Як встановити Windows XP з флешки


Windows XP вже потихеньку доживає свій вік і, здавалося б, для чого мені зараз писати про неї статтю, якщо це скоро нікому не потрібно. Справа в тому, що зараз досить багато людей набувають не ноутбуки, а нетбуки, тобто приводу для читання і запису дисків у них немає. Крім усього іншого нетбуки мають досить слабенькі параметри можуть не потягнути Windows 7.

Який з усього цього можна зробити висновок: на нетбуки краще ставити Windows XP і робити це потрібно з флешки. Як це грамотно зробити я спробував написати в даній статті. Способів встановити операційну систему з флешки кілька, я їх перепробував, перед тим як сів писати цей пост, не всі вони під силу новачкові і не всі вони і в мене спрацювали з першого разу. Я спробую описати більш-менш простий спосіб.

І так, вам знадобиться флешка об'ємом більше 1 ГБ, щоб туди влізла операційна система. Плюс ще вам знадобиться який-небудь комп'ютер, на якому ви будете робити із звичайної флешки завантажувальну. У цьому-то і вся фішка – зробити так, щоб ваш нетбук завантажувався з флеш-накопичувача, а не з вінчестера або оптичного приводу, як ми це звикли робити.

Також вам знадобиться чистий збірка Windows XP. Це може бути як диск, так і образ, тільки образ доведеться розпакувати куди-небудь собі на вінчестер. У мене був диск.

Отже приступаємо. Для початку необхідно завантажити програму: WinSetupFromUSB.

Далі вставте флешку і запустіть завантажену програму. У розділі USB disc selection and format виберіть необхідну флешку і натисніть на кнопку Bootice.

В наступному вікні вибираємо необхідну флешку і тиснемо на кнопку Perform Format.

Поставте радиопереключатель в положення USB-HDD mode і натисніть на кнопку Next Step.

Форматувати флешку необхідно у файловій системі NTFS, її і вибираємо в наступному віконці і тиснемо ОК:

Далі буде вискакувати дуже багато незрозумілих вікон англійською мовою. Вам потрібно буде скрізь натиснути «Так» або «ОК» до тих пір, поки флешка не буде відформатована.

Закрийте віконце Bootice і знову поверніться до головного вікна програми.

У розділі Add to USB disk ставимо галочку навпроти Windows 2000/XP/2003 Setup та вибираємо папку з файлами Windows XP. У мене був записаний диск з операційною системою, тому я вставив його в привід і вказав саме його. Він у мене під літерою F, це видно на скріншоті. Далі натисніть кнопку GO і чекайте, поки всі файли Windows XP не переписуватимуться на флешку.

Как установить Windows XP с флешки

Завантажувальна флешка у вас готова.

Залишилося тільки завантажитися з неї. Для цього в налаштуваннях BIOS потрібно поміняти пріоритетність завантаження. Працювати потрібно за нетбуком, на який необхідно поставити Windows.

Як потрапити в налаштування BIOS? Для цього необхідно відразу після включення або натиснути F2 або Del, а ще краще почитайте в паспорті, яка кнопка відповідає за вхід в BIOS Setup.

За допомогою стрілок на клавіатурі переходимо в розділ Boot і за допомогою клавіш F5 або F6 робимо так, щоб у нас на першому місці стояв пункт USB HDD.

За допомогою клавіші F10 зберігаємо зроблені зміни і виходимо з BIOS Setup.

А також дивимося відео про те, як зайти в налаштування біос і завантажитися з флешки або диска на різних ноутбуках і комп'ютері:Якщо все зробили правильно, то при наступному запуску у вас почнеться завантаження з флеш-накопичувача. Заходимо в розділ Windows XP/2000/2003 Setup.

Далі натискаємо на First part of..... і у вас почнеться установка операційної системи.

Windows почне встановлюватися, через деякий час повинна відбутися перезавантаження після якої ви повинні будете вибрати вже Second part of.....

Якщо все зробили правильно, то незабаром побачите перед собою робочий стіл Windows.

Якщо ви до цього взагалі жодного разу не встановлювали Windows, то раджу прочитати не лише цю, а й всі статті розділу «Установка Windows XP».

Дивимося відео по темі: