Як підключити 3g usb-модем до планшета на Андроїд? — Керівництво


Якщо ви давно користуєтеся різними мобільними гаджетами, то досить скоро можете виявити його непристосованість до повноцінної роботи з інтернетом, і вам необхідно буде дізнатися, як підключити модем до планшета Android.

Зміст:


 • Обладнання необхідне для підключення планшета до інтернету
 • Налаштування особливого режиму модему
 • Внутрішня налаштування інтернету на планшет Android
 • Приклад налаштування модему Huawei 520/510

 • Детальне керівництво до дії - далі у статті.

  Как подключить модем к планшету Android

  Планшети стали купувати велику популярність порівняно недавно, і спочатку багато фахівців скептично дивилися на можливі сфери його застосування.

  Своєрідний гібрид настільного ПК і смартфона, який не має механічної клавіатури і при цьому занадто великий для мобільного девайса, тим не менш, зміг завоювати велику нішу на ринку персональних обчислювальних пристроїв і переваги мільйонів користувачів по всьому світу.

  Новий формат робив планшет зручним інструментом для перегляду відео, ігор і, звичайно ж, веб-серфінгу.

  Планшет с USB-модемом

  Що стосується останньої функції, то основним засобом доступу до інтернету на планшеті є бездротова мережа Wi-Fi.

  Однак, цей спосіб має ряд недоліків, головний з яких це локальність покриття такого з'єднання, яке у більшості випадків діє в радіусі кількох десятків метрів від роутера.

  При цьому налаштувати інші способи доступу до мережі досить проблематично.

  Так, організація традиційного проводового з'єднання пов'язана з безліччю технічних нюансів і нетривіальних рішень, необхідність яких визначена відсутністю повноцінної мережевої карти.


  №1. Одна из моделей Micro-USB адаптера для подключения LAN-кабеля к планшету

  №1. Одна з моделей Мікро-USB USB-адаптера для підключення LAN-кабелю до планшета


  Тому практично єдиною альтернативою Wi-Fi може стати модем 3G або 4G, що дозволяє вийти в інтернет з планшета Android в будь-якій точці покриття мобільного оператора.

  Реалізація цього методу також пов'язано з необхідністю певних налаштувань для планшета і інтернету, які і будуть детально описані в цій статті.

  Обладнання необхідне для підключення планшета до інтернету


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  Першою необхідною умовою для створення мережевого з'єднання для планшета на Android є наявність USB-порту, через який буде здійснюватись підключення модему.

  Більшість моделей даних мобільних дизайнів за замовчуванням комплектуються таким роз'ємом, але він може бути відсутнім у деяких бюджетних варіантів.

  Сучасною модифікацією USB-порту став Micro-USB, який також широко використовується для обладнання мобільних пристроїв. Для підключення модему до цього роз'єму знадобиться спеціальний кабель-адаптер.


  №2. Модем, подключённый к планшету при помощи кабеля-адаптера

  №2. Модем, підключений до планшета за допомогою кабелю адаптера  Рада! Такі перехідники діляться на клієнтські і хостовые(OTG). Перший тип призначається для підключення планшета до комп'ютера, електромережі тощо, в той час як адаптер другого типу дає можливість підключення зовнішніх пристроїв, таких як модем або зовнішній жорсткий диск, безпосередньо до самого мобільному девайсу.

  І звичайно ж, знадобиться сам модем. Зараз на ринку існують десятки виробників і сотні моделей модемів 3G та 4G, конфігурація кожного з яких має свої нюанси.

  Тому в цій статті будуть описані лише базові принципи налаштування на прикладі кількох найпоширеніших пристроїв.

  повернутися до меню ^

  Налаштування особливого режиму модему


  Для функціонування на планшеті Андроїд модем повинен бути переведений в спеціальний режим «тільки модем». Якщо для підключення до інтернету використовуються пристрою марки Huawei або ZTE, тоді цей етап значно спрощується.

  Справа в тому, що існує спеціалізована утиліта під назвою 3G Modem Mode Switcher for ZTE and Huawei, яка дає можливість переключити модем в потрібний режим за допомогою одного кліка мишею.


  №3. Интерфейс утилиты 3G Modem Mode Switcher for ZTE and Huawei

  №3. Інтерфейс утиліти 3G Modem Mode Switcher for ZTE and Huawei


  Якщо ж застосовується пристрій іншого виробника, тоді необхідно діяти за таким алгоритмом:

 • За допомогою кабелю модем підключається до комп'ютера. При цьому він повинен є єдиним активним засобом доступу до мережі.
 • Потім відкриваємо Диспетчер завдань (простіше всього це зробити, якщо натиснути правою клавішею миші по іконці Мій комп'ютер) і знаходимо в списку пристроїв модем.

 • №4. Диспетчер задач

  №4. Диспетчер завдань


 • Потім заходимо в її властивості, вибравши відповідний пункт контекстного меню. На вкладці «Модем» необхідно запам'ятати значення параметра «Порт».

