А у мене Інтернет не показує !Добрий день, шановні відвідувачі нашого сайту! Сьогодні я хочу розповісти Вам чергову адмін "байку", події якої не так давно приключились зі мною в нашому, обплутані кручений парою установі :)

Зараз - розпал зими. Приймаю телефонний дзвінок від одного з наших менеджерів (дівчина, по голосу і формулювання проблеми - "новенька" блондинка) - "Підійдіть, будь ласка, у мене Інтернет перестав показувати! ".

Як тут не підійти? Це ж моя робота - робити так, щоб Інтернет - "показував" :) Піднімаюся на ліфті на 11-й поверх, підходжу до столу, прошу продемонструвати, що не працює? Так, бачу що браузер не може отримати доступ в мережу.

Сідаю за робоче місце менеджера, відсуваю у бік електрообігрівач (у нас ремонтують систему опалення, тому - трохи холодно) і запускаю команду «ping» до одного з наших серверів локальної мережі. Відповіді немає. Ясно - лізу під стіл, перевіряю не вискочив чи коннектор (RJ-45) з роз'єму мережевої карти комп'ютера (всяке буває - стрункі довгі ноги, не менш довга швабра прибиральниці :) Все нормально, світлодіод на карті привітно моргає.

На всякий випадок встаю (не полінувався ж) і перевіряю вхід цього ж патч-корду у розетку нашої мережі СКС поверху. І тут претензій немає. Мережева карта в комп'ютері - вбудована, а такі рішення самі по собі не є зразком надійності. Не знаю вже чому, але періодично вони у нас (на одному комп'ютері, то - на іншому) перестають працювати, так що певна статистика вже накопичилася.

Думаю: "Гаразд, з собою у мене PCI мережевої карти немає (взяти не здогадався), тому комп'ютер я на пів години заберу до себе, заодно і його від пилу почищу. Проведу, так би мовити, профілактику при нагоді". Озвучую свої міркування дівчині, вона не проти і каже, що сьогодні її вже не буде, так що я можу не поспішати з поверненням комп'ютера, все одно він їй до завтра не знадобиться.

Взагалі чудово! Обходжу стіл ззаду, відсуваю у бік ще один обігрівач (сусідки менеджера) і, швидко від'єднати всі кабелі підключення, забираю системник до себе в "комірчину адміна" :) Швидко очищаю з допомогою пилососа машину від пилу і вирішую протестувати мережеву карту в себе.

На диво - вона працює (команда «ping» проходить успішно). Але мене, по правді, тоді це не дуже переконало. У нас вже бували в відділі випадки, коли ми спостерігали процес "вмирання" мережевих карт. Протягом декількох днів карта то працює, то ні, після чого повністю виходить з ладу. Знаючи все це, я вирішив не морочитися і відразу встановити на комп'ютер одну з нових PCI карт, які нам нещодавно закупили.

Встановив, перевірив, все працює. Потім, як це зазвичай і буває, відвернули мене по справах робітникам і про комп'ютер я до кінця робочого дня благополучно забув. Згадав тільки під вечір. Добре, що дівчині він тільки на завтра потрібен. Вже після офіційного закінчення робочого дня зібрався таки його занести назад наверх.

Піднімаюся, у відділі - вже нікого. Всі електрика (згідно з техніки безпеки) погашено, комп'ютери - знеструмлені :) Вирішив все таки підключити і перевірити (щоб совість була спокійна). Запнувся про чийсь обігрівач, поки встановлював комп'ютер. Включив, перевірив, мережа є. От і славно, з почуттям виконаного на сьогодні боргу можна йти додому!

На наступний робочий день (в районі обіду) - дзвінок. На дроті - вчорашня дівчина з тією ж проблемою (мережа не працює). З ранку, каже, була а потім - зникла! Чудеса, думаю. Мережева карта - нова, вчора все перевірив. Піднімаюся нагору, переконуюся - мережі немає.

