, n). Це те, що стосується самого роутера.

Також зверніть увагу на розділ мережева інформація (LAN). Можливо, тут потрібно змінити налаштування у відповідності з провайдером.

Сподіваюся, хоч один з рад Вам допоміг вирішити питання: чому ноутбук не підключається до Wi-Fi, і тепер Ваш пристрій успішно підключений до мережі.Рекламний блок