 • №5. Свойства модема

  №5. Властивості модему


 • Далі нам знадобиться допомога утиліти HyperTerminal. Запустивши її, пишемо ім'я (будь-яке) нового з'єднання.

 • №6. Стартовое окно HyperTerminal

  №6. Стартове вікно HyperTerminal


 • Після цього відкриється вікно з настройками, в якому в пункті Connect using слід вказати значення параметра «Порт» модему. У нашому випадку це COM4.

 • №7. Задание сетевого порта

  №7. Завдання мережевого порту


 • Тепер необхідно вручну відредагувати файл конфігурації. Для цього переходимо по шляху File-Properties, вкладка Settings і кнопка ASCII Setup. У вікні, активуємо чекбокс Echo typed characters locally.

 • №8. Запуск ASCII редактора настроек

  №8. Запуск ASCII редактора налаштувань


 • У щойно відкритому терміналі набираємо команду AT і Enter. У випадку успішного виконання команди з'явитися невелике віконце з повідомленням «ОК». Потім вводимо наступну команду AT^U2DIAG=0 і знову тиснемо Enter.

 • №9. Работа с ASCII консолью

  №9. Робота з ASCII консоллю  Рада! У даному режимі модем не може повноцінно працювати при підключенні до настільного комп'ютера. Щоб повернути йому стандартні настройки необхідно повторити всі пункти алгоритму, але в завершення увести команду AT^U2DIAG=255.

  Якщо модем не прошитий якимось оператором, то також необхідно провести попередню настройку його мережевих параметрів.

  Конкретні інструкції сильно залежать від моделі пристрою та від провайдера інтернету, тому всі їх різноманіття в даній статті розглянуто не буде.

  повернутися до меню ^

  Внутрішня налаштування інтернету на планшет Android

  Після підключення правильно встановленого модему необхідно змінити деякі налаштування мережі у самому Андроїд. Зробити це можна стандартним способом через користувальницький інтерфейс.

  Для початку заходимо в меню налаштувань і вибираємо Бездротові мережі — Мобільний зв'язок.


  №10. Базовое меню настроек Андроид

  №10. Базове меню налаштувань Андроїд


  Також важливо перевірити активовано чекбокс Передача даних. Після відкриваємо розділ Точки доступу (APN і створюємо нову точку за допомогою відповідної команди.


  №11. Создание новой точки APN

  №11. Створення нової точки APN


  Далі потрібно ввести і визначити значення декількох параметрів, інформацію про що можна отримати на офіційному сайті мобільного оператора.

  Наприклад, якщо використовується сімка від MTC, тоді у полі адреса необхідно ввести internet.mts.ru ім'я та пароль: mts, MCC=250, MNC=01. Для Мегафон дана конфігурація буде виглядати наступним чином: адреса – internet, ім'я та пароль Gdate, MCC=250, MNC=99.

  Однак більшість користувачів набувають вже прошиті модеми від мобільних операторів, які налаштовані належним чином. Якщо у вас саме такий пристрій, то в меню створення нової точки APN буде виглядати так:


  №12. Меню создание новой точки APN при использовании залоченого модема

  №12. Меню створення нової точки APN при використанні модему залоченого


  Якщо ж необхідно підключити «порожній» модем, до якому-небудь місцевому оператору інтернету, тоді деякі настройки необхідно буде ввести за допомогою настільного ПК.

  Також Вам може бути корисним прочитати статті:

 • ТОП-4 методу: Як дзвонити з планшета
 • 6 способів як розблокувати планшет, якщо забув ключ
 • Що робити, якщо планшет не підключається до WiFi — Інструкція з прикладами
 • повернутися до меню ^

  Приклад налаштування модему Huawei 520/510

  Всі налаштування здійснюються через користувальницький інтерфейс, який у більшості модемів працює через браузер.

 • Запустіть браузер і введіть в адресному рядку 192.168.1.1. (стандартний локальний адреса для відкриття меню налаштування модему).


 • Рада! Краще всього для цих цілей використовувати Internet Explorer, який найбільш коректно відображає експериментальне меню.
 • Для одержання повного доступу до всіх функцій вводимо логін і пароль за замовчуванням – admin.
 • Тепер можна приступити до самих налаштувань. У випадаючому меню Routing необхідно вказати значення Modeю. У такому ж меню Encapsulation – PPPoE.
 • Також потрібно вказати значення параметрів VPI і VCI, які залежать від регіону користувача та обраного оператора інтернету. Докладні таблиці цих значень можна легко знайти в мережі.
 • Значення Username і Password необхідно дізнатися про свого провайдера. Ще їх часто вказують у договорі про надання послуг.
 • В кінці потрібно буде зберегти налаштування за допомогою клавіші Submit.

 • №13. Интерфейс настроек модема Huawei 520/510

  №13. Інтерфейс налаштувань модему Huawei 520/510


  Якщо ви будете в точності дотримуватися точним покроковим інструкціям, описаних в цій статті, то зможете без праці налаштувати безпровідний 3G або 4G на вашому Android-планшеті, що дозволить виходити в інтернет практично з будь-якого місця, що набагато зручніше традиційного Wi-Fi.