Як відновити Windows 8


Якщо Ваш комп'ютер останнім часом став повільніше працювати, деякі програми закриваються відразу після запуску, сильно завантажується оперативна пам'ять комп'ютера, Ви встановили нові драйвера для якого-небудь пристрою, з-за яких система стала працювати некоректно, а може взагалі хотіли встановити нову програму, а закачали вірус.

Загалом, причини можуть бути різні, але в цілому, Ви не задоволені роботою комп'ютера, і хотіли б повернути систему в той стан, яка вона була ще місяць тому. Для цього необхідно зробити відновлення операційної системи Windows 8. Для цього існує кілька способів, саме про них ми поговоримо в цій статті.

Відновити Windows 8 використовуючи контрольну точку

Повернути систему в робочий стан, можна з допомогою створених точок відновлення. Створювати їх система може автоматично, коли виявить, що будуть внесені зміни в конфігурацію комп'ютера: встановлення нових драйверів, програм.

Якщо Ви сумніваєтеся з приводу нової програми, яку хочете встановити, чи просто хочете змінити певні параметри комп'ютера, то перед цим краще створити точку відновлення системи вручну. Перейдіть по посиланню і прочитайте, як це зробити і як зробити відкат системи.

У разі, коли після експериментів почнуться проблеми в роботі ОС, систему можна буде повернути в робочий стан. Якщо Ви будете регулярно створювати точки відновлення, то в будь-який момент зможете відкотити систему до тієї дати, коли вона відмінно працювала.

Как восстановить Windows 8

Відновити Windows 8 за допомогою диска відновлення

Для цього нам знадобиться диск відновлення системи. Якщо Ви раніше стикалися з проблемами в роботі комп'ютера, то, можливо, він у Вас є. Якщо ні – то шукайте знайомого, у якого на комп'ютері встановлено Windows 8.

Як створити диск відновлення для операційної системи Windows 8, я вже писала. Складного в цьому нічого немає, Вам знадобиться чистий диск або флешка об'ємом всього 256 Мб. Врахуйте також, що всі дані з флешки будуть видалені.

Потім підключаємо, наприклад, флешку до комп'ютера, перезапускаємо його і заходимо в Bios, при завантаженні натискайте F2 або Del. Тепер потрібно змінити пріоритетність завантаження в Bios, про це прочитати у статті установка Windows 8 з флешки. Таким чином, комп'ютер завантажиться з нашої флешки.

З'явиться вікно, в якому виберіть відповідну розкладку клавіатури.

У вікні «Вибір дії», натисніть на пункт «Діагностика».

Тепер у нас є два варіанти. Можна зробити «Відновлення системи» – використовуючи раніше створену точку відновлення, можна вибрати Автоматичне відновлення» – система сама знайде і усуне проблеми, які заважають завантаженні ОС.

Коли у мене система не завантажувалася навіть до вікна вибору операційної системи, зробила «Автоматичне відновлення». З'явилося віконце «Запуск відновлення системи», на цьому проблема була вирішена.

Вибравши пункт «Відновлення системи», також з'явиться вікно запуску. Потім Вам потрібно буде вибрати точку відновлення, створену вручну або автоматично системою. Перегляньте також список програм, які будуть видалені, в результаті відкату системи. Потім натисніть «Далі». Почекайте, коли процес буде завершений.

Відновити Windows 8 використовуючи безпечний режим

Про те, як зайти в безпечний режим Windows 8 Ви можете прочитати, перейшовши за посиланням. В безпечному режимі, за допомогою утиліти Dr.Web CureIt можна спробувати перевірити комп'ютер на наявність вірусів, і видалити їх. Ще можна видалити програму, яка стала причиною неробочого комп'ютера, а також видалити або відновити не робочі драйвера.

Використовуйте комбінацію Shift перезавантаження. Перейдіть по шляху «Діагностика» – «Додаткові параметри», і в цьому вікні виберіть пункт «Відновлення системи». Таким чином, Ви зможете повернути комп'ютер в той стан, який був на момент створення точки відновлення системи.

Використовуючи ту ж комбінацію клавіш у вікні «Параметри завантаження, натиснувши клавішу F4 – Ви завантажте звичайний безпечний режим.

Відновити Windows 8 використовуючи завантажувальну флешку

З завантажувальної флешки або диска Ви встановлювали операційну систему на комп'ютер або ноутбук. І якщо вона у Вас ще є, саме час їй скористатися.

Підключіть флешку до комп'ютера і змініть пріоритетність завантаження в Bios. Потім система повинна запуститися з флешки. З'явиться вікно з вибором мови.

Далі клікніть по пункту «Відновлення системи».

Далі, якщо Ви хочете зберегти свої особисті дані і додатки, завантажені з Магазину Windows, перейдіть по шляху «Діагностика» – «Відновити». У цьому випадку, параметри комп'ютера будуть встановлені за замовчуванням і всі програми, які Ви встановлювали, будуть видалені.

Якщо Вам потрібно повністю почистити комп'ютер, відкрийте «Діагностика» – «Повернути в початковий стан». Далі можна буде вибрати, який диск чистити, тільки системний або всі диски. Щоб дані з диска неможливо було відновити, виберіть «Повністю очистити диск».

Відновити Windows 8 через скидання системи

Для цього Вам також потрібно завантажувальний диск або диск відновлення системи. Щоб дізнатися, як скинути Windows 8 до заводських налаштувань, прочитайте статтю, перейшовши за посиланням.

В «Параметрах ПК» на вкладці «Загальні» можна вибрати потрібний варіант. «Відновлення ПК без видалення файлів» – особисті файли і додатки з Магазину Windows. «Видалення всіх даних і переустановка Windows – дозволить повернути операційну систему в початковий стан.

Використовуйте один з описаних способів, і у Вас обов'язково вийде відновити робочий стан операційної системи Windows 8.