Підключення до віддаленого сервера по SSH

Рекламний блок


Шановні читачі, сьогодні ми з Вами продовжуємо налаштовувати наш Ubuntu Server 10.04 LTS. У цій статті Вадим розповість нам про те, без чого справжній системний адміністратор ну ніяк не може дозволити собі обійтися! :)

Часто виникає необхідність віддалено підключитися до сервера і що-небудь на ньому зробити, наприклад редагувати конфігурацію, або перезапустіть один із сервісів. Так як не завжди є можливість отримати фізичний доступ до потрібного комп'ютера (він може перебувати в сусідній будівлі або взагалі в іншій країні, у нього немає монітора, а може бути Ви - далеко і хочете подивитися, що діється з сервером через комунікатор/ноутбук)?

Для цих цілей як не можна краще підійде SSH. Установка сервера SSH дуже проста, для цього виконаємо apt-get install sshd Після установки він відразу може приймати підключення без додаткової настройки.

Давайте кілька слів скажемо про те, що ж це за "звір" такий - SSH? Це скорочення від Secure Shell (безпечна оболонка). Являє собою мережевий захищений протокол, який дозволяє здійснювати управління віддаленим комп'ютером і тунелювання нашого мережевого з'єднання з ним.

SSH на льоту шифрує весь трафік передається і паролі по особливому криптостійкім алгоритом, роблячи перехоплення даних зловмисником безглуздим. Принцип його роботи показаний на схемі нижче:


Сетевое соединение по SSH протоколу

Бачимо, що мережеве з'єднання TCP як-би "загортається" (туннелируется) з допомогою ssh протоколу і програма-перехоплювач (sniffer), встановлена на комп'ютері зловмисника не може "пробитися" через стінки цього "тунелю".

Щоб підключитися до сервера, рекомендую використовувати чудовий SSH-клієнт - «PuTTY» (ось посилання на скачування). Програма хороша тим, що не вимагає установки, має зручний інтерфейс, можливість збереження налаштувань підключення, може працювати з різними символьними кодуваннями і багато чого ще.

Запускаємо PuTTY, в списку зліва вибираємо Window->Translation, у випадаючому списку вибираємо UTF8, без цього всі російські написи будуть відображатися "кракозябрами". Повертаємося до пункту Session і в полі адреси (у правій стороні вікна) вводимо 192.168.0.2 (адреса вашого сервера), вказуємо тип підключення SSH.

Можна зберегти ці налаштування для наступних підключень, ввівши ім'я підключення в полі "saved sessions" і натиснувши кнопку save. Наступного разу для швидкого з'єднання можна буде просто двічі натиснути на назву сесії.

За замовчуванням підключення відбувається по порту під номером 22 (саме його спочатку "прослуховує" наш ssh-сервер, чекаючи запиту на з'єднання від довіреної клієнта).


Подключение к серверу по SSH через Putty

При першому підключенні до сервера з'явиться «помилка» і вікно з попередженням про те, що ключ шифрування невідомий. Просто натисніть «так, додати» і новий ключ буде згенерований автоматично.

Якщо з'єднання відбулося, перед нами з'явиться вікно терміналу віддаленого комп'ютера (з нашого сервера) із запитом на введення логіна. Після введення логіна з'явиться запит на введення пароля. Якщо все введено вірно, ми побачимо приблизно таке вітання Ubuntu:


Соединение с сервером по SSH протоколу

Вітаю! Ми підключилися! :) Тепер нам потрібно отримати права root (адміністратор). Для цього набираємо в терміналі: sudo su, натискаємо Enter і вводимо свій пароль, якщо все правильно, то вийде щось на кшталт: root @servername:/home/username#

Знак «~» тільда, вказує на те, що ми знаходимося в домашній папці поточного користувача

$ - "говорить", що ми - в режимі користувача

# - режим привілейованого суперкористувача (root)

Всі! Тепер можна виробляти різні маніпуляції з сервером віддалено. Думаю, цим ми з Вами займемося вже в наступній статті :)

Залишити свої коментарі або побажання Ви можете в самому низу сторінки, а зв'язатися з автором статті можна за цією адресою:
Рекламний блок