301 редирект або як склеїти сторінки з WWW і без


Написав admin. Опубліковано в рубриці CMS

перенаправлениеГоворячи простою мовою, 301 редирект - це автоматичне перенаправлення з однієї веб-сторінки на іншу. Причин робити редирект може бути безліч, проте ми не будемо перераховувати їх всі, а розглянемо найбільш поширену - об'єднання або склеювання сторінок з WWW та без.

Тепер поговоримо про те, навіщо це взагалі потрібно. Справа в тому, що пошукові системи беруть www.vashsite.ru і vashsite.ru за два різних сайту. Відповідно, індексуватися вони теж будуть по-різному. Таким чином, різні позиції у видачі та різні показники трастовості. Плюс до цього, для пошукачів це виглядає як два сайти з абсолютно ідентичним контентом. Звідси дублі і заниження в результатах видачі пошукових систем.


Так от, вирішується ця проблема дуже просто, за допомогою 301 редіректу і невеликий правки robots.txt.

1. Підключаємося по FTP нашого сайту і заходимо в головний каталог. Зазвичай він називається public_html. Тут нам знадобиться службовий файл сервера .htaccess - якщо його немає, то доведеться створити.

2. Відкриваємо файл .htaccess і додаємо туди наступне вміст, якщо хочемо зробити редирект з www на домен без www:


1 2 3 RewriteEngine On RewriteCond %HTTP_HOST ^www.vashsite.ru$ [NC] RewriteRule ^(.*)$ http://vashsite.ru/$1 [R=301,L]

Щоб зробити перенаправлення з домену без www, на домен з www, то вставляємо наступний код:


1 2 3 RewriteEngine On RewriteCond %HTTP_HOST ^domain.ru RewriteRule (.*) http://www.vashsite.ru/$1 [R=301,L]

3. Тепер нам знадобиться файл robots.txt - він повинен знаходитися в цьому ж каталозі public_html. Відкриваємо його і додаємо такий рядок:


1 Host: vashsite.ru

або ось таку для другого випадку:


1 Host: www.vashsite.ru

І не забудьте в пунктах 2 і 3 змінити vashsite.ru на домен для свого сайту. Таким чином, ми «склеїли» домени з www і без www, а в пошуковій видачі буде один єдиний сайт - www.vashsite.ru або vashsite.ru - той, який ви вибрали.