Де знаходиться файл hosts в Windows 7?

Рекламний блок

gde-nahoditsya-fayl-hosts-v-windows-7

Hosts - це невеликий текстовий файл, всередині якого знаходиться база доменних імен. Він використовується при трансляції доменних імен в мережеві адреси вузлів. Вміст «хостса» повинен контролювати адміністратор ПК, тобто ви.

У яких випадках вам може редагування файлу hosts? У кожного з вас напевно є сторінка в соціальній мережі «ВКонтакте» або «Однокласники». Іноді при вході на сторінку з'являється віконце, так звана «Валідація аккаунта», з допомогою якої необхідно підтвердити, що ви цілком реальна особа, а не черговий бот. Трохи нижче пропонується ввести свій номер телефону. Виглядає ця форма приблизно таким чином:

В даному випадку неважливо, про який соціальної мережі йде мова. Ви повинні зрозуміти головне - це дії шахраїв, спрямовані на те, що б заробити на вас трохи грошей. Якщо ви впишіть свій номер телефону, то через хвилину вам на телефон прийде повідомлення з кодом, який необхідно ввести в поле. Після цього дії з вашого особового рахунку буде списана велика сума грошей або ж кошти будуть списуватися поступово - це так звана підписка.

Як таке можливо? Варто сказати «дякую» файлу «хостс». Коли ви блукаєте по мережі, ваш комп'ютер може потрапити вірус або троян, який автоматично перезаписує hosts, вносячи в нього потрібні корективи. З допомогою цих коригувань ви, набираючи в адресному рядку адресу vk.com, потрапляєте не на «ВКонтакте», а на спеціально створений шахраями сайт, який своїм дизайном в точності повторює соціальну мережу, тільки замість вашої сторінки висвічується «Валідація облікового запису».

Перевірити це дуже легко - відкрийте hosts і подивіться, якщо в ньому незрозумілі IP-адреси. У 99% випадків вони знаходяться у файлі.

Як відредагувати hosts?

Є два шляхи. Якщо ви не хочете редагувати цей файл самостійно, а хочете привести його в первинний вигляд, то можете завантажити безкоштовну утиліту Dr.Web Cureit, яка під час сканування системи автоматично виправляє «хостс» на дефолтні налаштування.

Якщо хочете виправити її самостійно, то зайдіть в папку C:\windows\system32\drivers\etc\. Hosts має приховані атрибути, тому необхідно зробити приховані файли видимими («Панель управління» - «Параметри папок» - «Показувати приховані файли, папки і диски»). Наведіть курсор миші на файл, натисніть на ліву кнопку і через меню виберіть пункт «Запуск від імені адміністратора». Відредагуйте файл і збережіть його. До речі, за замовчуванням він виглядає таким чином (все, що знаходиться нижче записи localhost можна видаляти):

Інший варіант - без показу прихованих папок. Для цього створіть блокнот на робочому столі. Відкрийте його, виберіть «Файл» - «Відкрити» і пропишіть шлях C:\windows\system32\drivers\etc\hosts. Правда, в цьому випадку ви зможете тільки переглянути файл, але не редагувати його.

Рекламний блок