Не працює відеореєстраторСьогодні я хочу поділитися з Вами своїм невеликим досвідом роботи з відеореєстраторами. Точніше - досвідом, коли відеореєстратор не працює :) Виходить так, що це, ніби як, і не "наше", не админское, але воно в роботі постійно підвертається нам під руки і нікуди від нього не дінешся.

Для початку, давайте коротко згадаємо, що це таке і які бувають типи DVR систем? Відеореєстратори часто називають саме «DVR»-ами (від англ. "Digital Video Recorder" - "цифрове пристрій відеозапису"). DVR - це многопортовая система відеоспостереження. Відеопотік знімається з кожної з камер, обробляється в реєстраторі і в зручному вигляді (від однієї до шістнадцяти камер одночасно) виводиться на монітор спостереження.

Відеореєстратори діляться на дві великі категорії: "Stand Alone DVR" (повністю автономні реєстратори, виконані у вигляді окремого пристрою). Така собі - "річ у собі" і "PC-Based DVR" (це - плата відеозахоплення спеціальне програмне забезпечення, що виводить на екран зображення з камер).

Ось приклад Stand Alone DVR пристрою, який використовується у нас в організації:


Аналоговый видеорегистратор

Вид з тильної сторони:


Разъемы на видеорегистраторе

Зліва направо ми бачимо: дев'ять входів для коаксіального кабелю, за допомогою якого до відеореєстратора можна підключити максимум 9 камер, RGB роз'єм для підключення монітора (на нього можна виводити відео з камер спостереження), два звукових входу (через них можна окремо записувати звук), далі ми бачимо мережевий порт під роз'єм «RG-45» (зайшовши в меню відеореєстратора, йому можна присвоїти власний IP адреса, підключити його до найближчого комутатора і переглядати відео з камер і управляти пристроєм через мережу).

Нижче розташовані два роз'єми USB (через них можна підключити комп'ютерну мишу, яка практично повністю замінить нам функціонал кнопок на передній панелі), далі знаходиться роз'єм для живлення від мережі, кнопка включення-виключення і кілька світлодіодних індикаторів стану.

Трохи теорії. Як працює відеореєстратор? З аналогових камер відеоспостереження


Наружная камера наблюдения

сигнал по коаксіальному кабелю подається на відеореєстратор (він же - DVR), оцифровується там (перетворюється у формат даних, які можна зберегти на комп'ютерний жорсткий диск), стискається за певним алгоритмом (кодується в MPEG-4 або h.262) і, в підсумку, - записується на вінчестер (вінчестери) встановлені в самому відеореєстраторові.

У себе на роботі ми зіштовхнулися з тим, що наш відеореєстратор не працює належним чином. Як було діло: ми зібрали його, встановили, налагодили запис, час, віддалений моніторинг через локальну мережу і залишили в караульному приміщенні. Через кілька днів нас викликає до себе охорона і каже, що у них періодично "зависає відеореєстратор" і допомагає тільки його примусова перезавантаження клавішею на задній панелі.

Ходимо, дивимось: реєстратор не "висить", але запис на диски не проводиться (її індикатор на передній панелі не горить). За фактом - відеореєстратор не працює. Знімаємо верхню кришку пристрою, перевіряємо надійність підключення двох 500 гігабайтних вінчестерів. Перезавантажуємо всю систему ще раз. Індикатор запису з'явився, але поки ми встановили кожух назад - знову пропав і відеореєстратор "завис" у черговий раз.

До речі, ось що знаходиться всередині DVR реєстратора:


Не работает видеорегистратор

Зверніть увагу на правий край фотографії. Внизу ми бачимо вхід живлення, а над ним - шість роз'ємів стандарту SATA (для підключення комп'ютерних жорстких дисків). Ближче до правого верхнього кута розташований центральний процесор нашого відеореєстратора.

Ось саме він нас і зацікавив, так як при більш уважному огляді плати ми виявили, що він ДУЖЕ сильно нагрівається. Природно, відразу виникла думка про перегрів системи, може призводити до того, що відеореєстратор не працює належним чином.

Остаточно утвердитися в думці, що проблеми пов'язані саме з "залізом" нам допомогло виявлення явища, якого не повинно було бути в принципі.

Зверніть увагу на правий верхній кут нашої фотографії. Що Ви там бачите? Правильно - гальванічний елемент (звичайну батарейку «CR 2032», яка також використовується в комп'ютерах для зберігання налаштувань bios). Власне, тут вона виконує ті ж функції.

Так ось, ця батарейка на дотик була відчутно теплою, а такого бути не повинно! Батарейка не повинна грітися, так як вона "віддає" струм, а не пропускає його через себе, отже - не повинна нагріватися.

На основі цього нами було зроблено висновок, що не працює відеореєстратор саме в силу якихось апаратних несправностей, що призводять до його перегріву і нагрівання окремих елементів. На жаль, точно встановити причину несправності не вдалося, реєстратор віддали по гарантії :)

Отже, що я хотів сказати Вам в цій статті? Не так важлива причина, по якій не працює відеореєстратор (або інша техніка), як важливо саме розуміння того, на які моменти варто звертати увагу при діагностуванні проблеми. Поряд з усім іншим дивіться не перегріваються різні мікросхеми на платі, чи немає на ній налиплого бруду та інших сторонніх утворень?

Не розглядайте все виключно в площині "працює" - "не працює" шукайте об'єктивну причину і - удачі Вам в цій нелегкій справі! :)