Знаєте, трохи прикро стає, коли ти розумієш, що ти чогось не розумієш, але чого конкретно ти не розумієш... ти не розумієш! :)

Присівши біля задньої стінки комп'ютера, намагаюся придумати більш-менш логічну причину того, що відбувається і машинально руками перевіряю щільно сидять у своїх гніздах кабелі підключення. І тут моя рука випадково зачіпає кабель силового подовжувача, який навіть не теплий - гарячий!

Це - звичайна практика у багатьох організаціях. Оскільки окремих силових розеток мало, всі використовують різні силові подовжувачі, електричні трійники, мережеві фільтри і т. д.

Так от, я звернув увагу на те, що у подовжувач воткнуто два електрообігрівача і здивувався тому, що вони створюють таке навантаження. Але коли я простежив куди ведуть інші кабелі, що живляться від нього - я здивувався ще дужче! Виявилося, що до цього пристрою приєднано ще один (точно такий же подовжувач) і в нього воткнуто ще два електрообігрівача!

В сумі виходило, що на одне бідне китайський пристрій припадає чотири обігрівача, комп'ютер і лазерний принтер! :) Бо це в сумі - кілька кіловат, то і отримуємо такий нагрівання кабелю.

Але найцікавіше тут полягає в іншому: так як силові кабелі від подовжувачів встановлювалися в останню чергу, то вони розташовувалися поверх всіх мережевих патчкордов, що йдуть від користувача розеток до комп'ютерів. При сильному нагріванні електричний кабель "потік" (його ізоляція оплавилась) і утворив єдине ціле з патчкордом, розташованим під ним. Мабуть порушилась і полівінілхлоридна оболонка останнього, так як при їх (тепер вже взаємне) нагріванні мережа пропадала (ближче до обіду), а коли обігрівачі вимикалися і кабель остигав (ввечері) - з'являлася.

Коли я спробував розплутати цей симбіоз кабелів, то виявилося що шнур електричного подовжувача розплавив ковролін, знаходиться під ним і пішов у нього на сантиметр, утворивши єдине ціле з покриттям) При спробі витягти його звідти нагріте кабель просто розтягнувся і порвався у мене в руках, залишивши частину себе в ковроліні.

Ось в якому вигляді він був, коли мені вдалося витягти велику його частину:


Оплавившийся кабель

Що цікаво: розплавлений таким чином бел не тільки мережний шнур, але і кабель живлення самого комп'ютера на 220 вольт і телефонний, який перебував у безпосередньому контакті з подовжувачем. Як це все не зайнялося - для мене загадка?

А ось те, що залишилося намертво вплавленным в підлогу після вилучення основної маси кабелів:


Кабель вплавился в ковролин

Зверніть увагу на області, позначені червоним, тут добре видно борозни, або якщо хочете - "канали", залишені в покритті розігрітим кабелем :)

Ось таку нехитру адмін байку я Вам, шановні читачі, хотів сьогодні розповісти. А що ж із неї можна для себе винести?

Шановні користувачі, дотримуйтесь техніку безпеки на робочому місці!

Якщо в дешевому подовжувачі з завідомо малим перерізом проводу є багато вільних розеток - не варто навантажувати їх все приладами, які споживають великий струм. Не розташовуйте електрообігрівачі на килимовому покритті під уникнення швидкого розповсюдження вогню при загорянні і, врешті-решт, пам'ятайте, що словосполучення "світла голова" характеризує не тільки відтінок фарби для останньої, але може означати і щось інше :)

А Ви, шановні колеги-адміністратори, будьте, як завжди, уважні та терплячі до користувачів своїх мереж, бо не зі зла вони це роблять, а по незнанню своєму і глибоке неразумению - «Enter» :)

P.s. Буду вдячний всім читачам, якщо вони захочуть поділитися якимись своїми "байками", з комп'ютерної практики. Ми б могли розмістити їх на нашому сайті (з зазначенням автора оповідання). Як Вам така пропозиція? Мої контактні дані Ви знаєте. Думаю, всім це буде цікаво !

Як виробляють кабель? Дивіться відео нижче: