Сплячий режим комп'ютера в Windows XP


Сплячий режим - це вимкнення комп'ютера із збереженням усіх параметрів, вікон і файлів над якими Ви працювали в даний момент. Тобто припустимо, ви працювали в кількох програмах, у вас купа відкритих вікон, а зберігати й закривати це все вам вже ніколи, тому що з якихось причин Вам необхідно терміново вимкнути комп'ютер. У цьому випадку і необхідно перевести комп'ютер в сплячий режим.

Зазвичай за умовчанням сплячий режим включений. Для того щоб включити сплячий режим необхідно правою кнопкою миші клацнути по пустому місцю на робочому столі і вибрати пункт «Властивості».

Далі у вікні вибираємо вкладку «Заставка» і натискаємо кнопку «Живлення».

Тут необхідно перейти у вкладку «Сплячий режим», поставити галочку «Дозволити використання сплячого режиму» і натиснути «ОК». Як видно з картинки – для сплячого режиму необхідно виділити аж 2048 МБ вільного місця на диску. Це потрібно для того, щоб система змогла запам'ятовувати Ваші збережені файли.

Спящий режим компьютера

Для того щоб перейти в сплячий режим необхідно натиснути «Пуск – Вимикання». Підводимо курсор миші до кнопки «режим» і бачимо, що система підказує нам, що для того, щоб перейти в сплячий режим замість цього необхідно утримувати натиснутою клавішу «Shift».

Затискаємо «Shift» і бачимо, що у нас з'явилася кнопка «Сплячий режим».

Можна натиснути кнопку і перейти в сплячий режим. Для того, щоб вийти з сплячого режиму досить просто включити – вимкнути комп'ютер як завжди ви це робите. Для того щоб відключить сплячий режим необхідно у властивостях електроживлення прибрати галочку навпроти «Дозволити використання сплячого режиму».

Я особисто не використовую цей режим і якщо Вам він теж не до чого, то краще вимкніть його адже тим самим ви звільните додаткове місце на вашому жорсткому диску.