Як відключити брандмауер Windows 7?


Німецьке слово брандмауер (ньому. Brandmauer, від Brand — пожежа і Mauer — стіна) щільно увійшло в побут користувачів операційної системи Windows.

Справа в тому, що спочатку цим терміном позначалася глуха стіна будівлі, виконана з негорючих матеріалів, мета якої — перешкодити поширенню пожежі та локалізація вогнища загоряння.

Зміст:


 • Вимкнення брандмауера Windows 7
 • Включення брандмауера Windows 7
 • Відключення служби брандмауера Windows 7
 • Робота зі списком дозволених підключень

 • Також часто можна зустріти назву міжмережевий екран або фаєрвол (англ. Firewall, від Fire — пожежа і Wall — стіна).

  Firewall

  Такий термін невипадково обрано для програми, мета якої — перешкодити несанкціонованому доступу до комп'ютера з локальної мережі або мережі Інтернет, а також обмежити довільний, непідконтрольний доступ програм встановлених на ПК до зовнішньої мережі.

  Починаючи з версії MS Windows XP SP2 і вище, тобто Windows Vista, Windows 7, Windows 8 — всі ОС містять брандмауер, який включений в систему за замовчуванням.

  Вимкнення брандмауера Windows 7


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  Іноді, для вирішення деяких задач виникає потреба у відключенні цього сервісу.  Важливо: ніколи не вимикайте брандмауер на зовсім, оскільки система стає вразливою для хакерських атак.

  Далі, ми розглянемо приклад відключення і включення брандмауера Windows 7.

  Натискаємо «Пуск». В полі «Знайти програми та файли» пишемо «брандмауер» (без лапок).

  Как отключить брандмауэр Windows 7

  Нас цікавить пункт меню «Брандмауер Windows», вибираємо його.

  Как отключить брандмауэр Windows 7

  Зверніть увагу на зелені індикатори, які свідчать, що включений брандмауер. Для відключення слід вибрати пункт «Увімкнення та вимкнення брандмауера Windows».

  kak-otlyuchit-brandmauer-windows-7-03-650x396

  Перед нами панель налаштування параметрів для кожного типу мережі.

  Как отключить брандмауэр Windows 7

  Для зміни налаштувань ставимо перемикач в положення «Відключити брандмауер Windows» і натискаємо «ОК».

  Как отключить брандмауэр Windows 7

  Після відключення індикація змінюється на червону, попереджаючи користувача про загрозу системі. Також спливає повідомлення, в нижньому правому куті дисплея, в якому система пропонує включити брандмауер.

  kak-otlyuchit-brandmauer-windows-7-06-650x377

  повернутися до меню ^

  Включення брандмауера Windows 7


  Для включення програми слід виконати аналогічну послідовність дій, перемістіть перемикач в положення «Включення брандмауера Windows», після чого натиснути «ОК».

  Как отключить брандмауэр Windows 7

  Якщо все зроблено правильно, після включення брандмауера індикатори зміняться на зелені.

  kak-otlyuchit-brandmauer-windows-7-03-650x396

  повернутися до меню ^

  Відключення служби брандмауера Windows 7

  Крім відключення безпосередньо брандмауера слід відключити також і службу брандмауера.  Важливо: після відключення служби брандмауера, операційна система або сторонні програми можуть працювати не коректно.

  Для відключення служби брандмауера, натискаємо «Пуск», у поле «Знайти програми та файли» пишемо «служби» (без лапок) і переходимо в це меню.

  Как отключить брандмауэр Windows 7

  У вікні ми побачимо всі служби, які задіяні в системі. Шукаємо службу «Брандмауер Windows», натискаємо на службі правою кнопкою миші і вибираємо пункт контекстного меню «Властивості».

  kak-otlyuchit-brandmauer-windows-7-10-650x475

  У меню, що відкриється, у вкладці «Загальні», в пункті «Тип запуску» вибираємо «Відключена». Далі натискаємо «Зупинити» і натисніть «ОК».

  kak-otlyuchit-brandmauer-windows-7-11-650x476

  Після цього брандмауер Windows буде повністю відключений. Для включення необхідно повторити всі перераховані вище дії, але в пункті «Тип запуску» вибрати «Автоматично», далі натиснути «Виконати» і натисніть «ОК».  Важливо: для коректного відключення брандмауера спочатку необхідно відключити службу брандмауера, а потім сам брандмауер. Включати необхідно в зворотному порядку, спочатку службу брандмауера потім сам брандмауер.
  повернутися до меню ^

  Робота зі списком дозволених підключень

  Щоб зберегти безпеку системи, ми все ж рекомендуємо не відключати брандмауер, а створити правило для програми, яка їм блокується. Розглянемо додавання в список дозволених вхідних підключень програми Skype.

  Заходимо в панель управління брандмауером і вибираємо пункт «Додаткові параметри».

  kak-otlyuchit-brandmauer-windows-7-12-650x393

  В лівій колонці вибираємо «Правила для вхідних підключень», а у правій - «Створити правило».

  kak-otlyuchit-brandmauer-windows-7-13-650x393

  У вкладці «Загальні», в полі «Ім'я» пишемо назву правила, назва може бути будь-яке, але воно повинно бути перш за все вам зрозуміло. Це поле є обов'язковим для заповнення.

  В нашому випадку, якщо ми дозволяємо з'єднання для Skype, то в полі ім'я ми пишемо назву програми, яку дозволяємо доступ. Поле «Опис», як випливає з його назви, потрібно для того, щоб при необхідності дати короткий опис правила.

  Поле є необов'язковим, тому його можна залишити порожнім. Далі, ставимо галочку в полі «Включено», таким чином ми підтверджуємо, що слід включити правило після закінчення налаштування і натискання клавіші «ОК».

  Якщо правило втратить свою актуальність, немає необхідності його знищувати, досить зняти галочку у полі «Включено». Далі вибираємо «Дозволити підключення». Після цього переходимо в наступну вкладку «Програми і служби».

  Как отключить брандмауэр Windows 7

  На цій вкладці ми повинні вказати шлях до програми. Як правило, всі програми лежать на системному диску (Диск), в папці Program Files і програма Skype не виняток.

  Ставимо перемикач в положення «Ця програма», натискаємо «Огляд» заходимо по шляху: C:\Program Files\Skype\Phone вибираємо файл програми Skype.exe і натискаємо «Відкрити». Після того, як програма додано натискаємо «ОК» для включення правила.

  kak-otlyuchit-brandmauer-windows-7-15-650x369

  Після створення правила його можна побачити у списку правил для вхідних підключень:

  kak-otlyuchit-brandmauer-windows-7-16-650x407