Краща утиліта для видалення вірусів на думку користувачів


Якщо в браузері виникає безліч непотрібних рекламних матеріалів, на робочому столі куди діваються файли або відбуваються інші незрозумілі речі, а антивірус проти них безсилий, на допомогу приходить утиліта для видалення вірусів.

Зміст:


 • №6. Dr.Web CureIt
 • №5. Kaspersky Virus Removal Tool
 • №4. AdwCleaner
 • №3. Anti-Malware
 • №2. Spybot Search & Destroy
 • №1. HitmanPro

 • Під цим поняттям мається на увазі невелика програма, яка знаходить і видаляє віруси і залишки від них. Це неповноцінний антивірус, такий як Доктор Веб або Касперський, а невелика їх частина, яка тільки сканує систему і видаляє шкідливі програми.

  Лучшая утилита для удаления вирусов

  Такі утиліти не вимагають установки і, найчастіше, поширюються абсолютно безкоштовно. Деякі гіганти в області боротьби з вірусами випускають такі утиліти, щоб користувачі могли сповна оцінити всю міць їх програмного забезпечення.

  Прикладом таких є той же Доктор Веб і Касперський.

  У першого «гіганта» така утиліта називається Dr.Web CureIt, а у другого – Kaspersky Virus Removal Tool. Ці дві програми є найбільш розкрученими у своєму роді, але далеко не найбільш ефективними. Натомість поширюються безкоштовно!

  На їх прикладі можна розглянути основні функції та особливості утиліт для видалення вірусів. А вже потім перейдемо до розгляду тих програм, які дійсно ефективно працюють проти рекламних вірусів і інших непотрібних програм.

  Рекомендуємо ще кілька статей в цій темі:

 • Як видалити віруси з Андроїда через комп'ютер — Надійні способи
 • Кілька способів: Як очистити комп'ютер від вірусів абсолютно безкоштовно
 • Як видалити антивірус Baidu з комп'ютера Windows назавжди? Детальна інструкція
 • №6. Dr.Web CureIt


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  Отже, Dr.Web CureIt не вимагає установки.  Для того щоб скористатися цією утилітою, необхідно пройти на офіційний сайт даного антивіруса free.drweb.ru/cureit і завантажити її.

  Користуватися їй дуже просто.

  Все зводиться до наступних декількох кроків:

 • Запустити скачаний файл.
 • Натиснути на одну велику кнопку «Почати перевірку» (малюнок 1.а).
 • У наступному вікні відзначити галочками ті загрози, які програма буде шукати на комп'ютері (виділено зеленим кольором на малюнку 1.б).
 • Натиснути на велику кнопку «виконати перевірку».

 • №1. Начало работы программы Dr.Web CureIt


  №1. Початок роботи програми Dr.Web CureIt


  Після цього залишається просто дочекатися кінця перевірки. Цей процес відображений на малюнку №2.а. По закінченні такої користувач побачить звіт, в якому відображаються виявлені віруси і файли, в яких вони містяться.

  Приклад такого звіту показаний на малюнку №2.б. За допомогою кнопок в нижній частині вікна можна видалити або помістити в карантин.


  №2. Проверка и отчет о проверке в Dr.Web CureIt

  №2. Перевірка і звіт про перевірку в Dr.Web CureIt


  Ось і весь процес використання Dr.Web CureIt.

  повернутися до меню ^

  №5. Kaspersky Virus Removal Tool


  Застосування Kaspersky Virus Removal Tool дуже схоже на те, що ми бачили в Dr.Web CureIt. В принципі, те ж саме стосується і всіх інших утиліт для лікування комп'ютера.

  Що стосується утиліти від Касперського, то хочеться вірити, що вона дійсно потужна і що вона здатна якісно знаходити всі віруси. Але, судячи з відгуків в інтернеті, все не так райдужно, як здається на перший погляд.

  Більш того, здається, що розробники Kaspersky Virus Removal Tool вирішили не особливо напружуватися над своїм продуктом. Це підтверджується тим, що остання версія даної програми була випущена у вересні 2015 року.

  З того часу фахівці Лабораторії Касперського утилітою не займалися. Про це свідчить офіційний сайт програми – www.kaspersky.ru/antivirus-removal-tool. Там, до речі, можна і скачати цю саму утиліту.


  №3. Работа Kaspersky Virus Removal Tool

  №3. Робота Kaspersky Virus Removal Tool


  На форумах можна знайти відгуки про те, що Kaspersky Virus Removal Tool не знаходить більшість рекламних вірусів, з якими спокійно справляється той же Dr.Web CureIt.

