Як видалити плагін з Mozilla Firefox?


udalenie-plaginov-iz-mozila

Для роботи з Mozilla Firefox використовуються плагіни - без них робота деяких сайтів буде просто неможлива. Окремі плагіни є абсолютно непотрібними, тому не дивно, що багато користувачів запитують, яким чином їх можна видалити. Зробити це, як не дивно, не так вже просто.

Почнемо з того, що в браузері дійсно можна зустріти плагіни, які взагалі ніяким чином не позначаються на працездатності Мозілли, тому від них можна сміливо відмовитися. Виробник рекомендує просто відключати ці плагіни. Але це не завжди є виходом із ситуації.

Отже, першим ділом нам потрібно потрапити в розділ «Додатки». Для цього кликніть «Інструменти» - «Доповнення» у меню або просто натисніть CTRL SHIFT A. Тут виберіть підрозділ «Додатки».

У мене браузер англійською мовою, тому не дивуйтеся - у вашому випадку він буде російською. Знаходимо потрібний плагін, клікаєм на його назву, праворуч від нього вибираємо «Ніколи не включати». Все, плагін відключений. Якщо вам цього не вистачає, давайте пробувати його видалити.

Видалення плагінів з Firefox

  • Самі розробники заявляють, що більшість плагінів видаляються разом з видаленням основної програми. Наприклад, при видаленні флеш плеєра за допомогою фірмової утиліти буде видалено плагін безпосередньо з браузера. Це стосується більшості плагінів.
  • В старих версіях Mozilla підтримується можливість видалення плагінів прямо з папки C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugins. Зрозуміло, якщо ви не забуваєте оновити браузер, то такої можливості у вас не буде.
  • Нарешті, можна видалити плагіни з допомогою сторінки спеціальних налаштувань. Для цього в браузерною рядку наберіть about:config і натисніть Enter. Далі знайдіть plugin.expose_full_path і поміняйте її значення true (клацніть по ній два рази кнопкою миші). Потім в цьому ж вікні знаходите потрібний плагін (за назвою) і видаляєте його. Перезапускаєте браузер і перевіряєте, чи справді він пішов.
  • Як би там не було, я рекомендую користуватися першим способом, оскільки у випадку з використання сторінки налаштувань about:config один невірний рух може призвести до краху браузера. Таким же способом рекомендують видаляти плагіни і творці Mozilla Forefox.