Проблеми з установкою Windows 10 на MBR-розділ. Помилка «Установка Windows на даний диск неможлива»


Встановлював Windows 10 з USB-накопичувача, коли писав інструкцію по установці, і зіткнувся з проблемою встановлення на MBR-розділ. У мене ноутбук зі старим EFI BIOS.

Є багато різних причин і рішень, за якими не виходить встановити Windows саме з флешки на диск з MBR-розділом. Так, можна форматувати жорсткий диск з MBR GPT, але це дуже проблемна процедура.

Я зараз розповім, як я вирішив цю проблему в моєму випадку. Ноутбук у мене Asus, з звичайним сірим BIOS (AMI). Встановлював я Windows 10 (x64) з флешки, підключав її в USB 2.0. Коли доходила справа до вибору розділу для установки, то який би я розділ не вибрав, знизу з'являвся напис «Неможливо встановити Windows на розділ...». А якщо натиснути Далі, то з'являлося вікно з помилкою «Установка Widnows на даний диск неможлива. На вибраному диску знаходиться таблиця MBR-розділів. У системах EFI Windows можна встановлювати тільки на GTP-диск». І все, продовжити установку неможливо.

Не устанавливается Windows 10 на MBR-раздел (EFI)


При цьому, з диска всі встановлювалося відмінно. Так що можете записати образ на DVD диск і встановити з нього. Але мені потрібно було показати установку саме з флешки.

Рішення помилки з установкою Windows 10 на MBR-розділ

Я вирішив проблему наступним чином. Не виставляв завантаження з флешки в BIOS, при включенні ноутбука відкрив Boot Menu. Меню, в якому можна вибрати з якого устрйоства завантажуватися. На моєму ноутбуці Asus це меню відкривається кнопкою Esc. Ще це може бути кнопка F12, F8, F11. Більш докладно в цій статті. Там вкрай статті є інформацію по входу в меню завантаження.

Так от, у цьому меню я побачив два накопичувача. Флешка з якою я хотів встановити Windows була одна, але в меню їх функціонувало дві. І одна з них з міткою UEFI спочатку. А у мене BOIS то не UEFI, а старий. Тому, я обрав накопичувач який був без цієї написи, і завантажився з нього.

Решение

Після цього без проблем встановив Windows на MBR-розділ. Можна так само накопичувач без мітки UEFI виставити в параметрах завантаження в BIOS. Різниці ніякої немає. Цей спосіб повинен підійти і для Windows 8 і Windows 7.

Ось таке рішення, думаю моя порада вам у нагоді. Описуйте свій випадок в коментарях і задавайте питання.