Як підключити другий жорсткий диск до комп'ютера


З кожним роком кількість зберігається на комп'ютері інформації збільшується. У результаті комп'ютер починає довго завантажуватись і періодично підвисає. І це природно, адже всі дані зберігаються на жорсткому диску, пам'ять якого обмежена.

Користувачі вирішують цю проблему по-різному. Хтось перекидає інформацію на різні носії, хто звертається до майстра, і просить збільшити пам'ять комп'ютера, а хтось вирішує підключити до комп'ютера другий жорсткий диск. Тому давайте розбиратися, як без допомоги фахівця – самостійно – підключити другий жорсткий диск до комп'ютера.

Для початку необхідно повністю знеструмити системний блок: відключаємо всі кабелі та кабель живлення. Тепер необхідно відкрутити бічні кришки системника. Розгортаємо його задньою частиною до себе і відкручуємо чотири гвинти з боків. Злегка натиснувши на бічні частини, зводимо їх у напрямку стрілки і знімаємо.

Как подключить второй жесткий диск к компьютеру

Жорсткі диски в системному блоці встановлюються в спеціальні відсіки або комірки. Такі відсіки можуть перебувати в задній частині системного блоку внизу або посередині, деякі жорсткі диски встановлюються обернутими. Якщо у Вашому системному блоці декілька комірок для жорстких дисків, встановіть другий не впритул до першого – це поліпшить його охолодження.

В залежності від способу підключення до материнської плати внутрішні жорсткі диски діляться на два типу: з IDE і SATA-інтерфейсом. IDE є старим стандартом, що зараз всі системні блоки розраховані на підключення жорстких дисків з SATA-інтерфейсом. Розрізнити їх не складно: в IDE широкі порти для підключення жорсткого диска і харчування і широкий шлейф, SATA і порти, і шлейф значно вже.

Підключення жорсткого диска через SATA-інтерфейс

Якщо у Вашому системному блоці встановлений жорсткий диск з SATA-інтерфейсом, то підключити другий не складе особливої праці.

Вставляємо другий жорсткий диск у вільну комірку і прикріплюємо його до корпусу гвинтами.

Тепер беремо SATA-кабель, яким будуть передаватися дані, і підключаємо його до жорсткого диска будь-якою стороною. Другий штекер кабелю підключається до SATA-роз'ємів на материнській платі.

У всіх системних блоках є як мінімум два SATA роз'єму, виглядають вони так, як показано на зображенні нижче.

Для підключення до блоку живлення використовується кабель, штекер якого трохи ширше, ніж у SATA-кабелі. Якщо від блоку живлення відходить тільки один штекер, необхідно придбати розгалужувач. Якщо блок живлення не оснащений вузьким штекером, потрібно купити перехідник.

Підключіть кабель живлення до жорсткого диска.

Другий жорсткий диск на комп'ютер встановлений. Поставте бічні кришки системного блоку на місце і закріпіть їх гвинтами.

Підключення жорсткого диска через IDE-інтерфейс

Хоч стандарт IDE і застарілий, але жорсткі диски з IDE інтерфейсом все ще зустрічаються. Тому далі розглянемо, як підключити другий жорсткий диск через IDE-інтерфейс.

Для початку необхідно встановити перемичку на контактах жорсткого диска в потрібне положення. Це дозволить визначити, в якому режимі буде працювати жорсткий диск: ведучим (Master) або підпорядкованому (Slave). Зазвичай в режимі Master працює жорсткий диск, який вже встановлений на комп'ютері. Саме він є основним і з нього завантажується операційна система. Для другого жорсткого диска, який ми збираємося встановити, потрібно вибрати режим Slave. На корпусі жорсткого диска контакти зазвичай підписані, тому просто поставте перемичку в потрібне положення.

IDE-шлейф, по якому передаються дані, має три штекера. Один розташований на кінці довгого відрізка, синього кольору, підключається до материнської плати. Ще один – посередині, білого кольору, підключається до веденого диска (Slave). Третій, на кінці короткого відрізка, чорний, підключається до ведучого диска (Master).

Вставити жорсткий диск у вільну комірку. Потім закріпіть його з допомогою гвинтиків.

Виберіть вільний штекер від блоку живлення і вставте його у відповідний порт на жорсткому диску.

Тепер вставте штекер, який розташований посередині шлейфу, в порт жорсткого диска для передачі даних. При цьому один кінець шлейфа вже підключений до материнської плати, інший – до раніше встановленого жорсткого диска.

Підключення другого жорсткого диска через IDE-інтерфейс на цьому завершено.

Як бачите, нічого складного ми не зробили. Просто будьте уважні, і тоді у Вас точно вийде підключити другий жорсткий диск до комп'ютера.

А також дивимося відео по темі: