Комп'ютер перезавантажується, висне і показує синій екран. Що робити?

Рекламний блок

Тут підібрано найбільш оптимальні варіанти для усунення неполадок таких як:

Комп'ютер перезавантажується, висне і показує синій екран

 • Спочатку необхідно скасувати розгін центрального процесора, якщо такий є. Для цього необхідно при включенні комп'ютера зайти в BIOS і виставити всі налаштування за замовчуванням. Так само необхідно буде почистити панель автозавантаження, забираючи звідти всі програми, які яким-небудь чином можуть прискорювати роботу відео системи або системної шини.
 • Проблема хаотичного перезапуску комп'ютера зазвичай вирішується за допомогою вимкнення автоматичного перезавантаження таким способом: Пуск>Налаштування>Панель управління>Система>Додатково>Завантаження і відновлення» де прибираємо мітку поруч із «виконувати автоматичний перезапуск».
 • Якщо ж синій екран не зник після вимкнення автоматичного перезапуску або ж комп'ютер починає підвішувати, рекомендується переглянути log Windows таким способом: Пуск>Панель управління>Адміністрування>Перегляд подій». Увагу слід звернути на події, які вказані з кодом Помилки». Відвідавши сайт EventID.Net або Microsoft портал реально знайти рішення даної проблеми, маючи при собі лише айдишник і джерело подій, які ми в недавньому часі переглянули. Заміною стандартній програмі «Перегляд подій» цілком може бути Event Log Explorer™.
 • компьютер перезагружается виснет и показывает синий экран

 • Якщо при старті замість звичайного запуску комп'ютер перезавантажується сам по собі, необхідно скористатися гарячою клавішею F8 де в спливаючому вікні потрібно натиснути «Відключення автоматичного перезапуску при відмові системи», підтвердженням цьому буде синій екран.
 • Компьютер перезагружается, виснет и показывает синий экран. Что делать?

 • Коли зависає комп'ютер і показує синій екран переконливе прохання переписати знайдений у нижньому куті робочого столу код помилки, який виглядає наступним чином: написані підряд всі знаки в кількості 10-ти символів і знайти його позначення за адресою oszone.net/display.php?id=12. Якщо тлумачного відповіді знайти не вдасться, скористайтеся пошуковими системами.
 • Компьютер перезагружается, виснет и показывает синий экран. Что делать?


  На наступні пункти даної статті необхідно звернути увагу, якщо Ваша проблема досі не вирішена і хаотичні перезавантаження разом з синім екраном не дають Вам спокою.

 • Звертаюся до власників жорстких дисків системи SATA з проханням встановити драйвера SATA контролера, так як ви, мабуть, просто забули його встановити на початку. Знайти спосіб установочної дискети Ви зможете знайти на диску, що входить в комплект до материнці або самому SATA контролера. Перед початком установки драйвера необхідно буде під час переустановки ОС при спливаючому запиті натиснути F6.
 • Такі труднощі можуть з'явитися, якщо ви не зробили попередню перевстановлення операційної системи, перед тим, як замінити материнку. Роблячи заміну материнської плати варто пам'ятати, що з-за способу активації XP, операційна система робить прив'язку до встановленого залозу в персональному комп'ютері. Тому якщо замінити багато обладнання ПК, система може зажадати повторну активацію. Також важливо пам'ятати, що перед заміною встановленої материнської плати необхідно зробити наступні дії: в bios'і IDE ATA; ATAPI Controllers потрібно змінити встановлений Bus Master IDE на наступний варіант: Standart Dual Channel PCI IDE Controller. У разі, якщо забути про попередньому кроці - то під час старту системи, використовуючи встановлену материнку, операційка можливо не виявить вінчестер і з'явиться вікно з наступною помилкою: «недоступний жорсткий диск«.
 • Якщо ви думаєте, що причиною постійних перезавантажень можуть бути тільки що поставлений драйвер або програмне забезпечення, є можливість відкотити ОС до колишнього стану, в момент перед установкою проблемного. Для того, щоб зробити це натисніть: Пуск > Довідка та підтримка», а далі «Скасування останніх змін з допомогою процедури відновлення системи». Всі подальші дії слід робити за інструкціями і якщо все завершиться вдало, то операційна система буде відновлена до моменту установки програми, що призвела помилка.
 • Компьютер перезагружается, виснет и показывает синий экран. Что делать?

 • Однією з можливих причин збоїв в роботі комп'ютера може служити перегрів деяких його компонентів. Дізнатися температуру нагрівання центрального процесора, північного моста або інших компонентів можна зайшовши в BIOS. Необхідно при перезапуску системи натиснути «Delete» або «F1». Всі ваші дані будуть перебувати в блоці інформації «PC Health Status». Якщо у своїй версії BIOS ви не знайшли такого розділу, тоді вам слід знайти керівництво користувача до вашої материнської плати або ж завантажити керівництво, якщо під рукою його у вас немає. Оптимальна температура для центрального процесора і північного мосту становить 75 градусів, якщо ж цей показник у вас завищений – слід замінити термопасту на радіаторі процесора, або ж купити новий кулер. Не завжди варто довіряти на всі 100% показаннями, які вказані в BIOS'У e, іноді необхідність заміни і додаткового охолодження можна дізнатися просто, торкнувшись деяких нутрощів ПК і, якщо вони будуть занадто гарячі – вам пора діяти.
 • Компьютер перезагружается, виснет и показывает синий экран. Что делать?