  Деякі пишуть, що вона дуже довго працює і сильно грузить пам'ять комп'ютера. Часто інші програми паралельно з Kaspersky Virus Removal Tool просто неможливо запустити. Хоча, цим страждає вся продукція Касперського.

  У будь-якому випадку, хоча Kaspersky Virus Removal Tool є дітищем одного з кращих антивірусних продуктів сучасності, вона не має і чверті тієї потужності, якої славляться антивіруси Касперського. Тому краще користуватися однієї з перерахованих нижче утиліт.

  повернутися до меню ^

  №4. AdwCleaner

  У будь-якої теми на форумах, де мова йде про безкоштовні утиліти для видалення вірусів, буде фігурувати AdwCleaner. І це зовсім не дивно, адже багато хто вибирають саме цю програму як альтернативу розкрученим Kaspersky Virus Removal Tool і Dr.Web CureIt.

  Хоча, якщо взяти всі безліч відгуків і постів, то і її навряд чи можна вважати найпотужнішою в своєму роді. Зате AdwCleaner створена, що називається, з душею і для людей.

  Після стандартного і однакового у всіх процесу видалення вірусів AdwCleaner показує рекомендації щодо того, як уникнути подібних проблем у майбутньому.


  №4. Окно программы AdwCleaner

  №4. Вікно програми AdwCleaner


  Що стосується використання, то дана лікуюча утиліта практично нічим не відрізняється від вищезазначених подібних програм.

  Вікно AdwCleaner показано на малюнку №4. Всі дії зосереджені в розділі з відповідною назвою (виділений на малюнку).

  Для початку використання необхідно натиснути кнопку «Сканувати», після чого дочекатися кінця перевірки. В розділі «Результати» (знаходиться відразу під розділом «Дії») буде розташовуватися звіт про перевірку. Там можна виділити всі знайдені загрози або якісь певні з них і натиснути кнопку «Видалити».

  Звичайно, алгоритми перевірки і видалення у всіх подібних програм різні, але сам спосіб використання у всіх практично однаковий.

  Що ж стосується AdwCleaner, то судячи з відгуків людей, які вони залишали на форумах і в соціальних мережах, ця лікуюча утиліта працює краще, ніж продукція Касперського і Доктор Веб.

  Бували випадки, коли той самий Kaspersky Virus Removal Tool не знаходив нічого, а AdwCleaner знаходив кілька десятків вірусів і з легкістю усувала їх з комп'ютера. Хоча і її не можна вважати найкращою в своєму роді.

  повернутися до меню ^

  №3. Anti-Malware

  Anti-Malware є однією з найпопулярніших лікуючих утиліт. Про неї можна сказати практично те ж, що і про AdwCleaner – в будь-якій темі про утиліти для видалення вірусів хоча б хтось напише і про Anti-Malware.

  Особливість даної програми полягає в тому, що вона є повноцінним програмним забезпеченням з декількома вкладками в основному вікні, широкими можливостями для налаштування, декількома режимами перевірки і безліччю функцій.

  Так, користувач може виставити виключення для перевірки, встановити заплановані перевірки, обмежити доступ до утиліти для інших користувачів і зробити багато чого ще. Також він має можливість подивитися історію.


  №5. Основное окно Anti-Malware

  №5. Основне вікно Anti-Malware


  Загалом, Anti-Malware – це набагато більше, ніж AdwCleaner, Kaspersky Virus Removal Tool і Dr.Web CureIt разом узяті.

  Причому дана програма поширюється абсолютно безкоштовно. У ній є тільки Premium режим, в якому доступна швидка перевірка, вищезгаданий планувальник, навіть захист у реальному часі (!) і багато інших додаткових функцій.

  Але і основного пакету Anti-Malware цілком вистачить для того, щоб виявити і назавжди видалити ті чи інші віруси.

  В деяких випадках користувачі використовують її як заміну антивірусу, лише час від часу проводячи перевірку. Хоча так робити вкрай не рекомендується.

  Є у Anti-Malware і недоліки. Але вони дуже дрібні. Наприклад, у одного з користувачів утиліта виявила Webalta і Conduit, але не відреагувала на Mobogenie, яка теж є повністю рекламної програмою.

  Так що в гонці за звання «краща утиліта для видалення вірусних програм» Anti-Malware явно не може претендувати на перше місце. Але місце у трійці їй забезпечено!  Важливо: У Anti-Malware є повноцінний російську мову. Тільки для цього її потрібно завантажити з офіційного сайту ru.malwarebytes.org/mwb-download.
  повернутися до меню ^

  №2. Spybot Search & Destroy

  Дана програма відрізняється від інших дуже цікавим інтерфейсом – видно, що над програмою працювало трохи людей, і вони не витрачали багато часу на гарний дизайн і рекламу свого продукту.

