Видалення вірусу блокуючий браузер


Щодня в інтернет потрапляють сотні нових шкідливих програм. Люди створюють віруси не сидять склавши руки і щодня вигадують нові способи, як отримати вигоду з допомогою своїх творінь.

Вже тривалий час тисячі користувачів піддаються атаці шкідливого софту, який блокує доступ до популярних пошукових систем (Google, Яндекс), а при спробі зайти в соціальні мережі видає повідомлення про неможливість здійснити авторизацію. У цьому повідомленні також говориться, що можна відновити доступ відправивши SMS на певний номер.

Природно, багато хто довірливо відправляють повідомлення. Ось тільки мало того, що це ніяк не допомагає і в соц. мережі як і раніше неможливо потрапити, так ще й з мобільного рахунку знімається пристойна сума.

Три способи видалення вірусу з браузера

Сьогодні ми розглянемо, як можна боротися з подібною заразою, як позбавиться від неї. Чищення комп'ютера від подібного роду вірусів складається з трьох основних кроків. Зараз ми їх і розглянемо.


Перший крок: Чистимо файл hosts

Дуже часто для того, щоб заблокувати певні сайти і підмінити інші помилкові, віруси змінюють вміст системного файлу hosts. Цей файл призначений для зв'язки звичайного домену сайту, з ip адресою цього ж сайту. Хоч hosts і не має розширення, його все одно можна відкрити звичайним блокнотом і побачити вміст. Нам потрібно повернути даний файл в первісний стан, тобто прибрати всі поправки, які зробив у ньому вірус. Розглянемо два простих способи як це зробити.

 • За допомогою Total Commander

 • Дана утиліта дозволяє досить комфортно працювати з файловою системою. За допомогою неї можна легко виконувати різні операції з файлами та папками, відкривати і редагувати архіви. Для редагування файлу hosts необхідно запустити це додаток. Потім натиснути на кнопку із знаком оклику в жовтому трикутнику. Тим самим ми активуємо відображення прихованих файлів. Тепер знайдіть файл hosts по такому шляху:

  C:\WINDOWS\system32\drivers\etc

  udalenie-virusa-blokiruyushhij-brauzer-1Потім потрібно виділити файл і натиснути на кнопку клавіатури F4. Це відкриє вікно для редагування hosts.

  udalenie-virusa-blokiruyushhij-brauzer-2Найкращим рішенням, буде видалення всього вмісту нашого файлу. Він повинен залишитися порожнім. Але враховуйте, що часто віруси свій злочинний код записують в кінець файлу. Так що потрібно перегорнути його до кінця і переконатися в тому, що там немає нічого зайвого. А якщо що, можна сміливо видалити весь вміст.

 • За допомогою AVZ

 • А ще можна скористатися антивірусної утилітою AVZ. Вона відмінно справляється зі своїми завданнями і допомагає гарненько почистити свій комп'ютер від вірусів та їх залишків. Її навіть немає необхідності встановлювати, просто завантажуєте і виконуєте запуск.

  Коли запустіть утиліту, відкрийте меню «Файл» і натисніть на пункт «Відновлення системи».

  Antivirusnaya-utilita-AVZ-minПоставте прапорець біля очищення файлу hosts. Після цього, натисніть на кнопку виконання операції.

  Vosstanovlenie-nastroek-sistemyi-minТакий не хитрою маніпуляцією ми і відновили файл hosts, в його первісний вигляд.

  Другий крок: Переустанавливаем браузер

  Деяких вірусних програм властива дуже міцно чіплятися в системі. В даному випадку це стосується веб оглядачів, якими Ви користуєтеся. Їх необхідно повністю перевстановити.

  Спочатку, потрібно повністю видалити браузер. Попередньо скопіюйте всі свої закладки і перепишіть паролі, щоб нічого не втратити. Після цього відкрийте панель керування, і в розділі «Програми» виберіть пункт «Програми та компоненти». Серед списку встановлених програм знайдіть свій браузер і видаліть його.

  Після чого, за порядком, перевірте такі папки:

 • ProgramData
 • Program Files (x86)
 • Program Files
 • Users\Alex\AppData\Roaming\
 • Users\Alex\AppData\Local.
 • У цих каталогах шукаємо всі документи, файли і папки з ім'ям Вашого браузера і видаляємо їх. Ви можете виконати таку процедуру за допомогою вищезгаданого Total Commader'a.

  Тепер встановлюємо новий браузер. Рекомендується вибирати саме чисте, з офіційного сайту розробників оглядач. Краще буде встановити вже після повного сканування комп'ютера на наявність вірусів.

  Третій крок: Скануємо комп'ютер на наявність вірусів

  На цьому етапі ми перевіримо комп'ютер на наявність різного роду вірусів, в тому числі і mailware. Для цього буде використано відразу декілька утиліт. Перевіряємо ПК на наявність вірусів. Для цього скористайтесь відомими і надійними антивірусами. Підійдуть такі як Ін.Веб Касперський Аваст і багато інших. Багато з цих розробників випускають антивірусні утиліти не вимагають установки. Наприклад, можете скористатися Dr.Web Curelit. Після цього необхідно просканувати комп'ютер на наявність mailware. Для цього будуть потрібні інші утиліти, адже з цими шкідливими програмами попередні антивіруси не надто ефективно справляються.

  Malwarebytes-Anti-Malware-min

  Виконайте повну перевірку використовуючи утиліти ADW Cleaner, або Mailwarebytes. Будь-яка з них добре справляється з поставленим завданням. Вже тільки після цього, правильним кроком буде встановлення свіжого, чистого браузера. З якого можна буде легко потрапляти на пошукові системи і заходити в соціальні мережі.