 • Порівнявши напруги, які блок живлення посилає на інші компоненти комп'ютера в розділі BIOS уважно перевірте значення 5в і 12в. Заміною блоку живлення необхідно буде зайнятися, якщо різниця в значення значна: 0.3 v від 5v і 1v від 12v як у більшу, так і у меншу сторону. Допомога в підборі нового блоку живлення Вам нададуть у адміністратори сайту, пишіть в коментарях. Для додаткової допомоги та спостереження можна встановити на ПК програму-монітор, дана програма буде відслідковувати зміни температури на материнській платі і на інших компонентах, і якщо покази будуть занадто високими – програма повідомить про це. Деякі схожі програми йдуть на диску разом з материнкою. Але таку програму також можна завантажити звідси. Для діагностики роботи програми – постарайтеся завантажити ваш ПК, задійте програму SiSoftware Sandra або ж просто запустіть архівацію з максимальним стисненням великого за обсягом файлу. Даною операцією ви перевірите: в допустимих межах чи гріється ЦП вашого комп'ютера, тримає потрібну напругу блок живлення і деталі роботи інших компонентів.
 • Компьютер перезагружается, виснет и показывает синий экран. Что делать?

 • Можливою причиною таких помилок може бути оперативна пам'ять вашого ПК. Для 100% впевненості, несправність оперативної пам'яті необхідно протестувати її. Тести можна зробити однією з програм, які ви знайдете тут. Добре зарекомендували себе такі програми як DocMemory, MemTest86 . Після того, як Ви скачаєте програму, необхідно створити завантажувальну флешку або диск з цією програмою, запустити ПК за допомогою вашого знімного носія і протестувати ОЗП протягом 6-8 годин. Якщо ви побачите помилки в ході тестування, Вам потрібно купувати нову пам'ять. Яку краще придбати Вам можуть підказати наші фахівці, пишіть в коментарях.
 • Жорсткий диск так само може служити причиною таких проблем. Для того, щоб здійснити перевірку логічних дисків зробіть наступні дії: натисніть клавіші Windows R, а потім наберіть команду «chkdsk E: /f», де E – назва вашого диска, а параметр /f повідомляє про те, що знайдені помилки будуть виправлені. Такі дії слід повторити для всіх існуючих дисків вашого вінчестера. Якщо після цього продовжать з'являтися проблеми у роботі вінчестера – зверніться до нас в коментарях.
 • Ще однією можливою причиною проблемної роботи ПК може бути відеоадаптер. Для тестування відеокарти скористайтеся програмою 3DMark, свіжу версію якої ви можете завантажити тут, але уважно подивіться на розмір завантажені програми, і можливо знайдіть її в іншому місці. Тест слід повторити 3-4 рази, і якщо за час тестування ви побачите помилки або будь-які відомості про збої – можливо ваша відеокарта перегрівається. Це найлегше перевірити, поторкавши радіатор відеоадаптера.
 • Спершу треба вимкнути ваш ПК, зняти кришку системного блоку (якщо ваш комп'ютер ще на гарантії, то не потрібно знімати кришку), потім увімкніть ПК і повторно запустіть тест. Якщо знову виникне збій, поторкайте радіатор відеокарти і, якщо температура радіатора висока – слід покращити систему охолодження. Якщо у вас виникнуть додаткові питання по перегріву відеоадаптера або при інших проблемах з відеокартою – пишіть у коментарях.
 • Компьютер перезагружается, виснет и показывает синий экран. Что делать?

 • Оскільки ви вже розкрили свій системний блок слід перевірити, чи не занадто перегріваються і інші встановлені компоненти, і всі кулера справні. Також перевірте щільність старанності контактів, перевірте, чи добре вставлені в необхідні роз'єми шлейфи, але перед такою перевіркою відключіть комп'ютер від мережі. Пил – відмінний тепло ізолятор, тому стежте за тим, щоб її кількість не було катастрофічним. Найлегше позбутися пилу в корпусі системного блоку – скористатися пилососом. Продуйте шлангом блок на балконі, і велика частина пилу вийде з системного блоку. Якщо ж ви не можете переключити режим для продуву на вашому пилососі, одягніть насадку з вузьким отвором і акуратно пропилососьте системний блок. В найбільш недоступних місцях скористайтесь пензликом.

 • Якщо і це не допоможе, тоді спробуйте описати свою проблему на нашому сайті у коментарях або на різних форумах, присвячених схожим помилки. Обов'язково в такому випадку вказуйте повну конфігурацію вашого ПК і те, які кроки для вирішення проблеми ви вже робили.

  Рекламний блок