  Зате вони витратили чимало часу на те, щоб зробити дійсно потужний засіб видалення вірусів на будь-якому сучасному комп'ютері. Інтерфейс програми показаний на малюнку №6.


  №6. Spybot Search & Destroy

  №6. Spybot Search & Destroy


  Як бачимо, в основному вікні програми є такі стандартні пункти, як сканування системи, карантин і оновлення. Хоча сканування тут два – один для системи в цілому, інше для окремих файлів.

  Це дуже нестандартно для подібних програм. Є кнопка «Статистика», натиснувши на яку можна побачити, скільки вірусів було на комп'ютері за весь той час, поки Spybot Search & Destroy є на комп'ютері, які з них були видалені і так далі.

  Це теж дуже корисна функція, яка дозволяє аналізувати основні шляхи потрапляння загроз на комп'ютер.

  Але пальму першості серед нестандартних функцій отримує «Імунізація». Вона дозволяє захистити ті чи інші файли від зараження. Дуже незвичайна, але дуже корисна функція!

  Серед додаткових інструментів присутній творець звіту, який дає можливість скласти звіт про роботу програми та стан системи.

  Там же розташовуються налаштування і ще один цікавий пункт – «Інструменти стартовою завантаження». Він дозволяє вказувати ті програми та функції, які будуть завантажуватися разом з системою. Наприклад, можна поставити автоматичне сканування при запуску.

  Що найголовніше, від вірусів Spybot Search & Destroy захищає дуже добре – пошук на вищому рівні, а видалення проходить без побічних ефектів. А це для подібних програм головне.  Важливо! Перше місце в нашому сьогоднішньому рейтингу Spybot Search & Destroy не займає з однієї простої причини – вона недопрацьована!

  У одного з користувачів дана утиліта чомусь прибрала драйвери від сканера, в іншого перезавантажувався комп'ютер. Крім того, творці з не дуже доречним в даному випадку гумором підійшли до ліцензійної угоди.

  Якщо в майбутньому вони будуть більш серйозно ставитися до свого творіння, Spybot Search & Destroy цілком може обійти інші подібні програми.

  повернутися до меню ^

  №1. HitmanPro

  Цілком можливо, що HitmanPro стане нашим сьогоднішнім переможцем! Принаймні, відгуки про цю утиліту настільки позитивні, що цілком можна порахувати HitmanPro найпотужнішою на сьогоднішній день в своєму роді.

  Так, програма платна, але у неї є пробний період – 30 днів. За цей час цілком можна повністю очистити систему від всіляких вірусів і більше ніколи не згадувати про них.

  Сам факт, що HitmanPro видаляє не тільки вже існуючі віруси, а й залишки видалених програм і так звані хвости вірусів, вже багато про що говорить.


  №7. HitmanPro

  №7. HitmanPro


  У той же час розробники HitmanPro не повторили помилок людей, які створювали Anti-Malware. Вони не вирішили пожертвувати основною функцією, тобто видаленням вірусів, заради красивого дизайну і широкого діапазону додаткових функцій.

  Про HitmanPro можна сказати, що вона дійсно потужна! У випробуваннях, проведених різними сайтами, саме ця утиліта показала себе найкраще.

  Те, на що не звертали уваги інші подібні програми, HitmanPro виявляла дуже швидко і відразу ж повідомляла про їх існування. До речі, якщо говорити про швидкості, це ще одна незаперечна перевага HitmanPro.

  Таким чином, можна виділити такі основні переваги HitmanPro:

 • Швидкість роботи (за цим параметром HitmanPro явно краще за всіх своїх сьогоднішніх конкурентів);
 • Якісне видалення вірусів;
 • Якісне виявлення вірусів і навіть їх залишків.
 • А недоліки у цієї утиліти такі:

 • Платна ліцензія (є пробний період на 30 днів);
 • Мінімум додаткових функцій.
 • В принципі, що вибір між хорошим видаленням вірусів і красивим інтерфейсом цілком очевидний. Тому HitmanPro – краща утиліта, призначена для видалення вірусів і переможець нашого сьогоднішнього змагання.

  Хоча про цю програму знає дуже небагато людей. Якщо пробний період закінчився, а ліцензію придбати можливості немає, з вірусами добре впоратися Spybot Search & Destroy, Anti-Malware або такий популярний AdwCleaner. Але HitmanPro все ж краще!